1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

The Bone Collector (Kemik Koleksiyoncusu)-Online İ.-Türkçe D


 1. ∞LÉON∞

  ∞LÉON∞ rank8

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  760
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  pc masası

  The Bone Collector (Kemik Koleksiyoncusu)

  bone_collector.jpg

  Oyuncular

  Denzel Washington
  -- Lincoln Rhyme

  Angelina Jolie
  -- Amelia Donaghy

  Queen Latifah
  -- Thelma

  Michael Rooker
  -- Kaptan Howard Cheney

  Mike McGlone
  -- Dedektif Kenny Solomon

  Yönetmen:Phillip Noyce

  Manhattan'ın sokaklarında bir katil elini kolunu sallıyarak dolaşmaktadır. Bu sapık katil suç maalinde kendisini ele verecek kanıtları büyük bir ustalıkla arkasında bırakmaktadır.Ve bu dengesiz, sapık zekanın ürettiği bu kanıtları çözebilecek tek bir dedektif vardır, o da bir sandalyeye mahkum olmuştur ve bu davayı çözebilmek için yardıma gereksinim duymaktadır. İhtiyaç duyduğu yardım bayan bir sokak polisi tarafından sağlanır.Bu ikili katilin peşine düşerler ve onu kendi oyunuyla yenmeye çalışırlar. Ama bir daha ki sefere onu yakalamaya çok yakınlaşmış olabilirler ya da...

  Lincoln Rhyme bir cinayetten sonra suç mahalindeki delilleri inceleyip neler anlattığını anlamada ustalaşmış ve işinde bir numara olan bir dedektiftir.Bir görev sırasında geçirdiği korkunç bir kazanın sonunda yatağa bağlanmış olan Rhyme'ın bacakları ve kolları çalışmamaktadır.

  Bir sokak polisi olan Amelia Donaghy yirmili yaşların sonlarındadır. Bir masa görevine aktarılmadan önceki akşam vahşice işlenmiş bir bir cinayetin suç mahaline gider. Amelia'nın burada gösterdiği hızlı düşünme ve doğru karar verme becerisi gözden kaçırılmamış ve bu dava ona verilmiştir.

  Cinayetin işlendiği yerin video kasetleri Rhyme 'e gösterilince Rhyme olayın çok açık ve kolay bir dava olduğunu söyler. Ama bir süre sonra bu cinayetlerin çok zekice işlendiğini ve ipuçlarının ustaca suç mahalinde bırakıldığını anlar.Bu cinayetler son değildir çünkü seri bir katil iş başındadır.

  Bu ikili seri katilin peşine düşerler.Süreleri çok azdır.Zira geçen her saniye aleyhlerine işklemektedir. Ya katili biran önce bulup durduracaklar yada pislikleri temizlemek için daha çok polis memuru görevlendireceklerdir.

  The Silence of the Lambs ile Se7en'ın izinden giden bu polisiye gerilim filminde bir katilin peşine düşen biri genç öteki orta yaşlı iki detektifin macerası anlatılıyor. Filmin ana karakteri Rhyme hareket edemiyor, kendisinin yerine seçtiği Amelie Donahy aracılığıyla bir katili oturduğu yerden bulmak zorunda. Bu açıdan filmi Hitchcock'un The Rear Window adlı filmine benzetmek bile mümkün.

  [​IMG] [​IMG]  Bölüm 1 - TIKLA İZLE

  Bölüm 2 - TIKLA İZLE
   
 2. Lloody

  Lloody rank8

  Kayıt:
  11 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  416
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Ben bu filmi küçükken izlemiştim uykum gelmişti izliyorken :mrgreen: Ama bidaha izleyeceğim Teşekkürler Wink