1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Türkiye'de İnternet Yasakları


 1. Prisoners

  Prisoners olduser

  Kayıt:
  21 Ekim 2008
  Mesajlar:
  6.518
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  ARIN GIDA ALKOLLÜ İÇECEKLER - MEŞRUBAT PAZARLAMA
  Şehir:
  Bakırköy // İstanbul

  AB'nin Önemli İsminden, Türkiye'deki İnternet Yasakları Hakkında Zehir Zemberek Açıklamalar...

  [​IMG]

  Reuters'in aktardığı habere göre Avrupa'nın temel güvenlik ve insan hakları gözlemcisi, Türkiye'nin 3.700 internet sitesini keyfi ve politik sebeplerle engellediğini söyledi.

  56 Ulusu kapsayan Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) yani Avrupa'da güvenlik ve işbirliği için organizasyondan Milos Haraszti, Türkiye'nin internet kanunlarının ülkedeki ifade özgürlüğünü korumakta başarısız olduğunu, değiştirilmesi ya da lağvedilmesi gerektiğini belirtti.

  Haraszti yaptığı açıklamada "Şimdiki haliyle 5651 nolu, Türkiye internet Kanunu olarak bilinen kanun ifade özgürlüğünü kısıtlamakla kalmıyor, vatandaşların bilgiye erişimini ağır bir şekilde kısıtlıyor" dedi.


   
 2. IorıYAGAMI

  IorıYAGAMI rank8

  Kayıt:
  20 Aralık 2007
  Mesajlar:
  766
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aaaaa uçuyorum

  Devir çıkar devri oldu artık. Daha önceki yönetimlerde böyle kısıtlamalar olmadı olmazdı da bana kalırsa. Suçu hep her alanda geri kalmış olan halkımda buluyordum fakat iktidara adam akıllı muhalefet olamayanlarda da arıyorum artık. Madem halkı yalanlarla kandıramıyorsun sende iktidarı örnek al. Zaten Türkiye'nin eğitimli vatandaşlarından arkanda büyük bir destek var, kalanlarda odunla kömürle kandırılabiliyorsa bunu yapmak çok zor olmasa gerek. Bu daha iyi günlerimiz...