Toni mi? Neden olmasın!
Yönetim, İtalyan yıldızın ismini Schuster'e iletti. Alman hocanın yanıtı, Başkan Demirören ve kurmaylarını harekete geçirdi.

“Savunmada başarılıyız, hatta ligin en iyi defansına sahibiz. Ancak hücum hattında sıkıntı yaşadığımız açık” diyerek, forvet transferine yeşil ışık yakan Beşiktaş Teknik Direktörü Bernd Schuster, Toni teklifine sıcak bakıyor. Robinho, Klose, Santa Cruz ve Raul’ü gündemine alan Siyah-Beyazlılar’da Alman hoca Luca Toni için de “Tamam” dedi. Başarılı teknik adam, fazla aceleye gerek olmadığını belirtip, özellikle son vuruşlarda ve hava toplarında etkili bir ismi takımda görmek istediğini belirtti.

‘Bize bir golcü gerek’

Başkan Yıldırım Demirören’le özel bir transfer zirvesi yapan Schuster, “Tam anlamıyla videokolik oldum. Yardımcım Tayfur’dan da takım hakkında bilgi alıyorum. Çok pozisyona giren, ancak bunları cömertçe harcayan bir ekibimiz var. Şimdi daha fazla kanat oyuncusuna sahibiz, hücumda daha çok fırsat yakalayacağız. Bununla birlikte gol sayımız da artmalı. Hava toplarında ve ceza sahasında etkili bir santrforla bu sıkıntıyı da çözeriz. Tamamen ofansif oyuna dayalı bir futbol sergileyeceğiz. Eğer fırsatları değerlendiremezsek, özgüven kaybederiz ve sorun yaşarız” dedi. Bonservisi elinde olan Luca Toni, daha önce de Fenerbahçe’ye teklif edilmişti. 33 yaşındaki İtalyan yıldızın, senelik 3.5 milyon Euro’ya “Evet” demesi bekleniyor.​

Yukarı Alt