Lille - Fenerbahçe

Fenerbahçe avantaj peşinde
UEFA Avrupa Ligi İkinci tur ilk maçında Fenerbahçe deplasmanda Fransız temsilcisi Lille ile karşılaşacak.

UEFA Avrupa Ligi 2. tur ilk maçında Fenerbahçe Fransa'nın Lille takımıyla karşılaşacak. Lille Metropole Villeneuve d'Ascq Stadı'nda 20.00'de başlayacak maçı, İspanyol hakem Eduardo Iturralde Gonzalez yönetecek. Maçın rövanşı 25 Şubat Perşembe günü İstanbul'da oynanacak ve kupada 3. tura yükselecek ekip belli olacak.
Karşılaşmada Trabzonspor formasıyla ligin ilk yarısında Avrupa kupası maçı oynadığı için Fenerbahçe'de Avrupa maçına çıkamayacak olan Gökhan Ünal, Lille maçı kadrosunda yer almadı. Gökhan Ünal'ın yanı sıra tedavileri süren Uğur, Ali ve Deivid de karşılaşmada forma giyemeyecek.
Öte yandan sakatlıktan kurtulan Diego Lugano'nun karşılaşmada forma giyebileceği öğrenilirken tedavileri süren Emre Belözoğlu ve Cristian'nın durumlarının iyi olduğu ve son kararı maç saatinde teknik heyet vereceği ifade edildi.
Fenerbahçe'nin karşılaşmaya şu 11'le çıkması bekleniyor: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Lugano, Bilica, Andre Santos, Mehmet Topuz, Emre, Özer, Cristian, Alex, Güiza.

Teknik Direktör Görüşleri ;

Daum: İyi hazırlandık
Fenerbahçe teknik direktörü Christoph Daum Lille maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında maça iyi hazırlandıklarını ve iyi performanslarını Lille maçında da sürdürmek istediklerini söyledi.

Fenerbahçe teknik direktörü Christoph Daum, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Lille maçı öncesinde Fransa'da bir basın toplantısı düzenledi. Bekir İrtegün ile beraber basının karşısına çıkan Alman teknik adam "Grup maçlarından sonra kalite arttı. En iyiler gruplardan çıkmayı başardı. Bu yeni statüde oynanan Avrupa Ligi maçları çok iyi geçti. Şimdi play-off maçlarındayız. Heyecan arttı. Lille'i iyi tanıyoruz. Birkaç defa seyrettim. Lille'e karşı iyi hazırlandık. Fransa'da çalışan hocalardan Lille hakkında bilgi aldım. Lille'i herkes şu an Fransa'nın en iyi takımı olduğunu söylüyorlar. Bizi zor bir maç bekliyor. Çok fazla antrenman yapamadık bu maç için. Umarım maçta Lille'in zayıf yönünü görürüz. Hedefimiz iyi performansımızı göstermek. Maçta bunu yapmaya çalışacağız. Takımım iyi oynuyor fakat gol pozisyonlarından daha fazla yararlanmamız gerekiyor. Kadromuzda Cristian, Lugano ve Emre gibi tam anlamıyla hazır olmayan futbolcularımız var. Maç günü daha çok kesinlik kazanacak oynayıp oynamayacakları" açıklamasını yaptı.

"CARLOS'TAN SONRA HAYAT DEVAM EDİYOR"

Daum, Roberto Carlos ile ilgili sorulan bir soruya ise esprili bir şekilde "Roberto Carlos karşılaşmada forma giymeyecek" dedi. Bu sözünden sonra açıklamalarına devam eden Alman teknik adam "Roberto Carlos kendi ayrılamk sitedi. Biz gitmesini istemiyorduk. Carlos'tan sonra hayat devam ediyor. Onun yerine Andre Santos var. Şu ana kadar iyi oynuyor" ifadesini kullandı.
"Hedefimiz her zaman kendi sistemimizi oynamak. Rakip bize göre sistem belirlesin. Fenerbahçe her zaman kendi sistemini oynar" açıklamasını yapan Daum "Benim prensibim adım adım gitmektir. Lille maçları. Lille'den sonrasını daha sonra düşünürüz" dedi.
Gökhan Ünal'ı Türkiye'de şampiyon olmak için transfer ettiklerini ve Avrupa'da oynamayacağını bildiklerini kaydeden Daum, Gökhan'ın çok önemli bir futbolcu olduğunu da sözlerine ekledi.
Bekir İrtegün ise "Zorlu bir maça çıkacağız. Uzun zaman yenilmeyen bir takıma karşı oynayacağız. Hücum organizasyonları çok iyi olan bir takımla oynayacağız. Biz de Avrupa'da son 4 maçımızda yenilmedik. Yenilmeden devam etmek istiyoruz. Bunun için de elimizden gelenin en iyisini yansıtıp, iyi mücadele edeceğiz" ifadesini kullandı.

LILLE CEPHESİ

Lille Teknik Direktörü Rudi Garcia da ilk maçtan avantajlı bir skorla çıkmak istediklerini belirtti."Fenerbahçe'yi iyi inceledik. Türk takımı iyi bir takım, her an oyunu değiştirebilme güçleri var" diyen Garcia, sözlerini, "İlk maçta mutlaka galibiyet elde etmemiz gerekiyor, ikinci maçta bizi ateşli bir Türk seyircisinin beklediğini biliyoruz. Avantajımızı elimizden geldiği kadar iyi değerlendirmek istiyoruz" diye sürdürdü.
Sarı-lacivertli takımın, Galatasaray ve Beşiktaş gibi Türkiye'nin en iyi futbol takımlarından biri olduğuna işaret eden Garcia, maçta iki takımın birbirine denk ve şansların eşit olduğunu söyledi.

Atletico Madrid - Galatasaray

Galatasaray Madrid semalarında
UEFA Avrupa Ligi 2.tur ilk maçında Galatasaray İspanya'da Atletico Madrid ile karşı karşıya gelecek.

UEFA Avrupa Ligi İkinci Tur ilk maçında temsilcimiz Galatasaray İspanya'da Atletico Madrid ile karşılaşacak.
La Liga'da geçen hafta lider Barcelona'yı 2-1 yenerek, rakibinin namağlup unvanını bozan ve Katalan ekibin ligde ilk kez mağlubiyetle tanıştıran Atletico Madrid ile tarihinde 3.kez karşılaşacak olan Galatasaray ilk maçta avantajlı bir skor elde etmek istiyor.
Saat 22:05'te başlayacak ve Vicente Calderon Stadı'nda oynanacak olan karşılaşmayı Alexei Nikolaev yönetecek. Frank Rijkaard yönetiminde 13. Avrupa Kupası maçına çıkacak olan Galatasaray, geride kalan 12 karşılaşmada yalnızca Sturm Graz’a 1-0 yenildi. Ve aldığı 8 galibiyetle iyi bir form grafiği yakaladığını gösterdi. Bu kritik karşılaşma öncesi Atletico Madrid'in cezalı oyuncusu bulunmuyor. Álvaro Domínguez ise kart sınırında. 18 yaşındaki savunma oyuncusu, Estadio Vicente Calderon'da sarı kart görmesi halinde; 25 Şubat Perşembe akşamı Ali Sami Yen Stadı’nda oynanacak olan rövanş karşılaşmasında takımındaki yerini alamayacak.
Bir dönem Atletico Madrid'de forma giyen Arjantinli kaleci Leo Franco için ayrı bir önem teşkil edecek karşılaşmada Galatasaray'ın sahaya şu 11'le çıkması bekleniyor: Leo Franco, Emre Güngör, Servet, Neill, Hakan Balta, Mustafa, Mehmet, Keita, Elano, Arda, Giovani

Teknik Direktör Görüşleri ;

Rijkaard: Zor olacak
UEFA Avrupa Ligi'nde Atletico Madrid ile karşılaşacak olan Galatasaray'da teknik direktör Rijkaard Madrid ekibinin gücüne dikkat çekti ve "Zor olacak" ifadesini kullandı.

UEFA Avrupa Ligi 3. tur ilk maçında deplasmanda Atletico Madrid ile karşılaşacak Galatasaray'ın teknik direktörü Frank Rijkaard, "Formda ve yükselişte olan bir takıma karşı oynayacağız, zor olacak" dedi.
Sarı-kırmızılı takımın, maçın yapılacağı Vicente Calderon Stadı'ndaki son antrenmanı öncesinde basın toplantısı düzenleyen Rijkaard, sakat oyunculardan dolayı ne tür bir futbol oynatacağıyla ilgili bir soruya, "Strateji, yarın için sürpriz olsun" yanıtını verdi.
İstanbul'da yapılacak ikinci maçın önemli olduğunu, ancak şu anda sadece maça konsantre olduklarını ifade eden Rijkaard, Arda'nın son antrenmanlara katıldığını ve durumunun iyi olduğunu söyledi. Hollandalı teknik adam, sakatlıklardan dolayı yaşadığı forvet sıkıntısını gidermek için çözüm bulduğunu belirtse de forvette kimin oynayacağı konusunda isim vermedi. Bu arada Rijkaard, İspanyol basını tarafından "Hoşgeldin" denilerek karşılanırken, yöneltilen tüm soruların, Barcelona ile ilgili olması dikkati çekti. Barcelona'da kendisinden sonra göreve getirilen ve halen teknik direktör olan Pep Guardiola için "Artık kendini gösterdi. Onun başarısı bundan sonra sürpriz değil" diye konuşan Rijkaard, Guardiola'nın Barcelona'da çok iyi bir iş çıkardığını, devamını getirdiğini ve buna layık olduğunu söyledi. Rijkaard, Xavi için ise "Çok yetenekli ve her zaman iyi oynayan bir futbolcu. Guardiola'nın oyun sistemiyle de çok iyi işler çıkartıyor" yorumunu yaptı.
Guus Hiddink'in, (A) Milli Futbol Takımı'nın başına getirilmesiyle ilgili bir soruya ise Rijkaard "Kendisini ve Türk Milli Takımı'nı tebrik ederim" cevabını verdi. Bu arada, basın toplantısına katılan kaleci Leo Franco da "Biz, turu geçebileceğimiz düşüncesiyle buradayız" dedi. "Burada olmaktan çok mutluyum. Olağanüstü güzel 5 yıl geçirdim" diyen Franco, Atletico'dan birçok arkadaşıyla telefonla konuştuğunu ve onlara başarı dilediğini ifade etti. Türk ve İspanyol liginin benzer ve büyük farkları olmayan ligler olduğunu belirten Franco, Madrid ve İstanbul kentlerini kıyaslarken ise "İki farklı şehir. Kültürel olarak, sosyal anlamda İstanbul çok şeyler veren bir kent" yorumunu yaptı. Franco, Atleticolu futbolcuları tanımasının avantaj olup olmayacağıyla ilgili de "Benim için bir avantaj ama onlar için de avantaj, sonuçta eşitlik var" değerlendirmesini yaptı.
Öte yandan, sarı-kırmızılı takımın Vicente Calderon Stadı'ndaki maç öncesi son antrenmanının 15 dakikası basına açık tutuldu. Antrenmanı, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ve diğer kulüp yöneticileri de izledi.

2 takımada başarılar Fenerbahçe işi götürür gibi geliyor. GS nin hafta sonu derbisi var kritik haftada.

Journalist

Aileden
Galatasaray'ın işi daha zor oynuyacak adam kalmadı çoğu sakat ama belli olmaz belki bir beraberlik koparırız Atl.Madrid benim İspanyadaki bomba takımımdır İspanyanın üçüncü büyüğü kim denilirse akla ilk gelen takımdır her türlü zor geçer bu maç hadi hayırlısı diyorum. :kalp: :beer:

F5 için durum daha kolay guiza takıma alıştı sanırım artık :mrgreen: :mrgreen: :santa: Lille ligde bir düşüş gösteriyor taraftarının önünde toparlandık izlenimi vermek isteyeceklerdir ama ne olursa olsun f5 turu geçecektir Lille karşısında :curtain:

Leo Franco oynamassa belki alabiliriz 5 sene o takımda oynamış,kaleci ant. ve forvetleri forlan ve agüero onu ezberlemiş artık,işimiz zor.

Atletico madridçok iyi takım galatasarayın turu geçiceğini sanmıyorum,fenerbahçe geçebilir ama lille yi,Atletico iyice yorar inş galatasaryı inönüye yorgun gelsinler :mrgreen: :mrgreen:

Takımı
Seçiniz...
Daum şekil çıkmış. :mrgreen: Allah izin verirse Lille'yi geçer yolumuza bakarız.Önceki maçta yedeklerle çıktık paçayı zor kurtardık Alex felan girdi bu sefer coşmalıyız.Sitemizden maçlaraa gidecek var mı? :lol:

Bugünki maçta favorim Fenerbahçe umarım beni yanıltmaz takım iyi gidiyor iyi bir skorla alırlar diyorum..
Ama Galatasaray'a gelince öle diyemiyorum hafta sonu patlama yapan ATH.Madrid gs'yi fena zorlar düşüncesindeyim şans pek tanımıyorum ama inş şans GS'den yana olur..
bugün tahminim fener alır gs en azından kaybetmez diyorum :mrgreen:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
of offfff işte bu hemen hazırlıkları yapalım gece maç var sende de yolculuk mu var :(

extraloob demiş ki:
of offfff işte bu hemen hazırlıkları yapalım gece maç var sende de yolculuk mu var :(
İlk yarıyı terminale giderken kaçıracağım lakin ikinci yarıyı otobüste izlerim tvden artık :P

HeartLess*X demiş ki:
Star uyduda şifre koyabilir en güzeli garantisi İctimai tv'de izlemek maçı :mrgreen:
En güzeli karasal yayın yani tvye çay kaşığı takmak :lol:

tabi fener ve galatasarayın rakipleri 2 ayrı ulkeden ve 2 ayrı takım atletico lille den cok ustun ve 2 maçı kıyaslamak biraz zor g.s zorlanır orda gollu bir beraberlik alırsa tuu geçeceğine inanıyorum . fb ise kly gorunuyor ama fb ninde lillennde ne yapaagı belli olmaz ama fb kazanır gibi gorunuyor. inş 2 takmda bir ust tura cıkar..:)

Yukarı Alt