Kayıt
4 Eylül 2008
Mesajlar
1.885
Beğeniler
0
Şehir
Cehennet
Eset, Bilgisayarlara Yönelik Mart Ayı Türkiye Tehdit Raporu'nu Açıkladı :

PC veri hırsızı kategorisinde değerlendirilen Win32/Agent, kişisel bilgileri çalıyor. Bu zararlı yazılım, online oyunlardan bulaşan ve Türkiye'de aylardır en yüksek tehdit olan "Win32/PSW.OnLineGames" adlı virüsü bile geride bıraktı.(Avrupa Tehdit Altında)

ThreatSense.Net analizlerine göre hazırlanan rapor

ESET'in raporlama ve takip sistemi ThreatSense.Net analizlerine göre hazırlanan bilgisayarlara yönelik Mart ayı Türkiye tehdit raporu, yeni bir tehditin en üst noktaya ulaştığını gösteriyor. Geçen ay Win32/Agent'ın Türkiye'de hızla yayıldığını belirleyen ESET, tüm tespitlerin % 6.54'ünü oluşturan Ajan'ın tehditler arasında birinciliği ele aldığını tespit etti.(Eset 6 Ay Uzattı)

"Win32/Agent" adlı uygulama, internet üzerinden kullanıcının haberi bile olmadan bilgisayara bulaşıyor. ESET bu zararlı yazılımı, PC veri hırsızı kategorisinde değerlendiriyor. Win32/Agent etiketi birçok taşıyıcıdan yararlanarak yayılan geniş bir yelpazedeki zararlıları tanımlıyor. Bu grubun üyeleri belli başlı davranış biçimleri ve önemli kullanıcı bilgilerini uzaktaki saldırgana yönlendirebilmeleri ile ayırt edilebiliyorlar.


Siz hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz :?: :think:
 
Yukarı Alt