Kayıt
21 Eylül 2007
Mesajlar
865
Beğeniler
0
Şehir
Şurada burada güçlü adımlarla dolaşmaktansa doğru
İçerik güvenliği ve tehdit yönetimi konularında faaliyet gösteren Trend Micro’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Skype kullanıcıları, bilgisayarlarındaki her tuş hareketini takip ederek bilgisayar korsanlarına bildiren bir virüs tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor.

‘Tspy_Sskype.A’ adlı virüs, Skype kullanıcılarına sohbet sırasında bir mesaja girilmiş bir link gönderirken, kullanıcı, linkte ne olduğunu merak edip tıkladığında virüsü bilgisayarına yüklüyor.

Solucan sınıfına dahil olan ‘Tspy_Skype.A’, kullanıcının klavye tuşlarına her basışını kaydediyor ve kendisini yazan bilgisayar korsanına gönderiyor.

Açıklamada, antivirüs programı yüklü olmayan bilgisayarlarda virüsün varlığının tespit edilmesinin zor olduğu belirtilirken, virüsün olabildiğince uzun süre sistemde gizlenecek şekilde kodlandığı kaydedildi.

Açıklamada, bu tür virüslere karşı internet güvenlik paketleri kullanılması ve bunların güncel tutulması gerektiğinin altı çizildi.
 

Jigsaw

Aileden
Kayıt
13 Mayıs 2007
Mesajlar
8.653
Beğeniler
0
Şehir
Istanbul
Skype hiç sevmem zaten. MSN'in sesli chati neyime yetmiyor. Açarım mic i konuşurum yok kredi yükle çaldır filan uğraşamam.
 
Yukarı Alt