Takımı
Seçiniz...
Kısa süre önce forumda bir webcam öneri topici açmıştım.
Dolar kuru tavan olduğu için iyi bir webcam da iyi bir paraya tekabül ediyor.
Bende basit bir kaç araştırma sonrasında telefonumu, bilgisayar üzerinde webcam olarak kullanacağımı öğrendim.

Artık telefonlarında kameraları mükemmel ötesi olduğu için, webcam olarak kullanmak mantıklı geldi.

Peki bunu nasıl yapacağız?

Öncelikle iVCam programımızı bilgisayarımıza indiriyoruz.
Buraya tıklayıp iVCam programını işletim sisteminize göre indirebilirsiniz.

Not: Sadece windows 7 ve üzeri işletim sisteminde kullanılabilir.

Sonrasında ise iVCam Webcam uygulamasını Android/iOs telefonumuza Play Store/AppStore üzerinden indiriyoruz.

Play Store (Android): Buraya tıklayıp telefonunuza yükleyebilirsiniz.
App Store (iOs): Buraya tıklayıp telefonunuza yükleyebilirsiniz.

İndirmelerimizi yaptıktan ve kurulumları tamamladıktan sonra, bilgisayarımız üzerinden iVCam programını açıyoruz.
Önümüze gelen beyaz ekranda, bağlantı için beklentiye geçiyor.

Bu kısımda telefonumuzu, programı kullanacağımız bilgisayarın bulunduğu ağda ki kablosuz (wifi) ağa bağlıyoruz ve
telefonda bulunan iVCam Webcam uygulamamızı açıyoruz.

Wifi ağına bağlandıysanız sorunsuz olarak telefonunuzda ki görüntü, bilgisayarınızda Webcam olarak görünecektir.

Bu süreçten itibaren telefonunuzu bormal bir webcam gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayarda bulunan program üzerinden, sağ altta bulunan 3 çubuğa tıklayıp görüntü kalite ve çözünürlük, fps ayarlarını yapabilirsiniz.

Telefon üzerinden ise zoom, parlaklık, mirror vb. ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.

Bağlantıyı sonlandırmak için telefonunuzda ki uygulamadan çıkış yapmanız yeterli olacaktır.

Program tamamen ücretsizdir, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.​

Yukarı Alt