Kod:
• 17 Mayıs 2004 Trt1 Sabah Haberlerinde biten bir haberin hemen ardından spiker telefonla konuşurken yayına girilmesi, spikerin 3-4 saniye kameraya bakakaldıktan sonra telefonu elinden bırak(a)mayarak “Sayın seyirciler ben de rejiyle konuşuyordum!” diyerek durumu bir nebze olsun kurtarmaya çalışması…

• Mory Kante’nin “Yeke Yeke” şarkısının popüler olduğu sıralarda bir TRT muhabirinin Kastamonu’nun bir köyüne gidip “İşte Yeke Yeke’yi söyleyebilen çocuk!” diye çobanlık yapan bir çocukla röportaj yapması, çocuğun şarkıyı tamamen sallayarak “missındırın nerın nıyı yaaaa” diye okuması, muhabirin “sen büyüyünce şarkıcı olursun” diye onay vermesi…
• “Kim 500 Milyar İster?” yarışmasında Kenan Işık’ın yarışmacıya: “Kitaplarla aranız nasıl sorulara oldukça hızlı cevap verdiniz” lafına cevaben, yarışmacının: “Ben kitap falan okumam, gazete dergi ağırlıklı şeyler okurum” demesi… Kenan Işık’ın bir an kilitlenmesi ve kendini toplayıp, oluşan boşluğu bir an önce gidermek için “Ama olur mu kitaplar, edebiyat insanı başka dünyalara götürür, yeni ufuklar açar, sorunlarını unutturur, hayata bağlar” demesi ve bu kez de yarışmacının geçici olarak servis dışı kalması….
• Amerika’da seçimlerin arapsaçına dönmesi üzerine Reha Muhtar’ın ana haber bülteninde bir yanına Bush’un bir yanına Al Gore’un resimlerini koydurması ve “Bana bakın Bush’la Gore, şu seçim işini bir an önce halledeceksiniz, yoksa karışmam!” demesi…
• 14 Mayıs 2004 tarihli Beyaz Show’da “Hayvan dostu Asuman Krause” diye tanıtılan Asuman Krause’nin programda, 5 metre uzağındaki iguanadan korkması, ve 10 dakika boyunca ayakta dikilmesi…
• Bir basketbol maçı sırasında Trt spikeri Avni Küpeli’nin son 3 saniyeyi 1-2-3 şeklinde sayması, izleyicilerin hafiften afallaması…
• Jess Molho ve Ayşin Zeren ikilisinin sundukları Online Show’a Arto’yu davet etmeleri. Arto’nun sürekli Ayşin’e laf sokması, akabinde Ayşin’in sinirlenip çıngar çıkarması ve ertesi gün kanaldan kovulması… (Arto’nun gücü!)
• Estetik konusunun tartışıldığı bir Ates Hattı’nda bir estetik cerrahının Esra Balamir ve ailesini kastederek “hanfendinin memeleri benimdir, dudağını ben yaptım, annesinin de yüzünü ben gerdim, ablasının da memelerini ben yaptım…” demesi…
• Bir BJK maçında tribünlerin hep bir ağızdan “Sen söyle Rıdvan, sen söyle, penaltı mı sen söyle?” diye bağırması ve spiker Melih Gümüşbıçak’ın “Rıdvan tribünler sana soruyor. Ne diyorsun?” diye sorması, Rıdvan’ın hiçbir şey demeden boş boş bakması…
• Reha Muhtar’ın boynuna ip geçirilip sürüklenen bir kadının evine baskına gitmesi, röportajın ardından “20 yıllık gazeteciyim böyle hayvanlık görmedim!..” yorumunu yapması…

Yukarı Alt