Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Yarın akşam Silkroad Online Türkiye yönetimi YouTube üzerinden canlı yayın yapılacak.

gg_d4a835f5fc541d9d40.png

Silkroad Online Türkiye’den herkese merhaba,

Kapalı Beta öncesi Silkroad Online Türkiye sunucuları, GameGami ve gelecek planlarımız hakkında CEO'muz sayın Mehmet Zeyd KAZANCI'nın katılımıyla Cuma günü saat 21:00’da YouTube kanalımız üzerinden canlı yayın gerçekleştirilecektir.

Moderatörlerimiz yönetiminde gerçekleştirilecek olan bu yayına katılım göstermek isteyen yayıncıların [email protected] adresine sormak istedikleri sorularla beraber, ad, soyad ve yayıncı bilgilerini tarafımıza iletmeleri gerekmektedir.

Yayıncılar sorularını yöneltmek için canlı yayınımıza resmi Discord hesabımız üzerinden katılım sağlayacaklardır. Katılım gösterecek yayıncı sayısı sınırlı sayıda olacak olup, katılım gösteren yayıncılara oyunculara dağıtmaları adına 20'şer adet Beta Aktivasyon kodu verilecektir.

Silkroad Online Türkiye

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Fox'ta çatır çatır metin2 reklamları yayınlanıyor, eski oyunlar tekrar doğuyor herhalde :curtain:

fxyl

Old School
Server
Seçiniz...
Takımı
Fenerbahce
Game Gami reklam yapmadan ufak ufak arttırıyor oyuncu sayısını discord , instagram , facebook ve twitterda aktifler baya . Duraklara ve televizyona reklam vermediği halde bide... 8)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Yayını izliyorum, izledikçe önemli gelen şeyleri yazayım;

- Joysro ile web sitelerinin benzer olmasına çok dobra bir açıklama geldi.
Ben dedim eski web siteleri inceleyin, oyuncu sonuçta bunlara alışmış, bu alışkanlığı koparmak doğru değil. Webmaster arkadaşlar da buradan yürümüş ve yapmışlar, tam olarak ben başlarında değildim ama çokta önemli değil, benim için önemli olan fonskiyonelliği ve güvenliği dedi.

-Turnuvalar yapılacak, covidden sonra büyük ihtimal.

- MENA olayına açıklık getirdi. Türkçe ve Arapça olarak oyun yayınlanacak ve isteyen istediği yerden girebilecek bir lokasyon kısıtlaması yok. MENA'yı kaldırdım çünkü MENA yazınca şu anlam çıkıyor, bu bölgelerden başka kimse giremez ama bu doğru değil.

- Oyun az oyuncuyla başlarsa ya da oyun açıldıktan sonra oyuncu sayısı azalırsa, kafamıza göre updateleri öne çekemeyiz, bir timeline var ve bu timeline'a uyacağız. Çok önemli bir bug- eşitsizlik çıkmazsa yapılmaz böyle bir şey olmayacak.

- Yayıncılarla çalışmak istiyoruz. ( bunun dahası var ama tam olarak kesin bir şey söylemedi )

- Private serverları direk olarak kapatmadık, ihtar gönderdik ve bekledik. Bunun nedeni ise oyuncuların emekleri gamegami yüzünden çöp oldu denmesin diyedir ama PVPler kapanana kadar peşindeyim. Bende bu işe yatırım yaptım, kazanç sağlamam gerekiyor. PVPler kapanana kadar vazgeçmeyeceğim, gamegami olarak değil direk olarak Joymax'ın vekaleti var. Uzlaşmak istemeyenlere dava açılacak ve sadece ceza değil, bugüne kadar kazandıklarının hepsi elinden alınacak diye ekledi.

- Fiyatları bizi kurtardığı sürece güncellemeyeceğim(arttırmayacağım), dolarla işimiz yok. Dolar arttı silk fiyatları artacak tarzı bir olay yok.

- Fiyatların ucuz olmasının nedeni insanların pvpden kolay bir şekilde geçiş yapabilmesi için ama daha da altına inemem sonuçta bir lisans ücretim var.

- PVP serverların bitmesini istiyorsanız oynamayın arkadaşlar çözüm çok basit. (insanların hem pvp serverlardan nefret edip hemde deli gibi oynaması hakikaten garip bir olay)

- PVPlere karışabildiğim yere kadar karışacağım.

- Telif hakkıyla ilgili bir şeyler dedi ama tam anlayamadım. Ben kazanırsam benden sonra başka biri daha gelecek, benimkisi çok acıtmaz 500 bin 1 milyon arası alırım ama benden sonra gelen acıtır diye bir cümle kurdu.

- 80 cap olmasını bende çok istedim ama olmadı mantıklı sebepler sundular bizde kabul ettik.

- Botu ister kullan ister kullanma bizi ilgilendirmez ama başına bir şey gelirse bizden destek alamazsın. İtemin çalınır, goldun çalınır bizden destek bekleme.

NOT: Ben bunları özet olarak geçip yazdım, direk olarak kurduğu cümleler böyle değil tabi ki.

Son düzenleme:
Yayını izliyorum, izledikçe önemli gelen şeyleri yazayım;

- Joysro ile web sitelerinin benzer olmasına çok dobra bir açıklama geldi.
Ben dedim eski web siteleri inceleyin, oyuncu sonuçta bunlara alışmış, bu alışkanlığı koparmak doğru değil. Webmaster arkadaşlar da buradan yürümüş ve yapmışlar, tam olarak ben başlarında değildim ama çokta önemli değil, benim için önemli olan fonskiyonelliği ve güvenliği dedi.

-Turnuvalar yapılacak, covidden sonra büyük ihtimal.

- MENA olayına açıklık getirdi. Türkçe ve Arapça olarak oyun yayınlanacak ve isteyen istediği yerden girebilecek bir lokasyon kısıtlaması yok. MENA'yı kaldırdım çünkü MENA yazınca şu anlam çıkıyor, bu bölgelerden başka kimse giremez ama bu doğru değil.

- Oyun az oyuncuyla başlarsa ya da oyun açıldıktan sonra oyuncu sayısı azalırsa, kafamıza göre updateleri öne çekemeyiz, bir timeline var ve bu timeline'a uyacağız. Çok önemli bir bug- eşitsizlik çıkmazsa yapılmaz böyle bir şey olmayacak.

- Yayıncılarla çalışmak istiyoruz. ( bunun dahası var ama tam olarak kesin bir şey söylemedi )

- Private serverları direk olarak kapatmadık, ihtar gönderdik ve bekledik. Bunun nedeni ise oyuncuların emekleri gamegami yüzünden çöp oldu denmesin diyedir ama PVPler kapanana kadar peşindeyim. Bende bu işe yatırım yaptım, kazanç sağlamam gerekiyor. PVPler kapanana kadar vazgeçmeyeceğim, gamegami olarak değil direk olarak Joymax'ın vekaleti var. Uzlaşmak istemeyenlere dava açılacak ve sadece ceza değil, bugüne kadar kazandıklarının hepsi elinden alınacak diye ekledi.

- Fiyatları bizi kurtardığı sürece güncellemeyeceğim(arttırmayacağım), dolarla işimiz yok. Dolar arttı silk fiyatları artacak tarzı bir olay yok.

- Fiyatların ucuz olmasının nedeni insanların pvpden kolay bir şekilde geçiş yapabilmesi için ama daha da altına inemem sonuçta bir lisans ücretim var.

- PVP serverların bitmesini istiyorsanız oynamayın arkadaşlar çözüm çok basit. (insanların hem pvp serverlardan nefret edip hemde deli gibi oynaması hakikaten garip bir olay)

- PVPlere karışabildiğim yere kadar karışacağım.

- Telif hakkıyla ilgili bir şeyler dedi ama tam anlayamadım. Ben kazanırsam benden sonra başka biri daha gelecek, benimkisi çok acıtmaz 500 bin 1 milyon arası alırım ama benden sonra gelen acıtır diye bir cümle kurdu.

- 80 cap olmasını bende çok istedim ama olmadı mantıklı sebepler sundular bizde kabul ettik.

- Botu ister kullan ister kullanma bizi ilgilendirmez ama başına bir şey gelirse bizden destek alamazsın. İtemin çalınır, goldun çalınır bizden destek bekleme.

NOT: Ben bunları özet olarak geçip yazdım, direk olarak kurduğu cümleler böyle değil tabi ki.
Akıcı bir telafuzu yok ne yazık ki bu da bazı 0-15 iq adamlara zevzeklik yaptırıyor '' ne içmiş bu '' '' bu neyin kafası kral '' '' boş yapma '' '' dayı ne diyon sen ya ''
Hiç bir yeteneğe sahip olmayan '' kullanıcı '' adı altında nezaket kurallarından yüz bularak bir de internetin verdiği klavye rahatlık ile türkçeyi katlederek yorum yazan adamlar...

Yayın planlı olmasına rağmen soru cevap konusunda sorunlar olduğu için yayın bu şekilde akmış. Doğru sorular ile daha kısa yayın olabilir miş, esmer hatun biraz bulunduğu konum ile kesmeyi ara vermeyi bilseymiş daha net cevaplar ortaya çıkar mış. Ben istediğim cevapları elde ettim. Oyun başlayınca katılmayı düşünüyorsanız ben de uzunca oynamayı deneyeceğim. Zira eskisi gibi o heyecan ile oynayamıyorum..

The47

Bilgiliyim
İşimi gücü bıraktım tüm yayını izledim valla, arkadaş konudan konuya atlamayı baya seviyor :D benim bir sorum olacak, şimdi anladığım kadarıyla yeni job sistemiyle geliyor oyun. Bunun açıklamasını yaparken de gold dengesinden bahsetti, bir şeyleri düzeltince bir şeylerin bozulduğunu söyledi üstü kapalı şekilde. O sırada da chatte birileri "kervanla gold dengesini koruyamazsınız" gibi bir şey yazdı. Şimdi kervan olunca gold dengesini nasıl koruyamıyorlar onu anlamadım ben, biri aydınlatabilir mi?

fxyl

Old School
Server
Seçiniz...
Takımı
Fenerbahce
İşimi gücü bıraktım tüm yayını izledim valla, arkadaş konudan konuya atlamayı baya seviyor :D benim bir sorum olacak, şimdi anladığım kadarıyla yeni job sistemiyle geliyor oyun. Bunun açıklamasını yaparken de gold dengesinden bahsetti, bir şeyleri düzeltince bir şeylerin bozulduğunu söyledi üstü kapalı şekilde. O sırada da chatte birileri "kervanla gold dengesini koruyamazsınız" gibi bir şey yazdı. Şimdi kervan olunca gold dengesini nasıl koruyamıyorlar onu anlamadım ben, biri aydınlatabilir mi?
büyük bir ihtimal eski sistemi denerler betada aldıkları tepkiye göre yeni sisteme geçerler , gold dengesini jangan - hotan arasında çekilen kervandan kazanılan goldu oyundaki piyasayı bozmayacak şekilde ayarlarlar abartmamak koşuluyla...

Gerçek para ile item veya hesap satışı yasak mı bu oyunda? @RanstaMonsta

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Gerçek para ile item veya hesap satışı yasak mı bu oyunda? @RanstaMonsta
Evet, yasak. (Silkroad Online - Resmi Türkiye Sunucuları)

Screenshot_37.png

Ben de yayını izlerken şu şekilde anlamıştım; şirketin para kazanması için yeni job sisteminin kullanılması gerekiyor.
Eski job sistemini kullanacaklarını düşünmüyorum, yeni sistem olacaktır bence.
Tanıtım videolarında vs. hep yeni sistem gösterildi.

Son düzenleme:
Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce

Daha önce ilan edildiği gibi oyunumuz ilk olarak 21.09.2020 tarihinde Saat 13:00'de kapalı beta sürümü ile sınırlı sayıda kullanıcıya açılacak olup, oyun fonksiyonları ve alt yapıların testi bu sürümde gerçekleştirilecektir.

Kapalı beta sürümüne katılım gösterecek kullanıcılarımızın bir kısmı sosyal medya hesaplarımız üzerinden beta aktivasyon kodu paylaşımı ile belirlenmiş, büyük çoğunluğu ise 19.09.2020 Saat 23:59'a kadar internet sitemize kayıt olan kullanıcılarımız arasından otomatik olarak gerçekleştirilen çekiliş ile belirlenmiştir. Çekiliş sonucu ile kapalı betaya erişim hakkı kazanan kullanıcılarımızın aktivasyon kodları 24 saat içerisinde e-posta adreslerine gönderilecektir.

Aynı zamanda oyun istemcisi internet sitemizin “İstemci İndir” bölümüne eklenmiş olup, an itibari ile istemci indirmesi aktif edilmiştir.
İstemciyi indirme sayfasına gitmek için tıklayın.

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Screenshot_1.png

Hesaplara silkler yüklenmiş. Betanın ilk aşaması 45 dakika sonra başlıyor.

Betanın ilk aşamasında tüm karakterler 1 seviye, normal açılış standartlarında ve hesaplarında sınırsız silk yüklenmiş bir şekilde başlayacaktır.
Betanın ikinci aşamasında tüm karakterler 90 seviye, tam ekipmanlı, tecrübe puanlı ve hesaplarına sınırsız silk yüklenmiş bir şekilde devam edecektir.

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
SRO[2020-09-21 13-02-18]_28.jpg

SRO[2020-09-21 13-02-18]_28.jpg

İlk izlenimler:
(Unutmayın ki oyun şu an hala kapalı betada ve oyun açılana kadar her şey tamamen değişmiş olabilir)

Yeni job sistemi var.

Screenshot_9.png

Fellow petler Item Mall'da yok, Magic Pop'a konulmuş.
Fakat Fellow Petler için gereken paketler Item Mall veya Magic Pop'ta yok.
(bu bir hata olmalı, düzeltilecektir diye düşünüyorum)

Screenshot_8.png

Premium Magic Pop yok, sadece normal Magic Pop var.

Magic Pop'ta STR INT2 ve STR INT5 veren GDFler mevcut.

Magic Pop'ta Devil S mevcut.

Magic Pop'ta 8DG'ye kadar Sos/Moon/Sun +3 Silahlar ve Takılar mevcut. 9DG'ye kadar Sos/Moon/Sun Zırhlar mevcut.

9DG Sos/Moon/Sun Takılar Arena Coin ile alınacak.

Screenshot_11.png

9DG Sos Ring 92 Arena Coin + 4,8m gold
9DG Moon Ring 137 Arena Coin + 5,7m gold
9DG Sun Ring 186 Arena Coin + 6,6m gold

9DG Sos Earring 103 AC + 5,4m gold
9DG Moon Earring 152 AC + 6,3m gold
9DG Sun Earring 207 AC + 7,2m gold

9DG Sos Necklace 122 AC + 6,6m gold
9DG Moon Necklace 181 AC + 7,5m gold
9DG Sun Necklace 245 AC + 8,7m gold

Eski petler item mall'da mevcut, beyaz kurt, ayı vs.

Screenshot_2.png

Item mall'da Exp booster 100% ve Skill Exp booster 200% mevcut.

Screenshot_5.png

HP/MP +2000 Item mall'da mevcut.

Screenshot_3.png

Astral, Immortal mevcut. Astral fiyatları da aynı.

Screenshot_4.png

11 adet Global Chatting 75 Silk
11 adet Key 50 Silk / 11 adet Lock 50 Silk

Harita bu şekilde, Avrupa bölgesi kapalı.

1.jpg
2.jpg

Oyun içerisine Sıralama eklenmiş.

Screenshot_7.png

Screenshot_6.png

Oyun dinamikleri, oyun kurgusu ve sunucu alt yapısının test edilmesi amacıyla düzenlenen kapalı beta süreci bugün 13:00 itibari ile başlamıştır.

Oyun içerisinde tespit edilen hataların bizlere bildirilmesi bu aşamada kritik önem taşımaktadır.

Buna göre tespiti yapılıp tarafımıza bildirilen başlıca önemli hatalar aşağıdaki gibidir;

- Eşya çarşısından kaldırılan ve başlangıç aşamasında oyunumuzda aktif olmayacak olan Fellow Pet’lerin Magic Pop’ta yer alıyor olması.
- Bazı son seviye mühür eşyaların Magic Pop’ta yer alıyor olması.

Yukarıda yer alan hatalar ekibimiz tarafından değerlendirmeye alınmıştır.

Beta sürecinin amacı dahilinde tespit edilen hataların düzeltilmesi için iş geliştirme ekibimiz, tüm bildirimleri dikkatlice incelemeye almaktadır.

Oyun işleyiş değişikliği önerilerinden ziyade, karşılaştığınız hataları bildirmenizi rica ederiz.

Beta sürecine katılım gösteren tüm oyuncularımıza teşekkür ederiz. Daha stabil bir oyun hikayesi için emeklerinize minnettarız.

Son düzenleme:
Exp isro ya göre 4 te 1 falan, bilemiyorum bu kadar harder gece gündüz pc açık bırakıp oynamak..
Oyun içerisin de express bir bot sistemi yapmışlar 5k silk alacak mışız aylık öyle botu kullanabilir mişiz.. Bu bana o kadar saçma geldi ki..

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Exp isro ya göre 4 te 1 falan, bilemiyorum bu kadar harder gece gündüz pc açık bırakıp oynamak..
Oyun içerisin de express bir bot sistemi yapmışlar 5k silk alacak mışız aylık öyle botu kullanabilir mişiz.. Bu bana o kadar saçma geldi ki..
Evet exp sistemi iSro'nun dörtte biri, o acayip olmuş :D
Fakat bot sistemi 5k silk değil, 801 silk ile botu açabiliyorsun kral.

Bu bot da şehre gidince duruyor, kasma alanına geri dönmüyor yani Sbot veya phBot şart.

Yukarı Alt