Journalist

Aileden

Pardus özgürdür
Sizi windowsun belirli kalıplarına sokmaz

Pardus hızlıdır
Bilgisayarınızdan hiç almadığınız performansız alın

Pardus'ta Driver yoktur
Yepyeni driversız bir dünya için daha ne bekliyorsunuz ?

Pardus'ta görsel
Windows'ta hayatınızda hayal edemeyeceğiniz kadar şeyi değiştirerek kendi masaüstünüzü yaratın.

Pardus Pratiktir
Günlük hayatınız için gerekli olan her programı Pardus'ta kendiliğinden gelmektedir.

Pardus Güvenlidir
Hackerların artık PCnize girmesi için sizin avanak olmanız gerekiyor. Pardus için virüs yoktur, ama antivirüs vardır.

Pardus Yabancı değildir
Pardus Türk ürünüdür, Pars gibi OS'tan türemiştir. Programlarının da isimleri türkçedir. Tekir, yalı, tasma, pisi bunların sadece birkaçıdır.

Pardus ücretsizdir
Hayatınız boyunca size sorun çıkartan Windows'a para ödemeyin!

Parduste crack yoktur
Pardus programları da kendi gibi ücretsizdir

Pardus şeffaftır
Pardus programlarının tamamı açık kaynak kodludur.

Pardusu tüm dünya geliştiriyor
Tüm dünyada linuxla ilgili son yenilikler çok hızlı bir biçimde Pardusa da adapte ediliyor.

Pardus kullanıcı dostudur
Pardusle ilgili sorunlarınızda sadece "Hata raporu göndere" basmazsınız. ozgurlukicin.com, pardus-forum gibi yerlerde yardımınıza koşacak binlerce Pars vardır.

Pardus sorunlu değildir
Pardus Windows gibi sorunlu değildir, takılıp PC'nize reset atmazsınız, ya da mavi ekran sizi karşılamaz.

Özgürlük için; Pardus
Amerikan emperyalizminin programlarını ve işletim sistemini crackli olarak da olsa kullanarak onların popülerliğini artırmaya son. Sizlerde en azından Windows'unuzun yanına 10 GB'lık bir alana Pardus kurun ve deneyin. Vazgeçemeyeceksiniz.

Parduste herşeyi değiştirebildiğinizi ekran görüntülerinde de görebilirsiniz.

Bu da benim Pardus Masaüstüm

Pardusle gelen programlar

Çokluortam
Müzik Çalar (Hemde last.fm uyumlu) : Amarok
Video Oynatıcı : Kaffeine, KMPlayer (Media Player muadili)
CD ve DVD Kaydedici : K3B (Nero muadili)

Grafik Programları
Resim Düzenleyici : Gimp (Photoshop muadili)
PDF Görüntüleyici : KPDF (Foxit PDF Reader muadili)
Resim Gösterici : Gwenview
Fotoğraf Yönetimi : digiKam
Boyama Programı : KolourPaint
Ekran Yakalama Programı : KSnapShot

İnternet
Web Tarayıcısı : Firefox (Windows muadili yok!), Konqueror
Anında Haberleşme Hizmeti : Kopate (MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google Talk vb. servislerin tümüne bağlanılabiliyor.)
IRC İstemcisi : Konversation (mIRC muadili)
Posta İstemcisi : KMail (Outlook muadili)
BitTorrent İstemcisi : KTorrent (Azureus, uTorrent vb. muadili)
Ofis
OpenOffice.org Kelime İşlemci (MS Word muadili)
OpenOffice.org Hesap Tablosu (MS Excel muadili)
OpenOffice.org Sunu (MS PowerPoint muadili)
OpenOffice.org Veritabanı (MS Access muadili)
OpenOffice.org Çizim
OpenOffice.org Formül : Matematiksel Formül Yazımı
Paket Yöneticisi : PiSi (Program Ekle/Kaldır Muadili)
Ve dahası…

Bunların hepsi sizler için, hem de ücretsiz.

Download linkini şu konuda bulabilirsiniz
viewtopic.php?f=207&t=138900
Saygılarımızla;

Evet gerçekten süper birşey fakat silkroad kullanıcısı olarak Pardus den vazgeçmek zorunda kaldım...

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
F34RL3SS demiş ki:
Bu işletim sistemini mevcut windowsumuzdan ferakat etmeden, ayrı bir bölüme kurabilirmiyiz, sadece deneme amaçlı yani.
evet kurabilirsin. Benim bilgisayarım öyle. kurarken harddiski bölüp bir bölümü ext3 formatına getirmen yeterli. bilgisayar açılırken default açılım windows'sa çirkin bir dos ekranında; pardus ise tatlı turuncu bir ekranda işletim sistemi seçmeni isteyecektir sadece.

Özgürlük için, pardus...

kullanın, kullandırtın :P

topic için çok teşekkürler macro :muck:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ellerine sağlık harika topic olmuş.

şöyle bir anım vardır hep ; fii tarihinde yıl 95-95-97 o sıralar nette yeni yeni hacker modundayım sağa sola sataşıyorum işi abartmış durumdayım herkes linux demeye başladı bende redhat kurmuş sistemi nete çıkartmıştım ama ne zorluklarla mesela o yıllarda internal modemler vardı kasa içerisinde linux ise bu modemlerle nete bağlanmazdı deli köpekler gibi para verip external modem olan robotics almıştım o zamanlar ferrarisi sıkı adamların oyuncağıydı neyse sistemi nete çıkarttım nasıl mutluyum sözde daha güvenli olacağım ve daha güvenli saldırılar yapacağım telnet vb. işlemleri yalayıp yutmuştum redhat artık benimle raks edemez hale gelmişti sonrasında sıkılınca linux maceramda bitti, ve o zamanki kötü işlerde kullandığım nickimi whitehacker olarak değiştirmiştim, yıllar sonra türkçe linux olan mandrake ve ardından pardus geldi hiç denemedim kx24 mü ne vardı cd den işletim sistemi sırf onunla takıldım ama hep denemek istemişliğim içimde kalmıştır lakin sonraları XP çıkınca işin boyutu değişti hepsi ezildi gözümde hoş şu anda linux sunucu bazında iyi konumdadır bu topicte ilgilenenlere güzel bir alternatif olacaktır.

windows vista ultimate 64bit rulezzzz der kaçarım :D

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
extraloob demiş ki:
ellerine sağlık harika topic olmuş.

şöyle bir anım vardır hep ; fii tarihinde yıl 95-95-97 o sıralar nette yeni yeni hacker modundayım sağa sola sataşıyorum işi abartmış durumdayım herkes linux demeye başladı bende redhat kurmuş sistemi nete çıkartmıştım ama ne zorluklarla mesela o yıllarda internal modemler vardı kasa içerisinde linux ise bu modemlerle nete bağlanmazdı deli köpekler gibi para verip external modem olan robotics almıştım o zamanlar ferrarisi sıkı adamların oyuncağıydı neyse sistemi nete çıkarttım nasıl mutluyum sözde daha güvenli olacağım ve daha güvenli saldırılar yapacağım telnet vb. işlemleri yalayıp yutmuştum redhat artık benimle raks edemez hale gelmişti sonrasında sıkılınca linux maceramda bitti, ve o zamanki kötü işlerde kullandığım nickimi whitehacker olarak değiştirmiştim, yıllar sonra türkçe linux olan mandrake ve ardından pardus geldi hiç denemedim kx24 mü ne vardı cd den işletim sistemi sırf onunla takıldım ama hep denemek istemişliğim içimde kalmıştır lakin sonraları XP çıkınca işin boyutu değişti hepsi ezildi gözümde hoş şu anda linux sunucu bazında iyi konumdadır bu topicte ilgilenenlere güzel bir alternatif olacaktır.

windows vista ultimate 64bit rulezzzz der kaçarım :D
evet linux sunucu bazında daha iyi şu anda. Yeterince destek görmemekte linux yazılım şirketlerince, ki kim malını bedavaya satar ki.

Yukarı Alt