Merahaba ,

Arkadaşlar uzun zamandır farklı bir MMORPG oyunu oynuyordum ve sıkıldım yaklaşık 2.5 ay oluyor bırakalı. Farklı bir çeşitler de MMORPG oyunu aramaya başladım ve bunca aramama rağmen youtube vb yerler de videoları izleyerek arastırma yaptım ve Silkroad videolarını izleyerek Silkroad a başlamaya karar verdim ve sizlerin bu konu hakkında bilgili olduğunuzu düşünerek buraya konu açma gereği duydum. Öncelikle benim oynadığım diğer MMORPG de ben genel de okçu ve büyücü olarak oynadım. Ve bu arada Silkroad videolarını izlediğim de bir wizard var bir de nuker var. Tabi ki ben okçu değil burada farklı bir build üzerinde oynamak istiyorum hızlı kasılabilen ve bossları rahat bir şekilde kesebilen solo takılabileceğim bir build ile oynamak istiyorum. Sizlerin önerisi ile sizlerden yardım alarak Silkroad a başlamak istiyorum. Şimdi'den yardımlarınız için Teşekkürler.

Tadı kaçtı, ne pvpsi ne orjinali oynanıcak durumlarda değiller.
Orjinali PayToWin, Privatesi kapanma sorunsalı var.
Benim önerim hiç bulaşma silkroad'a

Anladım dostum.. İstersen bir kaç gün bir oynuyayım bakayım duruma göre değerlendiririm. Sizin önere bileceğiniz yazdıklarımın arasında öneriniz var mı ?
Silkroad 2 ırktan oluşuyor China ve Europe, Europe daha güçlüdur her zaman. Wizard-Clerick olarak basitten başlayabilirsin.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Resmi server oynamak yerine rsilkroad ve joysro gibi private serverları oyna. Hem daha hızlı kasılırsın bütün karakterleri deneyebilirsin hemde orijinal sroda ki gibi delice para harcaman gerekmez.

Server
Eris
Resmi tavsiye ederim belki parasal açıdan sömürüyor ama 14 yıldan fazladır açık.
1 2 aylık serverler için harcadığın vakite değmez tam bir hevesle bir şeyler yaparsın oyunu rahat oynuyoruz diye bir bakmışın sw sahibi paraya doyunca server kapandı der çeker gider.

Joymax öyle değil normalde silk fiyatları dolar bazından satıldığı için tr oyuncusu biraz zorda oda bizdeki döviz kuru yüzüne.

Peki bir wizard ile başlangıç yapalım o zaman. Solo kasabilirim demi bosslar da felan sıkıntı çıkarır mı ?
int karekterler güçsüzdür, cleric genel olarak self buf ve party buf olarak kullanılıyor... cleric bufları ile vur kaç şeklinde giant vb yaratıklarda hayatta kalabilirsin.
Youtube de eğitim videoları bolca var @Barzo ve @Rewind arada yeni serverleri başlarlar onları takip edersen beraber oynayıp, bilgi alabilirsin.

Resmi tavsiye ederim belki parasal açıdan sömürüyor ama 14 yıldan fazladır açık.
1 2 aylık serverler için harcadığın vakite değmez tam bir hevesle bir şeyler yaparsın oyunu rahat oynuyoruz diye bir bakmışın sw sahibi paraya doyunca server kapandı der çeker gider.

Joymax öyle değil normalde silk fiyatları dolar bazından satıldığı için tr oyuncusu biraz zorda oda bizdeki döviz kuru yüzüne.
Dostum zaten jcplanet satın almış herhal de joymax arkadaş söyledi banada. Resmi olarak oynuyorum mmorpg tarzı oyunları genelde zaten private ile işim olmaz = )

int karekterler güçsüzdür, cleric genel olarak self buf ve party buf olarak kullanılıyor... cleric bufları ile vur kaç şeklinde giant vb yaratıklarda hayatta kalabilirsin.
Youtube de eğitim videoları bolca var @Barzo ve @Rewind arada yeni serverleri başlarlar onları takip edersen beraber oynayıp, bilgi alabilirsin.
Tamamdır Sağolasın . Benim diğer mmorpg oynadığım oyun buildim de sihirseldi . Sürekli kaçarak unique kesebiliyorsun sanırım burada da böyle.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray

Zaten dikkat edersen 1-2 aylık serverları önermedim. Joysro en az 1,5 yıl açık kalıyor , bsro 7-8 yıldır açık. Rsilkroad'ta yine uzun süreli. Bu serverlarda oynanabilir. Şu dakikadan sonra , dolar 6 lira olmuşken başlamak biraz intihar.

Millet dolarla kazanıyor dolarla harcıyor , haliyle her şeyi satın alabiliyor oyun içindeki ve koymuyor. Bizde premium en son 170 liraydı. Bu para yazık cidden , elektrik faturası gibi.

Zaten yeni oyuncuysan pvplerden başlamak her türlü daha mantıklı. İllaki karakterini sevmeyeceksin ve diğer karakterleri , skillerini test etmek isteyeceksin. Bunları pvplerde daha kolay test edebilirsin ve karakter değiştirmek istediğinde çok koymaz. Oyunu öğrenip karakter seçtikten sonra yine resmi sroya geçilebilir.

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Direk ilgini çeken 300-400 player potansiyeli olan 2 aylık bir servera başla . Hem daha çabuk eğlenirsin hemde vakitten tasarruf edersin . Orjinalinede başlasan pvp serverinada başlasan 2 -3 ay içinde sıkılıp bıkacaksın ... En azından eğlendiğin ve edindiğin arkadaşlar yanina kâr kalır.

Maddi olarak ;

- Orjinaline başlayıp aylık 500-1000 arası yatirmazsan serveri crowded gösteren bir playerdan fazlasi olamazsın

-Pvp servera başlarsan 50tl ye pre ve devil alırsın birazda uğraşırsan keyif alırsın .

Direk ilgini çeken 300-400 player potansiyeli olan 2 aylık bir servera başla . Hem daha çabuk eğlenirsin hemde vakitten tasarruf edersin . Orjinalinede başlasan pvp serverinada başlasan 2 -3 ay içinde sıkılıp bıkacaksın ... En azından eğlendiğin ve edindiğin arkadaşlar yanina kâr kalır.

Maddi olarak ;

- Orjinaline başlayıp aylık 500-1000 arası yatirmazsan serveri crowded gösteren bir playerdan fazlasi olamazsın

-Pvp servera başlarsan 50tl ye pre ve devil alırsın birazda uğraşırsan keyif alırsın .
Anlıyorum . Peki Görevler konusunda ne yapmam gerekiyor ? Yani görevle mi kasılayım yoksa görevsiz mi ? Ben görv pek sevmiyorum açıkcası görevleri mesela benim oynadığım diğer oyunda belli bir levele kadar gelip o levelden sonra ki görevlere başladım .

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Anlıyorum . Peki Görevler konusunda ne yapmam gerekiyor ? Yani görevle mi kasılayım yoksa görevsiz mi ? Ben görv pek sevmiyorum açıkcası görevleri mesela benim oynadığım diğer oyunda belli bir levele kadar gelip o levelden sonra ki görevlere başladım .
Görev olayi yok pvp serverlarda . Normal mob keserek exp , sp kazanıyorsun

Yukarı Alt