Kayıt
12 Ağustos 2007
Mesajlar
126
Beğeniler
0
1. yavrucagimiz canli yayinda hugoya yari$maci olarak katilmaktadir, tum ritueller yerine getirilir (5'e falan basilir) ve fakat yavrucagimiz cok kotu oynar ve kaybeder, ama ali$ilageldik cocuk tepkisine gore biraz daha radikal bi tepki verir. canli yayinda "ben bole yari$manin anuna goyyim" demesi sunucu uzerinde kalp masaji etkisi yapar, sunucu ambale bi $ekilde "ama nasi konu$uyon bakiim sen, 60 milyor bizi izliyo" repliginin yavrucagin verdigi cevap dah da ilginctir "60 milyorun da anuna goyyim"(BU BİR EFSANEDİR ZATEN)

2. satanist hikayelerin revaçta olduğu günlerde, abuk tv programlarının birinde, izmirde satanist olduğunu iddia eden bir arkadaşla, röportaj yapan muhabir arasındaki diyalog:

muh- peki siz gerçekten bakire kızları mı kurban ediyorsununuz?
sat- yok be abi, izmir'de bakire kız ne arar?

3. savaş ay adlı oksijen tüketicisinin,sulukule'yi cansiperane savunduğu bir programda,o mahallede mukim bir hanımefendinin ' burda karı siküülar diyüülar ' şeklindeki sözleri karşısında döt olması ve öhö öhö bi dakka replikleri eşliğinde yayına ara vermesi

4. acun firarda programında, acun'un yurtdışında bir barda önüne gelen kıza sarkıntılık yapıp yılışan bir tipi gösterip, "görüyorsunuz sayın seyirciler magandalık sadece türklere özgü degil, avrupa'da da magandalar var" demesi, ardından o kişinin gelip, "abi nasılsın? ben de türküm" demesi.

5 .zavalli bir kral tv viceyi hanim taliban,kadin,baski gibi seyler duyarak etkilenmis ve mesaj vermeye calismistir:

-taliban bey buradan size sesleniyorum.lütfen bayanlarin basini zorla kapamayin ve onlara zulüm etmeyin.hepimiz insaniz ve kardesiz.
-...

6 .zamaninda number 1 tv de program yapan ayca şen e bir telefon gelir.
zipir izleyici:
-ayca sen vibrator kullaniyormusun? diye sorar
ayca:
-hayir canim ben vidanjör kullaniyorum, der ve telefonu kapatir.

7 .yılını tam hatırlamıyorum ama bayağı eski bir hadisedir. sezen cumhur önal sunuyor: "evet sayın izleyiciler, şimdi gary moore söylüyor, still got the blues, hala bluzunu saklıyorum"

8 .cnn türk'te çigdem anat'in "ajans 13"te yayina girdiklerini fark etmeyerek, yönetmenin "sen mi gircen yoksa ankara mi?" demesine anat'in "s...t et ankarayi simdi" demesi ve bunun yayin aninin ilk girisinde ekranda cinlamasi...

9 .şu hadise de tarihe geçmiştir; engin ipekoğlu nun fenerbahçe kalesini koruduğu yıllarda olaylı bir maç bitiminde elinde mikrofonla sahaya dalan bülend karpat engin'e mikrofonu uzatır "eeeeaaa nooldu engin?" diye sorar. engin de maçın yorgunluğu ve hararetli tartışmanın siniriyle canlı yayındı kameraydı unutur ve "hakem bana ananı ******* dedi" der. bülend karpat da ezelden ebede rezil bir televizyoncu olduğundan durumun vehametini anlamaz ve sorularına devam eder.

10 .tgrt'de kadının sesi programında tel.le yayına katılan dişi konuğun stüdyodaki kadına "sen kendini bilmemkime siktirmek için..." falan diye bıdı bııdı yapması üzerine sunucunun çok kötü bozulması , en cırtlak sesiyle "aa izin veremem böyle laflara" mealli yırtınması , akabinde hattaki kadının direkt hattan alınması vs.. valla şoke olmuştum , gebermiştim gülmekten..

11 .reha muhtar : kaza nasıl oldu anlatır mısınız?
mağdur (kaza sonrası yatakta yatmaktadır ) : kamyon karşı yoldan bizim taraf geçti ve kafadan çarptı.
rm : peki o sırada ne düşündünüz?
mağdur : walla pek bir şey düşünemedik reha bey.
rm : anlıyorum ama, o sırada düşündüğünüz ilk şey neydi?
mağdur : birşey düşünemedik, zaten çok kısa sürede oldu.
rm : yani efendim, o orta şeridi aşıp üstünüze gelirken, aklınıza ne geldi?
mağdur : hatırlamıyorum.
rm : peki efendim.

12 .1999 senesinde erkan oyalın izmitten sunduğu tv8 deprem ozel yayininda ekranın ortasına "sizi gidi zilliler" diye yazı verilir ve akabinde sorumlu ankaraya çağrılıp işine son verillir.

13 .bir de fransiz konsolosunun karisina tecavuz edilmesi olayinin tatbikat goruntuleri vardir.

fransiz kadina tecavuz etmi$ler, iki ki$i, olay yerinde tatbikat yapiliyor. elemanlardan biri sanki meyhanede arkada$larina anlatiyormi$ gibi:

- sonra $urayi gecince aldik mali [arkada$i durtukler]... fransiz hanfendiyi....
vakasi vardir ki, o tatbikat yaran bir tatbikattir.
eleman son derece hardcore bir $ekilde olayi anlatirken, arkada$i bunu habire uyarmaya devam edince de:
- sana bir korum, $u ortamin icinde... (cevredeki kameralari gazetecileri polisleri gostererek)

14 .arena'da uğur dündar'ın fırın sahibine "bakın beyefendi tavanı yok buranın, pislik götürüyor burayı, bu böcekler nereden geliyor peki temizse?" diye sorduğunda "bu böcek nerden geliyor biliyor musunuz uğur bey siz eğitimli insanlarsınız bu böcek ülkemize ilkkez afrikadan muzun üstünde geldi" diye cevap verdiği an.

15 .reha muhtar telefondaki adama fırça atıyor.

- bütün bunları nasıl yaptın ha? cevap ver??
- bakın efendim şöyle izah edeyim...
- sus konuşma, hala utanmadan izah ediyorsun..cevap versene??!
- ......??

16 .esra ceyhan'ın bir programında konuk ettiği keçi yavrularından korkup kaçması esnasında yere kapaklanıp düşmesi.

17 .bir cevizkabugu programi, konuk zekeriya beyaz

zb: simdi, sayin cevizkabugu...
hc: cevizoglu efendim.

18 .shockhaberde gördüğüm ve gülmekten kıvrandığım;
mustafa denizli'nin atv de bizim stadyumu sunduğu dönemdei hakemliği yeni bırakan erman toroğlu nu anons ederken "tartışmasız türkiye nin en büyük düdüğü" demesi erman toroğlu nun afallaması.

19 . 9 kasim 2003 gunu milliyet gazetesi de $unlari siralami$:

1) güner ümit'in kadın kılığında turnike sunması...
2) fatma girik'in söz fato'da programında ilk tükürüşü...
3) medyum memiş'in medyum keto'ya giriştiği saniyeler...
4) yıldo'nun süpermen kılığında turnike sunması... (yakışmıştı da!)
5) sadettin teksoy'un kutuplarda kıbleyi arayıp namaz kılması...
6) kaan yakuphan'ın haber sunduğu sırada arkasındaki panonun kafasına düşmesi...
7) tolga garipoğlu'nun hugo yarışmacısı küçük bir çocuktan küfür yemesi...
Cool sevda demirel'in hande ataizi'ne tokatla dalması...
9) kenan erçetingöz'ün magazin forever tanıtımında cartel üyelerinin arasında rap yapması...
10) reha muhtar'ın tavanda yürüyen sirk cambazı ile konuşurken ekranda kendi görüntüsünü ters çevirtmesi ve röportajı 2-3 dakika boyunca baş aşağı yapması...

20 .kaan yakuphaoğullarındanın kafasına canlı yayında arka plan dekoru düşmüştü.
ben güldüm, evdekiler güldü, kaan yakuphanoğullarından bile güldü. gülümseyen bir dünyada yaşadığımızı hissettik sanki.
adam haber okurken haber malzemesi oldu.
allah müstakını verdi.

21 .genc ve guzel di$i vj'imiz gunun konusunu "benimle beraber olmak icin ne verirdiniz" olarak belirler. guzelce de bi insan evladi olmasi sebebi ile canli baglantilar yagdirir da yagdirir. yatlar, katlar, evler, arsalar, arabalar vaad edilir. ve fakat bi seyirci ilginc bi meblag telaffuz eder, $oyle ki: "sizinle birlikte olmak icin 3 739 500 (uc milyon yedi yuz otuz dokuz bin be$ yuz) lira verirdim" der, ay peki sagol falan der ama kafasina da takilir sorma ihtiyaci duyar vj "nerden cikti bu deger peki". seyirci hemen yanitlar "eski ka$arin kilosu o kadar"

22 .ilginç bir şekilde faciaya dönüşmeyen bir televizyon efsanesi de mehmet ali erbil'in başına gelmiştir. canlı yayın bağlantısıyla programa katılan bir seyirci artık konuşmayı iyice uzatır, yardım edin memedali bey diye diye adamı canından bezdirir, telefondaki kişi devamlı surette oğlunun bir sorunundan yakınmakta, ailesinde sorunlu, işsiz, hasta kim varsa sayıp dökmektedir. mehmet ali erbil kısa bir süre için ortalıktan kaybolur, kulise geçmiştir. canlı yayında, hem televizyondan tüm türkiye, hem de hoparlörlerden tüm seyirciler mehmet ali erbil'in sesine benzeyen bir ses ile şu tarz bir monoloğa şahit olurlar, "oğlu öyleymiş kızı böylemiş, oğlunun a....a koyaım ben senin...". mehmet ali erbil derhal geri gelir, programa sabotaj amaçlı olarak telsizle girildiğini söyler, hiçbir şey olmamış gibi programa devam edilir, senelerce.

23 .savaş ay'ın a takımı programında aysel gürel ile feminist bir avukat ayakta birbirlerine laf sokarken; aysel gürel'in avukata "sen teşhirci kadınları, onlara bakan erkekleri eleştireceğine git de kendine bak. bir pantolon giymişsin ki evlere şenlik. kalçan kavun gibi ortada!" diye çıkışması...
24 .mutluhan suner'in bir şampiyonlar ligi maçı esasındaki şu repliği ve bunun televizyonlara yansıması.

-sıçıyim sizin içinize yaptıınız işe

25 .- tüneli kaçmak için mi kazdınız?
( reha muhtar)

26 .türk televizyonlarında unutulmayan anlar için, en güzel örnekler reha muhtardan çıkar.
-acı var mı efendim acı?
-peki o adam sizi nasıl taciz etti gösterir misiniz?

27 .-ben aids'im yalnız..
-atın ölümü arpadan olsun!

28 .jülide ateş telefondaki yarışmacıya sorar

jülide ateş: bir ülkeyi temsil eden kumaşa ne isim verilir?
yarışmacı : amerikan kumaşı

jülide ateş canlı yayında gülmekten yarılır.
yarışmacı milyarlara veda eder.

29 .2002 dünya kupaları esnasında maç anlatan spikerin yanında maç yorumu yapan ömer üründül abimizin, yüzünü beyaza boyamış bir taraftar görüntüsünün fonunda "bakın sayın seyirciler taraftarımızım yüzü bembeyaz olmuş" demesi üzerine ekranları başındaki seyircilerin darmadağın olması bu unutulmaz tv bombalarından bir tanesidir zira yüzü bembeyaz olan taraftar yüzünü türk bayrağı'nın renklerine boyamış (beyaz kısmı biraz yoğun şekilde) bir arkadaşımızdır...ve ömer abimiz hariç herkes bunun farkındadır

30 .avrupa basketbol şampiyonasında sunucu murat kosavanın turkiye aleyhine kararlar veren hakeme 'çüşşşşşşşş bu kadar da olmaz ki 'demesi daha sonra hatasını anlayarak hakemden sayamadığım kadar özür dilemesi

31 .bir kadın programında menopoz konusunda halka soru sorulur ve kurban olarak bıyıklı kıl yumağı bir amca seçilir.

-iyi günler beyefendi menopoz nedir biliyor musunuz?
+biliyorum.
-açıklar mısınız?
+eee...bilmiyorum.

32 .saadettin teksoyun "bismillahirrahmanirrahim sayın seyirciler" demesi ve saadettin teksoy hakkındaki hemen hemen herşey.

arşivi yapılası bir kişidir.

33 .mizansen midir bilinmez ama bbg hede hödösünün yazlık tekne versiyonunu sunan öykü'nun, rihtimda denize arkasi donuk bir sekilde ileri geri yuruyerek birseyler anlatmasi ve sonunda denize dusmesi ve reklamlarin girmesi.

34 .bir ilin yerel kanalında elinde sazla telefondan gelen istek parçalarını çalan birinin programına bağlanan kişinin sunucunun hangi parçayı seslendirmemi istiyosunuz sorusu üzerine ben aldığınız tüpün parasını istiyorum demesidir sonra diyalog devam eder karınız tüp sipariş etmişti patron da parayı almak için ısrar ediyo gibi diyaloglar yaşanır bu olay sonunda sunucu kıpkırmızı bir şekilde reklam sokulmasını ister

35 .jean claude van damme'ın bbg evine girmesi. akabinde ordaki bir yarışmacıyla diyaloğu:

jean claude van damme:do you speak english?
03 hede: maybe

36 .sokakta kurban kesen insanlarla roportaj yapan ntv muhabirinin bir vatandaşımızla yaşadığı diyalog:
-burada sağlık açısından elverişsiz koşullarda beklettiğiniz bu etleri yemeyi düşünüyor musunuz?
-yok bacım, eşe dosta dağıtacağız.

37 .kral tv vj lerinden biri: sirada bomba gibi bir parca var, sizin icin geliyor hehehe
izleyici: bomba kicinda patlasin.
kral tv vj lerinden biri: honk

o gunden sonra bir daha canli yayina baglanti almadilar...

38 .emrahın küçülük döneminde ki unutulmaz replik
-amca ne bakıyorsun hiç mi ***** çocuğu görmedin
yada emrahın anasıyla ıcrata gırmış birini ispiyonlayan ??????? repliği
-emrah koşşşşşşşşşşş ananı si........ !!!!!!!!!!!!!

39 .melih gökçek'in konuk olduğu bir televizyon programında
yayına bağlanan bir hayat kadınının sözleri:
"melih bey iyigünler, biz bizim keranede 100 tane ?????? senin gibi bitane ?????? çocuğu doğuramadık" demesi

40 .defne joy'un ev karistirmali programinda ece erkenin evine gidilmistir. ev kose - bucak kurcalanmis, sira banyoya gelmistir. banyoda defne joy dogum kontrol hapini bulur ve ece erken'e "bu ne?" diye sorar. ece erken panik icerisinde "agri kesici, agri kesici.." der. kesip atar olayi.

41 .israil basbakanına fatih altayli'ya kendi programinda "aptalca, sacma sorular sorular soruyorsunuz. ben bu programın ciddi olduguna dair cok saglam referanslar aldim hic boyle birsey beklemiyordum" dedigi, akabinde fatih altaylinin dakikada 400 kelimelik saldirinsa maruz kaldıgı an da bunlardan biridir.

42 .haberlerde bir tecavuzcunun polis arabasına bindirilirken söylediği cümle:
-seviyodum, söyleyemedim.

43 ajda pekkan ın kendisine "formunuzu nasıl koruyorsunuz" sorusunu soran spikere dönüp, "çok kolay herkesin rahatlıkla uygulayabileceği bir diyet uyguluyorum; öğlenleri karidesli bir salata... " şeklinde cevap vermesi unutulucak şey değildir.

44 .ayrıca.; müslüm gürses filminden bir sahne; müslüm gürses kadını kollarından tutmuş sarsa sarsa sormaktadır;
müslüm: seviyor musun?
kadın: hayır!!
müslüm: seviyor musun!!!!!
kadın: hayırrr!!!!!!
müslüm: seviyor muusuunnnnn!!!!!!!!
kadın: eveett!!
müslüm: yalannnnn!!! (deyip kadına bir tokat atmıştır)

45 .en manyak olaylardan biride yıldonun programında olmuştu.
-isminiz?
-fenasi.fenasi kerim
-evet fenasi kerim bey....hede höde yıldo olayı çakar.durur ve yanılmıyosam
-ay yuttum walla der.arayan:
-nasıl yutturdum ama dümbük
hemen reklam arası.

46 .kahramanımız seda sayan yine bi sabah elleri belinde programını sunuyor.o sırada bi canlı bağlantı olur ve....

- aloooğğğ kiminle gorosuyoruz
- ben mustafa
- naber lan mustafa.nerden arıyosun bizi mustafa
- sisli'den
- ne is yapıyon lan mustafa
- belediye baskanıyım...

47 .banu alkan a takımı programına katılır. konu taksiciler. herkes sorununu anlatıyoya,banu ablamızda söz alır,taksicilere verir veriştirir."çağrıyorum gelmiyorlar , bekletiyorlar , müşterilere hiç saygıları yok " der. beş dakika sonra canlı yayına bir taksici bağlanır.
"iyi akşamlar savaş bey. ben bir taksiciyim.banu hanımın evinin yakınındaki durakta çalışıyorum. evet banu hanım çağırdığında gitmiyoruz çünkü ne zaman gitsek üzerimde bozuk yok, türk lirası yok döviz var bahaneleriyle paramızı vermiyor.gitmiyoruz gitmicezde."
bunun üzerine banu hanım dumur olmuş ve program süresince bir daha ağzını açamamıştır.

48 .1.star televizyonu şampiyonlar ligi yeni başlamışken yayın kesilir ve yayın geri gelince şöyle bir söz duyulur: .mına koyayım senin gibi ***** yayıncının. bu sözden sonra sunucu ayrılmak zorunda kalır.

49 .caner ve hamiyet'in aydın'ın sabah programında tartıştıkları sırada birinin digerine, "şimdi aydın bey aydın bey diyorsun. bana da aydının programına çıkma, çok seviyesiz diyordun" demesi, kuşum aydının boşluğa bakarak donup kalması

50 .yıldo'nun habertürk'teki futbol(!) programında sandalyeden düşmesi.

51 .seda sayan'ın programına konuk olan ve satanist olduklarını söyleyen iki genç kızın, canlı yayında halay çekmesi, programa katılan medyum memişin kızlara alkış tutması.

52 .esra ceyhanın programındada böle anlardan çok yaşanmıştır şöyleki,yeni piyasaya çıkmış birini konuk etmiştir esra hanım,sohbet ederler,esra hanım her zamankı gibi başlar yalakalıklarına,kasetınız çok güzel olmuş geçen hafta aldım evde arabada her yerde dinliyorum demesi üzerine yeni yetmenin kasetim daha çıkmadı haftaya çıkıcak demesi veeee esra hanım kızımızın göt olması

53 .can yücelin duygu asenaya postal soktugu an(kart da sensini,postal da sana girsin)

54.derya tuna ibrahim tatlıses tartışması esnasında. mekan show ana haber. ortada reha muhtar, sağda derya tuna solda ibrahim tatlıses. tartışma sürerken söz sırası derya tuna'ya gelir:
- reha bey, bu konu hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum... yeteri kadar konuştuk. sonuçta gönül bu... ata da konar... yani.. konuşmak istemiyorum...
reha: yani boka mı kondunuz efenim..?!
sonuçta ibrahim tatlıses delirir canlı yayında. ne ilktir bu ne de son olmuştur.

55 .aids'in ilk çıktığı zamanlar halkın aids hakkındaki bilgilerini vatandaşlara göstermek adına üzerinde gizli kamera olan bayan muhabir ?????? kılığına girmiştir.çok geçmeden erkek müşteriler gelir,??????(muhabir) sorar;
-şimdi sen benle ilişkiye gireceksin ama korunmayacak mısın?ya ben de aids varsa,sana da bulaşırsa?
-bişey olmaz,bi lahmacun yerim geçer.

56 .mehmet ali erbil'in sunduğu son yarışma şöyle: m.ali erbil insanlara para teklif ediyor kabul edersen alıp gidiyorsun...
+bak açıyorum hala vazgeçebilirsin, 2 milyar al git
-yok biz açalım m.ali bey
(az bişe açar adam kazanamayacak gibidir)
+gel sana 500 milyon veriyim al git..
-onu ben gel ben veriyim de sen git..

57 .saadettin teksoy'un kuzey kutbundaki fok balıklarının soylarının tukenme tehdidi altında olduğundan bahsetmesinin hemen akabinde fok balığı avcılarıyla ava çıkıp aynı hayvancıkları avlaması. ulen herşeyi gectim, program kendi içinde tutarsiz, önce soyları tukeniyor deyip sonra avlıyorsunuz, yok mu kafası üç gram çalışan bir tane elemanınız, aloooooo?!?

58 .ismet badem bir basketbol macında seyircilerin aasına cıkar ve bir kızla röportaja baslar.
badem: sizizn gibi guzel bayanları salonlarda gormekten cok mutlu oluyorum. basketbola bu ilgi nereden?
kız: ben efes kızlarından biriyim zaten.
badem: aaa oyle mi cıplak degilsin ya tanıyamadım.

bu diyalogtan sonra anlatım masasında olan murat murathanoglu kopmustur ve ekranları basında izleyen milyonların soylemek istediklerine tercuman olmustur.

murathanoglu: ya ismet bi de sana bu iş için para veriyorlar değil mi?
 
Kayıt
12 Ağustos 2007
Mesajlar
126
Beğeniler
0
11 .reha muhtar : kaza nasıl oldu anlatır mısınız?
mağdur (kaza sonrası yatakta yatmaktadır ) : kamyon karşı yoldan bizim taraf geçti ve kafadan çarptı.
rm : peki o sırada ne düşündünüz?
mağdur : walla pek bir şey düşünemedik reha bey.
rm : anlıyorum ama, o sırada düşündüğünüz ilk şey neydi?
mağdur : birşey düşünemedik, zaten çok kısa sürede oldu.
rm : yani efendim, o orta şeridi aşıp üstünüze gelirken, aklınıza ne geldi?
mağdur : hatırlamıyorum.
rm : peki efendim.
Buna kopuyorum :lol::D
 

Jigsaw

Aileden
Kayıt
13 Mayıs 2007
Mesajlar
8.653
Beğeniler
0
Şehir
Istanbul
Hepsine yarıldım hala gülmekten kasılıyorum bi daha bi daha okuyorum tüm arkadaşlarıma FW mail attım.
 
Kayıt
21 Nisan 2007
Mesajlar
826
Beğeniler
0
Şehir
ne bılIm a.g. kayboldum !
theilker2 demiş ki:
11 .reha muhtar : kaza nasıl oldu anlatır mısınız?
mağdur (kaza sonrası yatakta yatmaktadır ) : kamyon karşı yoldan bizim taraf geçti ve kafadan çarptı.
rm : peki o sırada ne düşündünüz?
mağdur : walla pek bir şey düşünemedik reha bey.
rm : anlıyorum ama, o sırada düşündüğünüz ilk şey neydi?
mağdur : birşey düşünemedik, zaten çok kısa sürede oldu.
rm : yani efendim, o orta şeridi aşıp üstünüze gelirken, aklınıza ne geldi?
mağdur : hatırlamıyorum.
rm : peki efendim.
Buna kopuyorum :lol::D
saten en sorulmayacak soruşarı soruo acaba bılerekmı yapıyor? extraokk
 
Yukarı Alt