Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
A

Anonymous

Guest
ilker hakkaten de sussan iyi olur diyorum. kendi dediğin gibi konuştukça gülünç duruma düşüyorsun! Ya kendini ifade etme gücün yok! Ya da gerçekten saçmalıyorsun!

Kürtlerin % 80 - 90 ı diye bişey yok ! Kürtlerin içinde şerefsizler çok! Türklerin içinde yok mu ? Türklerin içinde de var! Bi tane çürük domates yüzünden bir kasa domatesi çöpe atacagını sanmıyorum!

"Elektriği kaçıran , vergisini vermeyen , Ülkesini sevmeyen Türk-Kürt-Çerkez-Laz kim olursa olsun haydi IRAGAAAAAA.... " demek daha dogru olur gibime geliyor! Kürtlere " türk olmadıgınız için bazı kurallara uyacaksınız " diyorsun da , ben kendimi Türk sayıyorum zateb, belki de sen bir ermenisin ve bizi birbirimize düşman etmeye çalışıyorsundur! Ermeniler de IRAGA o zaman...

Kürtlere okumuyorlar diyorsun da sen ne okumuşsun bi sölesene?? Ne okuyorsun ya da! Ben bir kürdüm işte! 2 üniversite diplomam var! Senden daha hayırlı bir evlat oldum şimdiye kadar bu vatan için! Söylesene çok akıllı ve bu aklını etrafa dagıtıcı arkadaş! Sen ne okudun da okumayanları eleştiriyorsun ?

Okumak ilköğretimi zorunlu ondan sonrası kişinin özgür iradesine baglı bir eylemdir! Sen kim oluyorsun da insanların özgür iradesini sorguluyorsun güzelim????

Önce kendini düzelt! Belki sen düzelince onlar da düzelir!

A

Anonymous

Guest
Okumak ilköğretimi zorunlu ondan sonrası kişinin özgür iradesine baglı bir eylemdir! Sen kim oluyorsun da insanların özgür iradesini sorguluyorsun güzelim????
Özgür irade ... Hmmmm

bir insan okumasssa , Ne olur ?

Ya sanayide çalışır , ya serseri olur , veya gider mafya babası olur

3 Üde türkiyeyi bozarmı ? Bozar

Ben hiç bir yazımda türkler %100 katıksız süperdir die bişey soyledigimi anımsamıyorum

Ayrıca :
Hala sözüm çarptırılmakta.
Ben ne diyorum.
Türkiye Cumhuriyetinin Işine yaramayacak, ona ölümü pahsına işlev yapmayacak insanlardan (Her Türlü kürt,Türk,Laz,Çerkez v.s )
Ülkeden çıkarılmalı
Ülkeye katkısı olanlar veya seni hiç görmedim seninde yazdıklarına göre katkın varmış,
O zaman Sen ve senin gibi insanlarla bu ülke yürümeli
Bunu anladınmı ?

bak hiç bir yazdıgımda seni aşağılamadım
Sende Beni aşagılama

A

Anonymous

Guest
theilker demiş ki:
Özgür irade ... Hmmmm

bir insan okumasssa , Ne olur ?

Ya sanayide çalışır , ya serseri olur , veya gider mafya babası olur

3 Üde türkiyeyi bozarmı ? Bozar

Ben hiç bir yazımda türkler %100 katıksız süperdir die bişey soyledigimi anımsamıyorum

Ayrıca :
Hala sözüm çarptırılmakta.
Ben ne diyorum.
Türkiye Cumhuriyetinin Işine yaramayacak, ona ölümü pahsına işlev yapmayacak insanlardan (Her Türlü kürt,Türk,Laz,Çerkez v.s )
Ülkeden çıkarılmalı
Ülkeye katkısı olanlar veya seni hiç görmedim seninde yazdıklarına göre katkın varmış,
O zaman Sen ve senin gibi insanlarla bu ülke yürümeli
Bunu anladınmı ?

bak hiç bir yazdıgımda seni aşağılamadım
Sende Beni aşagılama
işte böyle konuş canımı al popcorn Nihayet iletişimsizlik ortadan kalkıyo bak! Aynı dili konuşmaya başlıyoruz!

PKK cı , ya da PKK sempatizanı olan hiçkimseyi savunmuyoruz burada! Biz burada kurunun yanında yanan yaş tan bahsediyoruz! PKK sempatizanı oldugu kadar PKK karşıtı bir sürü kürt te var! Onlar yanmasın istiyoruz! Yıllarca başkalarının cezasını bize ödettiler! Artık bu dursun istiyoruz! Başkalarının işlediği bir suç yüzünden , onunla aynı ırktan oldugumuz için suçlandık! Bu bir yalnıştır. Yukarda da yazdım!

"Bir çürük domates yüzünden bir kasa domatesi çöpe atmak enayiliktir!"

Ben kendimi bu vatana adarım! Adayacak arkadaşlar da tanırım! Türk ama ırk olarak Kürt biri olarak bir çok Türkten daha iyi de adarım...

O yüzden bir Türk adilik ettiği zaman nasıL ki onu dışLayıp cezay8ı sadece ona ödetmesini biliyorsak , bunu bir afrikalı yaptıgında da yapmalıyız, asyalı yaptıgında da ...

Biz Türkleri seven Kürtler olarak diyoruz ki ;

"Kuşlar gibi uçmasını öğrendik

Balıklar gibi yüzmesini...

Ama bu arada çok önemli bir sanatı unutturdular bize:

KARDEŞ GİBİ YAŞAMAYI..."

Kardeş gibi yaşamak bir sanattır! Ne mutlu ki bu sanatın sanatçısı olabilmiş biriyim! Bu sanatın sanatçısı olamamış herkesi ALLAH ISLAH ETSİN!!!

LaNCeLoT Cahuncey in burayı editleme yetkisi yok ve benimde yok bütün mod arkadaşların yetkileri kıstlandı herkes kendi bölümünü editleyebilir yoksa ben ondan önce edtlemiştim bile!

ilker sana gelince hala aynı kelimeleri tekrarlayıp duruyorsun ya gerçekten anlamıyorsun yada anlaıyorsunda işine gelmiyor bunun dışında bir açıklaması olamaz

%90 kürt okumuyor diyorsun iyide sanane onlardan ayrıca banan ne onlardan başkalarının yaptığı beni mi bağlıyor hayret bişey yaw

şöyle düşün bir türk gidiyor kapkaç yapıyor ben gelip bütün türklere mi düşman olacağım bütün türklerimi eleştireceğim bazı kendini bilmezler var diye

hem onların okuyup okumaması kendi bilecekleri iş hiç kimseyi ilgilendirmiyor kimseye zarar vermedikkleri sürece zaten zarar verdiklerinde türk adaleti var kanunları var gereken ceza verilir zaten

ayrıca neye dayanarak %90 kürdün cahil olduğunu idda ediyorsun onuda anlamıyorum en basit örnek sen bu kadar insanı cahillikle suçladığına göre kesin okumuşsundur sen...okumuşsun ama bence boş okumuşsun hala bişey anlamıyorsun hala ısrar ediyorsun boş kuru laf kalabalığı yapıyorsun...senin söylediklerin okumuş aklı başında kültürlü bir insanın söyleceği şeyler değil

bu muhabbet gerçektende sıkmaya başladı karşında bir bilen olmadımı dönüp dolaşıp aynı şeyleri tekrar etmek bilmek değil hiç bişey bilmediğini gizlemek için laf kalabalığıdır

neyse eminim sen hala aynı şeyleri tekrar edeceksin bundan sonrada bişey demiyorum bildiğini devam ettir kardeşim aferin sana...

A

Anonymous

Guest
Bak Anlaşmaya başladık
Aslında benim yapmış oldugum bir yazım hatası ile çok boşuna kavga ettik
Ben ülkeyi bozan insanların Gitmesi amacıyla kürtler yazmıştım , demek öncesinde Ülkeyi bozan yazsaymışım onca tartışma olmazmış

ha şöyle be güzel kardeşim olay budur kardeşlik varken el ele vermek varken güçlüklere karşı neden birbirimizi yiyiyoruz extrabeer

theilker demiş ki:
Bak Anlaşmaya başladık
Aslında benim yapmış oldugum bir yazım hatası ile çok boşuna kavga ettik
Ben ülkeyi bozan insanların Gitmesi amacıyla kürtler yazmıştım , demek öncesinde Ülkeyi bozan yazsaymışım onca tartışma olmazmış
sunu bastan dusunerek yazsaydın demekkı bu kadar tartısma meydana gelmıyecektı;
bu arada senın yasın kactı ?

evet konu kapansın artık arkdasımız cok guzel acıklama yapmıs zaten aynısı bende dile getırmıstım

kocakafali demiş ki:
hepimiz Türküz eger ırk ayrımı yapılcaksa devlet oalrak sadece kürt devletı olmaz laz olur cerkez olur macır olur o lur bu olur bu ülkede herkesın düsüncesi kürt=pkk oldugundan dolayı eger bir ortamda kürtsün diye dıslanırsan sende normal olarak kürtleri tutarsın butun herkes eger TÜRKİYE CUMHURİYETİ nüfus cüzdanı var ise TÜRKtür benim sadece kökenim kürt diye bu ülkede yasamayacagım diye bişey söz konusu degil bizi bu duruma getıren bazı ........................... devletlerdir Örnegin amerikada kac tane ırk var ama hepsi biz amerikalıyız der ama gidin bir pkkyı tutan bırısıne neden sen pkkyı tutuyosun cevabını gercekten ögrenırsen anlıcan neden pkkyı tuttugunu ben bilirim neden kürtlerin pkkyı tuttugunu bunu buraya yazarsam kesin atıyor ditersiniz ondan yazmıcan bunu aklınızda tutun her kürt pkklı degıldır
al kardes bak gorunmeyen acıklama Embarassed Embarassed Embarassed

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt