1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Türklerin Google performansı


 1. XER0

  XER0  

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  10.178
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci

  Google'ın arama trenderini takip etmeye olanak tanıyan servisi Google Insihgts'ın 2009 Türkiye sonuçları bir hayli dikkat çekici.

  Uzun süre Google Insights verilerini kendisine saklayan Google, geçen senenin ortalarında bu hizmeti tüm dünyanın kullanımına açmıştı. Özellikle pazar araştırmaları için bulunmaz bir kaynak olan Google Insights ile ülkelere göre ayrıntılı arama trendleri görülebiliyor. Aynı zamanda tek bir ülkedeki internet kullanıcılarının yaptıkları aramalardan o ülkenin gündeminde ne olduğu da kolayca görülebiliyor.

  Hatta alt kategorilerin seçimiyle; Emlak, Eğlence, Finans, İnternet, Sağlık, Spor gibi değişik başlıklar altında ayrıntılı raporlar elde edilebiliyor. Türkiye için henüz alt kategoriler aktif değil ama ana arama trendleri raporlanabiliyor.

  Google Insights verilerine göre 1 Aralık itibarıyla 2009 yılı içerisinde en çok arama yapılan kelimeler ve sıralamaları şöyle;


  En çok arananlar (Web araması)
  1-Facebook
  2-Mynet
  3-İzle
  4-Oyun
  5-Oyunlar


  En çok arananlar (Resim araması)
  1-Güzel
  2-Resimler
  3-Komik
  4-Kız
  5-Aşk

  En çok arananlar (Haber araması)
  1-Milli piyango
  2-Süper loto
  3-Facebook
  4-Kurtlar Vadisi
  5-Seçim

  Sonuçlara baktığımızda bu yıl Türk internet kullanıcılarının Facebook'tan çıkmadığını, güzel kızların fotoğraflarının peşinde olduğunu, piyango biletlerine ikramiye çıkıp çıkmadığına baktıklarını ve sayısal loto'yu tutturup tutturamadıklarını merak ettiklerini görüyoruz.   
 2. BaSoryong

  BaSoryong Buralıyım

  Kayıt:
  17 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.183
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Öğrençi :)

  Bıze uyan bır tablo :)