Morwena

Buralıyım
Grup Elemeleri
malta_turkiye_08_6.jpg

Türkiye 3. sırada!
13. Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Türkiye'nin de yer aldığı C Grubu'nda 3 karşılaşma oynandı ve Türkiye Norveç'in kazanması ile sıralamada 3. olarak yer bulabildi..

Türkiye, deplasmanda Malta ile 2-2 berabere kalırken, Macaristan, 38'inci dakikada Gera'nın penaltıdan attığı golle Bosna-Hersek'i 1-0 mağlup etmeyi başardı.

Norveç ise, deplasmanda karşılaştığı Moldova'yı 47'nci dakikada Iversen'ın golüyle 1-0 yendi.

Norveç, bu galibiyetle ikinci sıraya yükselirken, Türkiye ise üçüncü sıraya geriledi.

C Grubu'nda oynanan maçların ardından oluşan puan durumu şöyle:

Ülke O P
Yunanistan 7 18
Norveç 8 16
Türkiye 7 14
Bosna Hersek 8 13
Macaristan 8 9
Malta 8 5
Moldova 8 2

Dosyalar

Morwena

Buralıyım
malta_turkiye_08_5.jpg
Hasret sürüyor!
A Milli Futbol Takımı, Malta karşısında aldığı beraberlik sonrası grubunda önemli bir kayıp daha yaşarken, ayrıca galibiyet hasretini de devam ettirdi.

Elemelerde 24 Mart'ta deplasmanda Yunanistan'ı 4-1 yendiği maçın ardından yaptığı 2'si resmi, 2'si özel son 4 maçta da galibiyet alamayan, son 2'sinde ise gol bile atamayan milliler, bu süre içinde 2 kez berabere kaldı, 2 kez de yenilirken, Malta karşısında aldığı sonuçla galibiyet hasretini 5. maçında da sürdürdü.

Türk Milli Futbol Takımı'nın galibiyete hasret kaldığı son 5 maç şöyle:

Tarih Yer Organizasyon Rakip Sonuç
28.03.2007 Frankfurt Avr.Şam.Ele.Gru. Norveç 2 - 2
02.06.2007 Saraybosna Avr.Şam.Ele.Gru. Bosna-Hersek 2 - 3
05.06.2007 Dortmund Özel Brezilya 0 - 0
22.08.2007 Bükreş Özel Romanya 0 - 2
08.09.2007 Ta Qali Avr.Şam.Ele.Gru. Malta 2 - 2

Dosyalar

Morwena

Buralıyım
Malta'ya karşı ilk kayıp!

A Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu karşılaşmasında Malta ile berabere kalarak hem büyük bir yara aldı, hem de tarihinde rakibini ilk kez yenemedi..
malta_turkiye_08_4.jpg

Malta ile geçmişte yaptığı 5 maçı da kazanan Milli Takım, 6. karşılaşmasında aynı başarıyı sergileyemezken, 2-2'lik beraberlikle hem grubunda çok önemli 2 puan kaybetti, hem de rakibini ilk kez yenemedi.

Milliler bu karşılaşmaya kadar, 2'si İzmir, 2'si Valetta, 1 kez cezası nedeniyle Almanya'nın Frankfurt kentinde yapılan 5 resmi maçında Malta'ya toplam 13 gol atarken, kalesinde sadece 2 gol görmüştü.

Türkiye ile Malta (A) milli futbol takımları arasında yapılan maçların sonuçları şöyle:

Tarih Yer Organizasyon Sonuç
31.10.1976 İzmir Dün.Kup.Ele.Gru. 4 - 0
27.11.1977 Valetta Dün.Kup.Ele.Gru 3 - 0
18.03.1979 İzmir Avr.Şam.Ele.Gru. 2 - 1
28.10.1979 Valetta Avr.Şam.Ele.Gru. 2 - 1
06.09.2006 Frankfurt Avr.Şam.Ele.Gru. 2 - 0
08.09.2007 Ta Qali Avr.Şam.Ele.Gru. 2 - 2

Dosyalar

Bosna'nın yeniLmesi çok iyi oLdu yoksa iLk 3 biLe sakata geLcekti...

Bu takımLa bu i$ ya$...

Çok geç oLmadan önLem aLınması Lazım extraokk

A

Anonymous

Guest
bu yunanlarda bi futbolda yok adamlar nasıl oluyosa alıyolar ya. ayrıc modluğun hayırlı olsun

adamLarda katı savunma war...

Duran topLardanda goLLeri buLuyorLar.

Bunu Euro 2004'te gördük kahvekeyfi

Morwena

Buralıyım
adamlarda ancak toplu hareket var yane takımları uyum sağlamış ,bizde bu yok bu arada teşekkürler Wink

A

Anonymous

Guest
geçenki avrupa şampiyonluğunu adamlar nasıl aldılar tüm dünya gördü.. 1 gol bulasıya kadar köpek gibi hücuma kalktılar 1-0 olduğunda ayı gibi defansa yattılar 90 dk böyle geçirip şampiyon oldular Razz

Ben bir Galatasaray'lı olmama rağmen , Hakan Şükür'ün ne Galatasaray'da ne de milli takımda ARTIK oynamasını istemiyorum.Yahu adam kaç yaşına geldi , hiçbir iş yapamıyor , hala GS'de de milli takımda da banko oynuyor Confused Böyle bir forvet ile ne yapılabilir ki.Hakan Şükür 2 senedir bir hiç , ondan önce iyiydi ama artık yaşlandı , kendisi de bıraksa da futbolu asıl oynaması gerekenleri kısıtlamasa keşke.
Gökhan Ünal gibi bi yırtıcı forvet varken , ısrarla Hakan Şükür oynatılıyor.Pes yani.Ersun Yanal zamanında Hakan'ı keserekçok iyi yapmıştı.Şimdi de takımda Ersun Yanal olcaktı ki ...

Morwena

Buralıyım
Dark_Lord_ demiş ki:
Ben bir Galatasaray'lı olmama rağmen , Hakan Şükür'ün ne Galatasaray'da ne de milli takımda ARTIK oynamasını istemiyorum.Yahu adam kaç yaşına geldi , hiçbir iş yapamıyor , hala GS'de de milli takımda da banko oynuyor Confused Böyle bir forvet ile ne yapılabilir ki.Hakan Şükür 2 senedir bir hiç , ondan önce iyiydi ama artık yaşlandı , kendisi de bıraksa da futbolu asıl oynaması gerekenleri kısıtlamasa keşke.
Gökhan Ünal gibi bi yırtıcı forvet varken , ısrarla Hakan Şükür oynatılıyor.Pes yani.Ersun Yanal zamanında Hakan'ı keserekçok iyi yapmıştı.Şimdi de takımda Ersun Yanal olcaktı ki ...
nasıl yapamıyor yahuu adam o kadar goler atıyor gol pasları verıyor Wink

A

Anonymous

Guest
Dark_Lord_ demiş ki:
hakan şükür konusunda haklı olabilirsin ama ersun yanal konusunda sana katılmıyorum. fatih terim gerçekten ersun yanaldan daha iyi bence ve hakan şükürün banko oynamasının tek sebebi şudur. milli maçlarda olsun diğer maçlarda olsun hakan şükür adam eksiltiyor yani hakan şükürü 1 değil 2 defans oyuncusu tutuyor. çünkü diğer takımlar hakan şükürün namını duymuş. avrupa takımları duymuş onun hava toplarında ne kadar iyi olduğunu duymuş. evet şuan pek fazla bişey yapamıyor ama hiç olmassa karşı takımın defansından adam çalıyor. bence tek oynama sebebi bu. yoksa fatih terimde biliyo şabanı :lol: bu arada bende gs liyim...

Dark_Lord_ demiş ki:

+1966

Ersun Hoca oLcaktı takım burLarda oLmazdı

Yukarı Alt