Server
Assos
Takımı
Besiktas
Arkadaşlar şimdi ben şuanda Samsung Note-5 kullanıyorum ve memnunum ama model yükseltmek için değiştirmeyi düşünüyorum.

Kendimce bir liste çıkardım, bu listeyi sizinle paylaşacağım ve bilenlerden yada kullananlar varsa nedeniyle beraber hangisini seçmem gerektiği hakkında bana bilgi vermesini rica edeceğim..

• Samsung Note-9 => 5611 TL
  • Nokia 9
  • Razer Phone
  • Razer Phone 2
  • ZTE nubia Red Magic
  • Oppa Realme 2 Pro
  • Xiaomi Pocophone F1 (Armoured Edition) => 3500 TL
  • Vivo Nex S => 4500 TL
  • One Plus 6T
  • Xioami Black Shark => 4250 TL
  • Asus ROG Phone

Son düzenleme:
Server
Assos
Takımı
Besiktas
Bir de şimdi farkettim fiyatlarına bakayım dedim de bir kısmı sanırım Türkiye'de yok bu telefonların.. Bunlar kalitesinde başka telefon varsa önerebileceğiniz araştırmasını yapabilirim, açığım..

Her kaliteden telefon yazmışsın pokofon en fp olanı onu al

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Her kaliteden telefon yazmışsın pokofon en fp olanı onu al
Onun nedense fiyatı da uygun geldi o kaliteye göre neden olduğunu bilmiyorum ama..

Acaba diyorum biraz daha askıya alsam mı bu işi, dolar düştükçe düşüyo belki fiyatlar düşer.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Note 5'in üstüne niye yeni telefon alıyorsun ki? Daha en az 5 yıl gideri var o telefonun.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Note 5'in üstüne niye yeni telefon alıyorsun ki? Daha en az 5 yıl gideri var o telefonun.
Ya abi telefon evet iyi de hem RAM'i 8'e yükseltiyim diyorum hem 32 GB bu, GB yükselteyim diyorum hemde işlemcisi eski nesil kaldı artık onu da yenilemiş olayım diyorum.. Kafamda deli sorular :rolleyes1:

Teknoloji ürünleri bi numara büyük alayım seneye de giyerim mantığıyla alınmaz. Ama ben enleri yaşamak istiyorum diyorsan başka.

Bir yıl daha bekleyip 7nm teknolojisi ile üretilen işlemciye sahip telefonları beklemeni tavsiye ederim.

Onun nedense fiyatı da uygun geldi o kaliteye göre neden olduğunu bilmiyorum ama..
Pocofonun iddiası zaten en ucuz en yüksek donanmlı telefon olmak. Xiaomi artık premium olma çabasında, ama ucuza performans isteyenler için pokofonu markasını çıkarttı. Telefon donanım olarak harika ama kasası bildiğin plastik, suya dayanıklılık vs yok. Kızaklı kameralı telefonlarda şuan deneme aşamasında onlarda da suya dayanıklılık vs yok. İlk alanlar bildiğin kobay olacak.

Server
Assos
Takımı
Besiktas
Bir yıl daha bekleyip 7nm teknolojisi ile üretilen işlemciye sahip telefonları beklemeni tavsiye ederim.
1 sene de çok ama fiyatlarla dolara bakılırsa biraz daha düşeceğini varsayıyorum ve beklemek mantıklı gibi geliyor..

Pocofonun iddiası zaten en ucuz en yüksek donanmlı telefon olmak. Xiaomi artık premium olma çabasında, ama ucuza performans isteyenler için pokofonu markasını çıkarttı. Telefon donanım olarak harika ama kasası bildiğin plastik, suya dayanıklılık vs yok. Kızaklı kameralı telefonlarda şuan deneme aşamasında onlarda da suya dayanıklılık vs yok. İlk alanlar bildiğin kobay olacak.
İlk mesajından sonra pocophone üzerinde araştırma yaptım biraz ve Note-5 ile arasında dağlar kadar farkta olmadığını düşünmeye başladım. Dayanıklılık önemli değil hadi, bir şekilde idare edilebilir ama teknik olarakta çok fark görmeyince ona geçmenin bir mantığı kalmadığını düşündüm.. O yüzden pocophone rafa kalktı.

Samsung, Iphone eskidendi, artık ne cihazlar çıkmış sizde biraz bakın isterseniz, o telefonların sümükleri bile olamazlar açıkça söyleyeyim...

1 sene de çok ama fiyatlarla dolara bakılırsa biraz daha düşeceğini varsayıyorum ve beklemek mantıklı gibi geliyor..

İlk mesajından sonra pocophone üzerinde araştırma yaptım biraz ve Note-5 ile arasında dağlar kadar farkta olmadığını düşünmeye başladım. Dayanıklılık önemli değil hadi, bir şekilde idare edilebilir ama teknik olarakta çok fark görmeyince ona geçmenin bir mantığı kalmadığını düşündüm.. O yüzden pocophone rafa kalktı.

Samsung, Iphone eskidendi, artık ne cihazlar çıkmış sizde biraz bakın isterseniz, o telefonların sümükleri bile olamazlar açıkça söyleyeyim...
Ben telefonumdan memnunum istediklerimin fazlasını karşılıyor. Temiz kullanım performans ve kalite açısından mükemmel.

artık ne cihazlar çıkmış
Öyle bir şey yok hepsi aynı. İşlemci tek, yazılım tek, grafik birimi tek, pil aynı bellek aynı, en büyük fark kamera ve optimizasyon. Bi huawei kendi yolunu çiziyo kendi işlemcisi ile o da daha qualcomm u yakalayamadı.

Yukarı Alt