Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Silkroad Online Türkiye'de VIP sistemi iSRO'ya göre biraz daha farklı bu yüzden herkesin öğrenmesi adına paylaşmak istedim.

vipinfo.jpg

Silkroad Online Türkiye'de VIP olmak karakterinize iSRO'da olduğu gibi bir buff vermez.
Silkroad Online Türkiye'de VIP olmanız sunuculara beklemeden erişim imkanı sağlamaz, bunun için Premium PLUS eşyasına ihtiyacınız vardır.

VIP olmak bana ne sağlar?
  • Karakter isminizin yanına VIP ikonu eklenir.
  • Oto. Beceri/Avlanma özelliği açılır (Oyun içi bot).
  • Item Mall üzerinden yalnızca VIP oyuncuların alabileceği bazı eşyalara erişim sağlarsınız.
Screenshot_12.png

vipInfo_gsro_jc_20170124.png

:footer:

Son düzenleme:
Oto avlama özelliği vip buffla geliyorsa programla bot kullanmak yasak mı oluyor?? @RanstaMonsta

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Oto avlama özelliği vip buffla geliyorsa programla bot kullanmak yasak mı oluyor??
Yasak değil fakat gold botu olduğunu fark ederlerse banlayacaklarını söylüyorlar. Ayrıca bot (Sbot, phBot) yüzünden karakterine, itemına vs. bir şey olursa da oyun yönetimi bu konuda destek vermeyecek.

Takımı
Besiktas
P2W olayının bakın b..... çıkarmak. Ya tam bazı private swler gibi tam yasakla botu ya da önünü açık koyma karışmayız vs. gibi demeçlere girmeden direk aç.

Yasak değil fakat gold botu olduğunu fark ederlerse banlayacaklarını söylüyorlar. Ayrıca bot (Sbot, phBot) yüzünden karakterine, itemına vs. bir şey olursa da oyun yönetimi bu konuda destek vermeyecek.
Sbottan , phBottan uzak durmak gerek o zaman. Kimsenin eline koz vermeyelim yok yere.
karakteri silerler, Sbot kullanışmışsın bizi ilgilendirmez derler.
El emeğiyle oynasın herkes :thumbsup:

Bnun isrodan ne farkı var ? hani daha ucuz ve oyna öde olmıcaktı...Bu oyun botsuz kim oynarki sizde sbot vs kullanırsanız soyulursanız destek olmayız diyorsunuz ?
Kaldıki 300 tl verip bot + gold vip olcam 2 ay kullanıcam eee isroda 219 300 silke verip 50 tl bota verincede aynı maddi yük ? ve orjinal ve 13 dg exp rate vs daha çok

ne farkı var gamegaminin isrodan ? 5 aydır bu kdr tantana sıradan bi private server açmakmıydı yani :=)

Sonuç olarak isroyada aynı parayı verecen gamegamiyede aynı ...Hani fark ?

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
@cnralbrk iSRO'da 300 silk güncel kur ile 230₺. Sadece bu silki harcadığımız için oyuna 2 ay boyunca giriş yapabiliyoruz, Premium PLUS almamıza gerek yok, fiyatı düşürmek için Premium alıp aldığımız Premium PLUS'ı şu anki piyasa fiyatı üzerinden ortalama 75₺'ye satıyoruz. Yani bu hesap sonucu oyuna 2 ay boyunca giriş yapmak 230-75=155₺, aylık 77.5₺ yapıyor.

TRSRO'da ise oyuna beklemeden giriş yapabilmek için Premium PLUS almak zorundasın, aylık 300 Silk, ki bu da 75₺ yapıyor. :)

İki oyunda da sorunsuz oyuna giriş ve DC yememek için aylık 75₺ vermek zorundasınız. Yani yapmış olduğunuz hesap doğru.

Bir de bot var, bunu da kullanmak zorunda olduğunuzu varsayıyorum. Sbot aylık 5€ (45₺), phBot aylık 4$ (30₺). İki botu da 3 bilgisayar kullanabiliyor, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

İki oyunun da minimum gideri aylık 105~110₺.

Fakat işin içine diğer silk itemlar vs. girdiği zaman Silk TRSRO'da daha ucuz. (Rateler daha zor olmaz ise)

Son düzenleme:
Yalnız 300 silk 75 tl biraz pahalı oda büyük ihtimal oyun yerli olmadığı için telife verilen para olsa gerek.
300 silkin hakkın 40-50 lira normalde

Son düzenleme:
@cnralbrk iSRO'da 300 silk güncel kur ile 230₺. Sadece bu silki harcadığımız için oyuna 2 ay boyunca giriş yapabiliyoruz, Premium PLUS almamıza gerek yok, fiyatı düşürmek için Premium alıp aldığımız Premium PLUS'ı şu anki piyasa fiyatı üzerinden ortalama 75₺'ye satıyoruz. Yani bu hesap sonucu oyuna 2 ay boyunca giriş yapmak 230-75=155₺, aylık 77.5₺ yapıyor.

TRSRO'da ise oyuna beklemeden giriş yapabilmek için Premium PLUS almak zorundasın, aylık 300 Silk, ki bu da 75₺ yapıyor. :)

İki oyunda da sorunsuz oyuna giriş ve DC yememek için aylık 75₺ vermek zorundasınız. Yani yapmış olduğunuz hesap doğru.

Bir de bot var, bunu da kullanmak zorunda olduğunuzu varsayıyorum. Sbot aylık 5€ (45₺), phBot aylık 4$ (30₺). İki botu da 3 bilgisayar kullanabiliyor, arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Fakat işin içine diğer silk itemlar vs. girdiği zaman Silk TRSRO'da daha ucuz. (Rateler daha zor olmaz ise)
Kali serverında global satarak 50-60 TL gibi bir bedel karşılığında 2 ay vip olunabiliyor. Aynı şekilde pre+ fiyatı da 100-110 arası değişiyor. Bu durumda gamegamiye tek tıkla girmek için ödenen bedel isrodan daha fazla.

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Kali serverında global satarak 50-60 TL gibi bir bedel karşılığında 2 ay vip olunabiliyor. Aynı şekilde pre+ fiyatı da 100-110 arası değişiyor. Bu durumda gamegamiye tek tıkla girmek için ödenen bedel isrodan daha fazla.
Yorumunuz çok iyi oldu, uzun süredir isro oynamıyordum. Bu şekilde gerçekten de öyle. :thumbsup:

Bu yüklediğin silke göre buff gelmesi çok saçma olmuş. Nasıl P2W ler bunlar, 100 captan sonra anasını ağlatmışlar oyunun :(

Ayrıca yeni job sistemi nasıl bir şey anlatan bir video var mı? Ben bulamadım biraz baktım youtubede ama.

Aslında kısa ve öz sormak istediğim ben oyuna aylık 200-300 lira yatırıp (ekstraları saymıyorum), goldbotla vs uğraşmadan akşam eve gelip 2-3 saat doya doya job yapabilecek miyim veya aktivite? ^^

sen en son ne zaman isro oynadın ??
plus alıp ne yapcan 219 tl 300 silki aldan tek giriyosu. zaten kaldıki 21tl verip isroda 2 ay vip olurum 2 ayda 80 tl bota veririm ??

300tl 2 ayda bir 1 k silk alsam silt item satışı yasak ben ne yapşm 2 ayda bir 1k silki drrss pet setmi kuracam ?? satışda yasak

demek istediğim bu gamegami private swden bi farkı yok hayalkırıklığı tek fark private ama lisanslı

insanlar bu oyunu daha az para verip oynamak için geliyor oda olmadı

Ben oynamaktan vazgeçtim, hiç uğraşamam. FPS oyun oynuyorum 3 ayda bir bir event oluyor yeni skinler falan geliyor ona rağmen hesaplasam bu kadar harcayamam.
Sro maaşlı oyun gibi, düşününce rekabetin de bir mantığı yok aslında. Uğraş dur, 1 sene boyunca elektiriğin anasını ağlat ve karekterini son levele getir daha sonra bir de itemlerle uğraş '' ben de sos var, onun moon'u vardı ondan öldüm '' falan bir ton tantana, mantıken bir pvp için koca büyük bir zaman çöpe atılıyor. Gelişen muhabbetler de şunlar '' Kale de sizi bipmedik mi, hala akıllanmadınız mı '' '' ..... kişisi itemimi çaldı o... çocuğu '' Bunlar ve ne yazık ki fiyatlar, exp oranı, yeni job sistemi falan düşününce hiç başlamasam daha iyi.

Son düzenleme:
Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce

sen en son ne zaman isro oynadın ??
plus alıp ne yapcan 219 tl 300 silki aldan tek giriyosu. zaten kaldıki 21tl verip isroda 2 ay vip olurum 2 ayda 80 tl bota veririm ??

300tl 2 ayda bir 1 k silk alsam silt item satışı yasak ben ne yapşm 2 ayda bir 1k silki drrss pet setmi kuracam ?? satışda yasak

demek istediğim bu gamegami private swden bi farkı yok hayalkırıklığı tek fark private ama lisanslı

insanlar bu oyunu daha az para verip oynamak için geliyor oda olmadı
Ben zaten sizin dediğiniz şeyi savundum, neden böyle sert çıkıştığınızı anlayamadım. Zaten özellikle TRSRO diyorum. TRSRO, iSRO değil.
TRSRO'da oyuna beklemeden girebilmek için Premium PLUS almak zorundasınız bu kadar.
Tekrar belirtiyorum, TRSRO.

Bu yüklediğin silke göre buff gelmesi çok saçma olmuş. Nasıl P2W ler bunlar, 100 captan sonra anasını ağlatmışlar oyunun :(

Ayrıca yeni job sistemi nasıl bir şey anlatan bir video var mı? Ben bulamadım biraz baktım youtubede ama.

Aslında kısa ve öz sormak istediğim ben oyuna aylık 200-300 lira yatırıp (ekstraları saymıyorum), goldbotla vs uğraşmadan akşam eve gelip 2-3 saat doya doya job yapabilecek miyim veya aktivite? ^^
Job aktivitelerinde göreceğin oyuncular oyuna çok fazla para/zaman harcayan oyuncular olacağı için pek mümkün değil. Artık job aktivitesi de sadece zevkine pvp oldu zaten.
Başlarda Gamegami'de zevk alırsın fakat cap yükseldikçe ilerleyen zamanlarda goldbot kurman veya daha fazla zaman/para harcaman gerekecektir çünkü item yapmak vs. oldukça zor.

Edit: Oyunu kafaya takmadan da oynayanlar da var o şekilde oynayabilirsin pek bulaşmadan fakat yükseklerde hedeflerin olursa rahat rahat oynanacak bir oyun değil.

Yeni job sistemi ile ilgili birkaç video bırakayım.

Temel olarak job set adı verilen bir set daha yapman gerekiyor. Güzel bir job set yaptığında ciddi fark atıyorsun.
iSroda genel olarak çarlar kale savaşı ve bazen böyle çıkan pvpler harici hep botta.

@Flexi Aynı şekilde ben de oynamayacağım muhtemelen. Giden zaman ve paraya üzülüyorum.

Son düzenleme:

fxyl

Old School
Server
Seçiniz...
Takımı
Fenerbahce
İnsanların tek istediği nostalji havası , gold botların olmaması , silk fiyatlarının uygun olması umarım isronun yaptığı hataları yapmazlar ders çıkarmaları lazım , resmi açılışta her şey netleşir...

Edit: Vip sistemine dahil olabilmek için site üzerinden kredi kartı ile online ödeme yaparak satın alma imkanı varmı? @RanstaMonsta

Son düzenleme:
Yukarı Alt