Yeni Ubuntu beta'sı indirmeye açık.

Çok farklı bir Ubuntu iddiası ile hazırlanan Ubuntu 10.04'ün ilk betası hazır. İndirin, deneyin!

Bu yeni Ubuntu'nun halka açık beta 1 sürümü sonunda indirmeye açıldı. Debian GNU/Linux üzerine kurulu bu beta paketinde yeni güncellenen Linux 2.6.32 kernel'i ve yeni özelikler var.

Bunlardan ilki olan GNOME 2.3 ile geliştiriciler ve sıradan kullanıcılar daha iyi masaüstü, yazılım ver veri yönetim özelliklerine kavuşuyor. Bu sürümde gelen Mozilla'nın varsayılan arama motoru Yahoo!

KDE SC 4.4 en son beta sürümüyle birlikte gelecek ve geliştirici araçları, oyunlar, multimedya, ofis uygulamaları, araçlar ve daha fazlasını içerecek.

İşte indirme bağlantısı

Açık kaynak nVidia sürücüleri de kullanıcılara donanım hızlandırmalı 2D grafikler sunuyor.

Twitter, Facebook gibi sosyal ağlar için de entegre özellikler dikkat çekiyor. MeMenu panelinden erişilen bu özellikler sayesinde hepsini birden takip edebilirsiniz.

Ama en önemlisi daha hızlı açılan bir sistem, uyku modundan daha hızlı uyanış ve tepeden tırnağa değişen şık bir görünüm. Yeni temalar arasında yepyeni duvar kağıtları ve ikonlar ile Ambiance ve Radiance temaları dikkat çekiyor.

Download:Ubuntu 10.04 beta1

Takımı
Galatasaray
Ubuntu / Linuxu seviyorum ya . Free işletim sistemi :D

Yukarı Alt