1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro

Sims 3


 1. Apollon

  Apollon rank8

  Kayıt:
  16 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.027
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Mimarlık

  [​IMG]

  Genel Bilgiler

  The Sims 3'ün ana özelliği Sims 2'de bulunmayan Mega Kasaba özelliğidir. Bunun sayesinde bir Sim Hayat boyunca evde kalmıyor. Dışarıda istediğiniz gibi gezebiliyor.
  Simler artık evinde öyle oturmayacak. Evden çıkıp dükkanlara, komşulara ve EA Games'in geliştirdiği bir çok yere gidebilir ve ayrıca Sim evde ölürken komşularınız hep genç kalmıyacak. Oyundan çıksanız bile oyundaki hayat devam edecek. Oyundaki tüm simler yaşlanıp ölecek.
  Oyun dev bir kasaba ile gelecek. Başka kasaba bulunmayacak ancak bu kasaba 90'dan fazla ev barındırabilecek. Oyun satışa sunulduktan bir hafta sonra ise Kasaba Yaratma programı çıkacak ve oyuncu istediği gibi kasaba oluşturabilecek.
  Kasabada Özel Kamu Binaları da bulunacak ancak bu binaların içine girilemiyor. Girilseydi oyunun 5 DVD olacağı doğrudur ancak tabiki o binalardan yararlanılabilmektedir.
  The Sims 3 Sim Oluşturma Modundan bir görünüm
  Kasabanın her yerinde başka bir yöre olucak. Örneğin farklı bölgelerde farklı balık çeşitleri, farklı tohum/meyveler olacak. Simler'in iş gereği farklı bölgelerde bulunan şeyleri elde etmeye çalıştığı durumlar da olacak (örneğin bir aşçı için tarife özel balığı tutmak).
  Simler komşularına gidebilir.
  Simler giderken taksi, araba gibi araçlar da kullanıyor.
  Gidilecek yere varınca araba kayboluyor, oradan ayrılınca tekrar beliriyor.
  Mağazalar indirim yapabiliyor. Bunun duyuruları yeni bir pencerede beliriyor.
  Başka bir eve taşınırken eşyaları yanımızda götürebiliriz yada satarız gitsin
  Bazı yerlerde bakım işleri (manikür, pedikür, masaj ve yüz bakımı gibi) yapılabiliyor.
  Park ve havuz gibi community lotlar tamamen ayarlanabiliyor. İşyerlerinde de dış kısımlara birşeyler ekleyebiliyorsunuz.
  Evlerin/ailelerin ortak parasını birleştirmek yada ayırmak mümkün.Yani çocuğunuzun 5$ var sizin 10000 $


  Yapay zeka
  Şu anda hala geliştirilen bir özellik yapay zeka. Sim'lerin kontrol edilmeden de kusursuz olarak bir hayat yaşayabilmeleri, tercihler yapabilmeleri, birinden hoşlanabilmeleri, evlenebilmeleri, işe girebilmeleri, kısaca yaşayabilmeleri için oyundaki sim yapay zekası önceki oyunlardan çok daha yüksek olacak.Yapay zekasının yüksek olması ,The Sims 2'deki gibi simlerin yanında tuvalet olsa bile yapmaması gibi sorunları kaldırıyor.
  Free Will yani simlerin kendine kendine hareket etmesi bar yardımı ile ayarlanıyor. Az, orta ve çok seçenekleri var.
  Diğer bir sim ile sosyalleşirken onun sizin hakkınızda ne düşündüğünü görebiliyorsunuz

  Temel Farklar, Kaydetme ve Oyun Zorluğu
  Oynadığınız aileyi farklı alanlara farklı zamanlarda kaydedebiliyorsunuz.. Daha önceden de belirtildiği gibi, biz kendi ailemizi oynarken diğer aileler de yaşamaya devam edecekler.Yani oyundan çıksak bile hayat devam edicek.Çocuklar doğum büyükler ölebilir.Tabi bundan kurtulmak için Save-Game yöntemi var.Oyunu kaydedip tekrar Load edince bundanda kurtulmuş oluyoruz.
  Oyuncu oynadığı her aile için 3 farklı zorluk seviyesinden birini seçebilecek. Bunlar Heralde
  Easy Medium Hard şeklinde olacaktır

  Meslekler
  Oyunda iş kavramı da yenilenmiş, mahalledeki kendine özgü iş yeri yapıları içinde çalışacaksınız. Ancak bu binalara girince sim'inizi göremeyeceksiniz. İşe girmek için gazete ilanına ek olarak, gidip bu binalara da başvurabiliyorsunuz. Sim'lerin işlerinde terfi etmesi, yetenek, kişilik, iş arkadaşları ve patron ile ilişkisi, ve bazı görevlerin yerine getirilmesi ile mümkün olacak. Ayrıca sim'in performansını da belirleyebiliyorsunuz, mesela sıkı çalışmasını ya da gevşek davranmasını seçmek mümkün. Gevşek davranırsa, ihtiyaçları daha az azalıyor, ve nispeten stressiz bir gün geçiriyor ancak yetenek ve performans artışı da az oluyor.
  Şu ana kadar kesinleşen kariyerler; Askerlik, aşçılık, atletizm, bilim, eğitim, eğlence sektörü, gazetecilik, iş adamı, kanun adamı, müzik, politika, suç, tıp. (Military, Cooking, Athletic, Sience, Entertaintment, Journalism, Business, Law Enforcement, Music, Politics, Criminal, Medical)
  İşte çalışırken, saat başına ücret alıyorsunuz.Her saatte meslek paranız geliyor.
  Performansı kendimiz ayarlıyoruz.
  Simler kariyerlerinde en üst rütbeye ulaştıklarında, diğer simler de buna tepki veriyor. Mesela rock yıldızından imza istiyorlar, generale selam çakıyorlar.(Düşünün Rock Yıldızı oldunuz Simler imza için birbirleriyle kavga ediyorlar.)
  Part-time işler; Kitapçı, manav kasiyeri, spa resepsiyoncusu, spa uzmanı, cenaze / gömü görevlisi (Bookstore clerk, grocery store clerk, Spa receptionist, Spa specialist, Burial specialist. )

  Simler ve Creat-A-Sim Özellikleri
  Oyunda tamamen değiştirlmiş bir bölümde Create A-Sim Bölümü (Bir Sim Yarat).Artık renk ve desenleri biz ayarlıyoruz.Yada kilo ve kas bölmlerini sürüklenebilir bir çubuk ile ayarlıyoruz.
  Bu oyun ile tasarımlarda özelleştirmeler yapmak çok daha kolaylaşıyor. Giysi ve eşyaları istediğiniz, seçtiğiniz desen ile kaplıyabiliyorsunuz. Saçları istediğiniz renkte, tamamen yada parçalı boyamak mümkün.. Bu da artık recolor dediğimiz tasarım dalının herkesin rahatça yapabileceği kıvama geldiğini gösteriyor. Tabi yapımcılar, özgün mesh'e (yapı iskeleti diye tercüme edebiliriz) sahip tasarım yapmanın da kolaylaşacağını söylüyorlar.Saçlar daha hoş ve dizilere uygun oluyor.
  Oyunda kilo ve kaslar oynar çubuklarla ayarlanıcak.Buda simimizin kilo veya kas ayarlarını daha detaylı yapmamızı sağlar.
  Hem kadın hem de erkeklerde, 3'er adet farklı ses tonu var. Sim'inize bunlardan birini seçebileceksiniz.. Ayrıca Sim'lerin favori yiyecek, renk ve müzik tarzlarını da en baştan belirleyebiliyorsunuz. Bu da simlerin oyun içinde bunlara tepkisini belirliyor..
  The Sims 3'ün kuşkusuz en önemli yeniliklerinden bir diğeri, "Trait" yani karakteristik özellikleri. Eskiden olduğu gibi Simlerin burçlara bağlı belli başlı özelliklerini seçmek yerine (hala burç seçilebiliyor), onlara belli sıfatlar neticesinde karakteristik özellikler vereceğiz. Toplamda 63 adet farklı karakteristik olacak. Her sim'e bu karakteristik sıfatlardan, yetiştin bir sim'e 5'ini verebileceksiniz. Her kombinasyon farklı bir karakter yaratacağı için, yüzlerce farklı karakterde sim olacak..
  Bu karakter özellikleri sim'in hayata bakışını değiştirecek, istekleri, diğer simlere karşı davranışları, yapabileceği hareketler, hep bu özellikleri ile şekillenecek...Üstelik olucak çocuğa bu karkaterlik özellikleride geçiyor.

  Karakteristik Özelliklerin Listesi
  Adversarial :Saldırgan
  Athletic :Sportif/Atletik
  Artistic :Sanatsal
  Brave :Cesur
  Charismatic :Etkileyici
  Childish :Çocuksu
  Clumsy :Sakar
  Commitment Issues : Söz Geçirilemeyen
  Conversationalist :Hoşsohbet
  Creative :Yaratıcı
  Cursed :Lanetli
  Daredevil :Gözüpek
  Dreamer :Hayalperest
  Easily Bored :Kolay Sıkılan
  EVIL :Şeytani
  Excitable :Heyecanlı
  Family-Oriented :Ailesine Bağımlı
  Flirty :Flörtöz
  Fortunate :Şanslı
  Friendly :Arkadaşcanlısı
  Frugal :Alçakgönüllü
  Genius : Dahi
  Gloomy :Kasvetli
  Good Sense of Humor :Şakacı
  Good :İyi
  Green Thumbs : Doğayı Seven / Bahçe işlerinde Becerikli
  Gourmet : Obur
  Grumpy :Somurtkan
  Handy : Becerikli
  Hot-Headed : Sıcakkanlı
  Hydrophobic :Su Sevmez
  Idealistic :Ülkücü
  Inappropriate :Yersiz
  Insensitive : Duyarsız
  Kleptomaniac :Hırsız
  Light Sleeper :Hafif Uykucu
  Loner :Yalnız
  Lucky :Şanslı
  Mooch :Beleşçi
  Natural Cook : Doğal Aşçı
  Neat :Tertipli
  Nice :Hoş
  Nosy :Meraklı
  Outdoors (Loves) :Açık hava sever
  Over-Emotional :Aşırı Duygusal
  Paranoid :Kuşkucu
  Partier : Partici
  Perfectionist :Mükemmeliyetçi
  Pizza Lover : Pizza Sever
  Playful :Oyunbaz
  Romantic : Duygusal
  Rude :Kaba Saba
  Schmoozer :Yalaka
  Shy :Utangaç
  Slob : Pasaklı
  Socialite :Sosyete
  Tramp :Serseri
  Unforgiving :Affetmez
  Unlucky :Şansız
  Vegetarian :Vejeteryan
  Whiny : Mızmız
  Workaholic : İşkolik
  Worrywart :Endişeli
  Her yaş evresinde, belli sayıda karakteristiğiniz olabilir;
  Toddler (Ufaklık): 2 trait
  Child (Çocuk): 3 trait
  Teen (Genç): 4 trait
  Young Adult (Genç Yetişkin)
  Adult (Yetişkin)
  Elder (Yaşlı): 5 trait.
  CAS'ta "Create-a-Twin" aracı ile yarattığınız bir simin kopyasını yaratabiliyorsunuz, bu kopya simi başka zamanlarda kullanabiliyorsunuz.
  Eklentilerle gelen, kıyafete göre saç stili bu oyunda da var.
  Create-a-Style denen oyun içi bölümle bütün eşya, kıyafet, aksesuar (eldiven, çorap, gözlük, bilezik, küpe, ayakkabı ve dahası) özelleştirilebiliyor.
  Yüz boyalarınında renkleri vs. değiştirilebiliyor.
  Yaşlıların saçları ağarıyor ancak yinede rengini değiştirebiliyorsunuz.Hep beyaz kalmıyor.
  Artık iç çamaşırı bölümü yok.
  Kirpik uzunlukları ayarlanabiliyor.
  Kıvırcık saçlar yok ancak oldukça uzun saçlar olacak.
  Ayakkabı ve çoraplar istendiği gibi düzenlenebiliyor, değiştirilebiliyor, her kıyafete ayrı seçilebiliyor.

  Yaş Evreleri
  Yaş evreleri aynen bu oyunda da devam ediyor. Young Adult (Genç Yetişkin) grubunun üniversiteye gidip gitmediğini bilmiyoruz, ancak University gibi detaylı bir üniversite hayatı şimdilik olmayacak. Young Adult daha çok 20-30/35 yaş arası sim'leri tanımlamak için kullanılabilir ama şu anda yok diyoruz.
  Sim'lerin hayat uzunluklarını siz belirliyorsunuz. Yani yaşlanma hızını belirliyorsunuz. 25 Sim Günü ile 1000 Sim Günü arasında bir süre seçebilirsiniz!
  Komşuların yaşlanmasını kapatabilirsiniz! Ayrıca Event/olayları da kapatarak komşuların siz onları oynamadan evlenmelerine vs. engel olabilirsiniz..
  Toddler/ufaklıklar da artık yetişkinlerle birlikte şehirde gezebiliyor. Öte yandan çocuklar tamamen serbest..

  Hamilelik, Bebekler, Çocuklar
  Hamilelik yine 3 gün. Doğum izni var, hem doğum öncesi hem sonrası.
  Hamileyken hastaneye gidebiliyorsunuz sağlık durumu kontrolü için.
  Evde yada hastanede doğum yapabilirsiniz. Ambulans yok hastaneye anne baba birlikte yada sadece anne araba, bisiklet yada yürüyerek gidebiliyor.
  Mutlu hamilelik geçirenlerin çocuklarının trait/karakterleri daha iyi oluyor.
  Bebekler battaniyeye sarılı oluyor. Erkekler mavi, kızlar pembe. Bebeklerin durumu görülebiliyor.
  Bebek bakıcısı var.
  Bebek kucağınızdayken birçok işi yapabiliyorsunuz, telefonla konuşmak, oturmak vs.
  Bez değiştirmek için özel masa artık yok, bebek üzerine tıklayıp herhangi bir yerde değiştiriyorsunuz.Kolaylaştırıyor tabiki.
  Toddler / Ufaklıklarla ilgili hareketler Sims 2 ile hemen hemen aynı.
  Çocuklar için okullarda disiplin kurulu var. Sınıfta uyuyanlar yada kopya çekenler ceza alıyor.Sonra kötü şeyler oluyor
  Çocuklar kasabada serbest olarak hareket edebiliyor, ufaklıklar (toddler) ise ancak bir büyük ile birlikte.

  İstekler ve Ödüller
  Sim'lerin isteklerini gerçekleştirmek, size "Lifetime Points" adı verilen puanlar kazandıracak.. Bu puanlarla çok özel ödüller alabileceksiniz.. Toplamda 30 adet ödül olacak, ilginç olan bazıları, Haggler (tüm alışverişleriniz daha ucuz oluyor), Steel Bladder (bir daha asla tuvalet'e gitmemek!) Dha çok var ama bilgilerde bu kadar var.
  Bunun dışında her simin bir hayat amacı olacak, yani gerçekleşmesini istediği çok büyük bir istek...

  Ruh Hali
  Artık bir simin "mood"unu, yani ruh hali, tuvalet vs. gibi kolay ihtiyaçlarla değil o sıralar içinde bulunduğu durum ve meydana gelen olaylar ile alakalı oluyor. Mesela hamile kalmak, işte terfi, hoşlandığı kişi ile çıkmak vs.. Bu gibi durumlarda ekstra mutlu olan simler, mesela daha hızlı öğreniyor.. Duygusal darbeler, işten çıkarılmalar da ters tepki veriyor.. Sim'in o anki ruh halini "moodlet"ler ile öğreniyorsunuz..O anki ruh halinde Simler fazla garip yada anormal davranabilir.
  Sim'lerin yapabileceği hareketler, karakteristik ve ruh haline göre değişiklik gösterecek.Örneğin kötü simler bilgisayar ile herşeyi yönetebilecek.İyi simlerde bebekten şeker çalamıyacak.

  İhtiyaç Sistemi
  İhtiyaç sistemi de tamamen elden geçen özelliklerden, açlık ve tuvalet ihtiyaçları artık çok daha kolay karşılanabiliyor, hatta ve hatta açılan bir diyalog kutusu ile anında doldurulabiliyor. Bunun dışında bir sim'in gününe hangi aktivitelere (uyuma, yemek yeme vs..) ne kadar ayıracağını da siz ayarlayabiliyorsunuz..
  Sim'in genel ihtiyaçları : Açlık, Uyku, Eğlence, Sosyallik, Tuvalet ve Hijyen. Sims 2'deki gibi yani.
  Elbette yiyecek ihtiyaçlarının kolay karşılanması artık yemek yapmayacaksınız anlamına gelmiyor. Tam tersine donmuş hazır yiyecekler dışında daha önceden Konsollar için çıkan Sims 2 versiyonundaki gibi yemek tariflerine göre malzemeler alarak yada yetiştirerek yemekler hazırlayabiliyorsunuz.Konsoldaki gibide yemek tariflerini ya beğeniyoruz yada tuvalete koşuyoruz (Kesin Değil)

  Yapı ve Eşya Araçları
  Eşyalara kendi desenlerinizi uygulayabiliyor, hazır desenlere istediğiniz rengi verebiliyorsunuz. Ayrıca her eşyanın değişmekle beraber birden dörde kadar, farklı bölgeleri modifiye edilebiliyor. Eşyaları 360 derece döndürebiliyorsunuz.. Oyundaki grid denen kutucuklar da dört kat daha küçük, yani eşyaları daha yakın koyma şansınız var. Tabi isterseniz, hiç grid olmadan da koyabiliyorsunuz..360 Derece dününce tabiyki Sims 2 'De yazdığımız hilelerin anlamı kalmıyor.
  Belli eşya gruplarını (mesela masa ve sandalyeler, yatak ve komodinler) tek bir obje gibi hareket ettirmek mümkün olacak..
  Aynı şekilde duvarları da üzerindeki herşeyle hareket ettirmek mümkün.. Hatta kasaba ekranında evinizi, daha büyük bir arsaya komple taşıyabilirsiniz. Evlerin kat limiti 5 olarak belirlenmiş.
  En büyük arsa boyutu 64x64.
  Evleri ister dolu ister bomboş olarak alabiliyor.
  "Automatic Roof" seçeneği ile duvarları yaratır yaratmaz çatıların oluşmasını sağlayabilirsiniz
  Mansion'la gelen çatı yüksekliği ayarlama bunda da var.
  Duvarlar taşınabiliyor yada genişletilebiliyor. Üstelik duvara yaslı yada takılı olan eşyalar ile birlikte..
  Objeleri duvarda aşağı yukarı hareket ettirmek mümkün.
  Eşya açılarını ALT tuşuna basarak serbest döndürebiliyorsunuz.
  Merdiven genişliğini belirleyebiliyorsunuz. Merdivenler 8 kareye kadar genişletilebiliyor.
  Duvar ve döşeme renklerinin açıklık ve parlaklıklarını ayarlayabiliyorsunuz.
  Çapraz duvarlara eşya koyulabiliyor.
  Döşemeleri döndürebiliyorsunuz.
  Terrain (çim vs.) gibi kaplamalarını yaparken artık sadece dairesel değil, kare olarak da kullanabiliyorsunuz.
  Bitkiler farklı boyutlarda büyüyor, çıkıyor.
  Sim'ler havuzdan merdivensiz çıkabiliyor ancak çıkma eylemini iptal ederseniz, sim'ler yine boğulabiliyor.
  Havuzun duvar ve yer döşemesi değişebiliyor.
  Posta kutusu serbest olarak hareket ettirilebiliyor. Posta kutusuna en yakın kapı ön kapı kabul ediliyor.
  Tek kareye sığan kapılar, iki kareye sığan kapılar var. Tek kareye sığanları ikililerin ortasına koyup 3 kare genişliğe ulaşmak mümkün.
  Tavanlar var ancak boyanmıyor.
  Yarım duvarlar yok.

  Canlı Sürükleme (Live Dragging)
  Sim'ler Live modda yaşamaya devam ederken, ufak tefek eşyaları (kitaplar, oyuncaklar) ve çöpleri fareniz ile tutup yerine koyabileceksiniz.

  Yiyecekler ve Bahçivanlık
  Yiyecek almak için hala market / manava gitmelisiniz. Açılan pencereden alacaklarınızı seçiyorsunuz.
  Buzdolabındaki yiyecekler bozulabiliyor ve dolabın temizlenmesi gerekiyor.
  35-40 tane yemek tarifi var.
  Piknik sepeti ile istediğiniz yerde piknik yapabilirsiniz.
  Mouse'u yemeğin üstüne getirince ne kadar iyi olduğunu yazıyor.
  Bahçeciliğin Seasons'tan Sims 3'e aktarıldığını düşünüyordunuz değil mi? Yooo hayır Sims 3'ten Sims 2 Season'dan aktarılmış.
  GreenFinger (Yeşil parmak - bahçe işlerinde başarılı olan insanlara yapılan bir yakıştırmadır) ve Outdoor (dış mekan aktivitelerini sevenler) karakteristiklerine sahip insanlar bahçe işlerinde başarılı ve mutlu oluyorlar.
  Kasabadan meyve toplayabiliyorsunuz. Bunları eve getirip yemek yapmada kullanabilir yada buz dolabına koyabilirsiniz. Alternatif olarak bunları bahçenize dikip yetiştirebilir sonra süpermarkete satabilirsiniz.
  Bazı ekinler şunlar. Elma, limon, üzüm, karpuz, biber, sarmısak, marul, soğan, domates.
  Ayrıca kasabada bazı özel bitkiler yetişiyor. Mesela ölüm çiçeği (Death Flower) ve hayat meyvesi (Life Fruit).
  Ölüm çiçeği olan bir sim, öldüğünde bunu azraile verip ölmekten kurtulabiliyor.
  Hayat meyvesini yiyen simin hayatı uzuyor, eğer bununla güzel bir yemek yaparsa hayaletleri canlandırabiliyor!!
  Diğer Seasons'tan bildiğimiz bahçe özellikleri devam ediyor.

  Bazı Yerler
  Hastane
  Sağlık kariyerindeki simler burada çalışıyor.
  İsteyen sim'ler bebeklerini hastanede doğurabiliyor.
  Sim'ler ORGAN BAĞIŞLAYABİLİYOR Mesela dalak.
  Mezarlık
  Sevdiklerinin mezarlarını ziyaret edebiliyorlar. Anıt mezarı ziyaret edebiliyorlar.
  Mezar kazıcısı olarak part-time iş bulabiliyorlar.
  Mezarlık göletinden balık tutabiliyorlar..
  Mezarlarda ölüm nedeni yazıyor, hayaletler ölüm şekline göre renk alıyor.
  Özel bir cenaze seçeneği yok.
  Mezarda The Sims 1 : Livin' Large'ın trajik palyaçosunun mezarı var.
  Söylendiği gibi, Hayaletler kontrol edilebiliyor, evlenilebiliyor çocuk dahi yapılıyor.
  Biri ölünce sahip oldukları ailesine kalıyor, üzerindeki eşyalar,para vs.
  Tiyatro
  Müzik kariyerindeki simlerin çalışma mekanı. İçini göremiyoruz.
  Gitar dersi almaya, film izlemeye, bina turuna, kullanılabiliyor.
  Rock Yıldızı olmak için gideceğimiz yer.
  Lokanta
  Yemek yemek, yemek kariyeri ve yemek dersleri almak için kullanılabiliyor.
  Diğer mekanlar, Papyrus Memorial Library (Kütüphane) ve Sunset Institute of Modern Art (Sanat Akademisi).
  Daha önceden bildiğiniz gibi bu mekanların çoğunun içine girilmeyecek.
  Sim'ler bu mekanlara ortak olabiliyor. Yaklaşık 7000$ tutuyor ortaklık ama tabi gelir sağlıyorsunuz bundan daha sonra. 20000$'a ise tamamını satın alabiliyorsunuz.
  Sahibi olduğunuz işyeri çalışanlarını kovabiliyorsunuz, bedava yararlanabiliyorsunuz. (Bedava yemek, film, kitap...)
  Paranız olduğu sürece tüm işyerlerini satın alabilirsiniz..
  Bu mekanlara ortak olmak onları Open For Business gibi detaylı idare edebileceğimiz anlamına gelmiyor.

  Diğer Özellikler
  Günün evreleri var. Gün doğumu, gün, gün batımı, gece.. Ayrıca Güneş ve Ay da hareket ediyor.
  Cep telefonu ile resim çekip duvara asabilirsiniz yada çerçeveye koyup masanıza koyabilirsiniz.
  Partiler için ilizyonist çağırabilirsiniz.
  Parti planlama aracı ile yeri, zamanı ve kıyafet türü seçilebiliyor.
  4 hız seviyesi var.(Stop-Normal-Speed-Very Speed)
  Sim'lerin yaşına ve sayısına göre evlerin farklı zorluk seviyeleri oluyor.
  Kapılar kilitlenemiyor.
  NPC'lerin evi yok ancak diğer tüm Townie'lerin var.
  Bahçıvan yok.
  4 TV kanalı var: Sports, Kids, Action, and Romance.
  Bir sim buzdolabını açınca çıkan soğuk havayı görebiliyorsunuz.
  Bazı objeleri, yanmaz, kendini temizleyen ve kırılmaz/bozulmaz olarak upgrade edebiliyorsunuz.
  Sim'lere araba çarpabiliyor!!
  Kıyafet satın almadan tüm kıyafetlerden yararlanabiliyorsunuz.
  Kıyafetleri simin üzerine basarak istediğiniz an değiştirebiliyorsunuz.
  Sim'lerin mood/ruh hali düşükse komutlarınızı kolay kolay dinlemiyorlar.
  Bazı derneklere bağış yapabiliyorsunuz bu ruh halinizi olumlu etkiliyor.
  Skilleri artırmak için ders alabiliyorsunuz.
  Trait / Karakteristikler sonradan değiştirilebiliyor.
  Oyun resmi site ile daha entegre olacak, simlerinizi direkt resmi sitedeki sayfanıza yükleyebileceksiniz. Oyunun entegre bir video düzenleme aracı da var.
  Hala bir ailede toplam 8 sim olabiliyor, birçok Sims 2 hilesi, Sims 3 için de olacak.. Sim'ler yine Simlish lisanında konuşacak.
  Özel yaratıkların (zombi, vampir gibi) yine olacağı söyleniyor ancak ne olacakları gizli tutuluyor.
  Gün batımı ve doğumu sırasındaki aydınlatma ve gölgeler geliştirilmiş, rüzgarda yapraklar kımıldıyor.. Ancak bunlar dışında hava olayları yok.
  Sim'lerin arabası yada bisikleti olabiliyor ancak bunları siz kullanmıyorsunuz. Onları giderken izleyebiliyorsunuz.


  - Resim Silinmiş.
  - Resim Silinmiş.​
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Şubat 2017
 2. bahrey

  bahrey  

  Kayıt:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  882
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İzmir

  hmm. güzelmiş.