Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
1- Kapalı beta nedir?
Kapalı beta yalnızca sınırlı sayıda kişinin katılım sağlayabileceği, oyun geliştiricileri tarafından oyunun açılışından önce tüm ayrıntıları ile test edilebilmesi için siz oyuncularımıza sunulan özel ve sadece sınırlı sayıdaki oyuncuya açılacak bir oyun sürümdür.

2- Kapalı betaya kimler katılabilir?
Belirlenen tarihler aralığında resmi internet sitemizden üyelik oluşturan kullanıcılarımız arasından yapılacak çekiliş ile seçilen kullanıcılara ve sosyal medya sayfalarımızdan belirli aralıklarla paylaşılacak olan Beta Aktivasyon kodunu resmi sitemiz üzerinden aktif eden oyuncularımız kapalı beta sürümüne katılmaya hak kazanacaktır.
Toplamda 1.000 adet Aktivasyon Kodu paylaşılacaktır.

3- Aktivasyon kodunu nasıl elde edebilirim ve nasıl kullanabilirim?
Aktivasyon kodu beta sürümüne katılmaya hak kazanan oyuncularımıza mail yolu ile gönderilecektir. Bu aktivasyon kodunu resmi sitemiz üzerinden giriş yaptıktan sonra kullanabileceksiniz.

4- Kapalı beta için oyunu nasıl indirebilirim?
Resmi internet sitemiz üzerinden oyunumuzun indirme linkleri hesabını aktif etmiş oyuncularımız için aktif hale getirilecektir.

5- Kapalı beta için indirdiğim oyunu açılışta da kullanabilir miyim?
Evet, beta için indirdiğiniz sürümü resmi açılışımızda da kullanabilirsiniz.

6- Kapalı beta için aldığım üyeliği açılışta da kullanabilecek miyim?
Evet, beta için aldığınız üyeliğinizi resmi açılışımızda da kullanabilirsiniz.

7- Kapalı beta süreci nasıl işleyecek?
Beta sürümünün iki aşaması olacaktır. Her iki aşamada da oyun içi etkinliklerle birlikte kale savaşı testleri de gerçekleştirilecektir.
a. İlk aşamada tüm karakterler 1 seviye, normal açılış standartlarında ve hesaplarında sınırsız silk yüklenmiş bir şekilde başlayacaktır.
b. İkinci aşamada tüm karakterler 90 seviye, tam ekipmanlı, tecrübe puanlı ve hesaplarına sınırsız silk yüklenmiş bir şekilde devam edecektir.

8- Kale savaşı hangi gün ve saatte nasıl test edilecek?
Kapalı beta süreci 2 hafta devam edecektir. Bu süre zarfında pazar günleri kale savaşı başlatılarak test edilecektir.

9- Tespit edilen olası bir problemi size nasıl bildirebilirim?
Resmi internet sitemiz üzerinden üyeliğinize giriş yaparak sol bölümde bulunan “Destek” seçeneğinden destek talebi oluşturabilir, her türlü soru ve problemlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

10- Kapalı beta sürümü ne kadar süre aktif olacak?
Kapalı beta sürümü 2 hafta açık kalacak olup, gerekli görüldüğü takdirde uzatılacaktır.

11- Kapalı betadaki karakterler silinecek mi?
Kapalı beta sürecinde oluşturduğunuz karakterler ve hesabınızda ücretsiz bir şekilde test amacıyla yüklenen Silk’ler beta süreci tamamlandığında silinecektir.

:footer:

Son düzenleme:

fxyl

Old School
Server
Seçiniz...
Takımı
Fenerbahce
Ayrıca Discorddan Kapalı Betaya katılım için kod paylaşılacak bilginiz olsun ! :D

Beta sürümde silk satın alabiliyor muyuz?

Son düzenleme:
Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Beta sürümde silk satın alabiliyor muyuz?
7- Kapalı beta süreci nasıl işleyecek?
Beta sürümünün iki aşaması olacaktır. Her iki aşamada da oyun içi etkinliklerle birlikte kale savaşı testleri de gerçekleştirilecektir.
a. İlk aşamada tüm karakterler 1 seviye, normal açılış standartlarında ve hesaplarında sınırsız silk yüklenmiş bir şekilde başlayacaktır.
b. İkinci aşamada tüm karakterler 90 seviye, tam ekipmanlı, tecrübe puanlı ve hesaplarına sınırsız silk yüklenmiş bir şekilde devam edecektir.
Kapalı beta aşamasında hesaplarda sınırsız silk olacağı için silk satışı kapalı olacaktır. Yüksek ihtimal tüm beta aşamaları sona erdiğinde silk satışları açılır.

:coffee:

Son düzenleme:
Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Gün içerisinde Facebook, Instagram, Twitter ve Discord üzerinden Beta aktivasyon kodları paylaşılacak.

Screenshot_24.png

Beta aktivasyon adresi: Silkroad Online - Resmi Türkiye Sunucuları

Paylaşılan kodlardan bazıları:

Discord:
Kod:
Q7F96GD4MOF1PNBKP4D1A
RR7M8OUZ6AWU5P9SDYSGF
SDXWWPFRUFADPTHGHJEB5
T2RAUTP5D4MP5M8G0Z0LJ
Facebook:
Kod:
1C7XOQ96ATJTNAXAHBHQM
1CBCBZAOBSFM024FCZPQY
1KDZB8YZD1SC2H31YXNV2
22B7LU2PHCE27WRS1T1P3
2JN6HCOX8L3FHNO2DAQ4C
Twitter:
Kod:
KQJS2Y4O47BFHRVDTQ26W
LLDH4KQRYGJVFWK8YQYQ7
ME42JQZJY7GP9E5MOLUU3
MFCTR5EJE3DBO5XBHB9ZN
NF7597H0F9S4GTGPOSF4P
(Kodlar tek kullanımlıktır)

Screenshot_25.png

Kaçıranların üzülmesine gerek yok, toplamda 1000 kişi kapalı betaya katılmaya hak kazanacak. Kod dağıtımları sık sık devam edecek.

Son düzenleme:

fxyl

Old School
Server
Seçiniz...
Takımı
Fenerbahce
Ayrıca çekiliş yapılacakmış , emaillere gelecekmiş kodlar şanslı kişiye :D

Eskiden olsa heyecanlanırdım.

Şimdi silkroad türkiye mi açılıyormuş vs hiç ilgimi çekmiyor.

Yaşlanıyor muyuz ? :D

Takımı
Seçiniz...
İlk ismi duyulduğu zaman "birileri yapıyor bu işi, yalandır" deniyordu, ne yazık ki bunu diyenler haklı çıkıyor gibi.

Video'yu dikkatlice izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız.
Diğer forumda bu video konusu dönüyor şu an, umutlarım tamamen bitti.

Takımı
Galatasaray
Tam olarak ne umutlarını ve heveslerini yıktı ki? Henüz komplo veya iddia durumundaki bir videoyu ne çok ciddiye almışsın,doğru olsa bile bunun Joymax’tan bağımsız yalan bir proje olduğuna nerden karar verdin? Türkiye’de zaten bu işi profesyonelce yapan binlerce insan yok kodlamayı yapanlar aynı olabilir.Cuma günü Gamegami ekibi Youtube’da canlı yayın yapacaklarmış o zaman sorulur belki bu komplo teorisi.O zamana kadar sorgulamadan,araştırmadan baltalamaya devam edebilirsin.
İlk ismi duyulduğu zaman "birileri yapıyor bu işi, yalandır" deniyordu, ne yazık ki bunu diyenler haklı çıkıyor gibi.

Yazılımda dünyayı baştan keşfetmeye gerek yok. Piyasada daha önceden bu işi yapmış birisini bulup kendi ihtyaçlarına göre geliştirtmişlerdir kodu. Örneği varken neden kalkıp 0 dan backend yazdırsınlar ki?

Takımı
Seçiniz...
Tam olarak ne umutlarını ve heveslerini yıktı ki? Henüz komplo veya iddia durumundaki bir videoyu ne çok ciddiye almışsın,doğru olsa bile bunun Joymax’tan bağımsız yalan bir proje olduğuna nerden karar verdin? Türkiye’de zaten bu işi profesyonelce yapan binlerce insan yok kodlamayı yapanlar aynı olabilir.Cuma günü Gamegami ekibi Youtube’da canlı yayın yapacaklarmış o zaman sorulur belki bu komplo teorisi.O zamana kadar sorgulamadan,araştırmadan baltalamaya devam edebilirsin.
Aklına gelebilecek tüm umutlarımı, heveslerimi yıktı. Emin olun videoda ki arkadaşın anlattığı gibi olacak mevzu. Umarım yanılır ve dediğin gibi canlı yayında aklanırlar.

Yazılımda dünyayı baştan keşfetmeye gerek yok. Piyasada daha önceden bu işi yapmış birisini bulup kendi ihtyaçlarına göre geliştirtmişlerdir kodu. Örneği varken neden kalkıp 0 dan backend yazdırsınlar ki?
Türkiye piyasasına ismini duyuruyorsun ve joysro'dan mı kod koplayacaksın. Yapma Allahını seversen ya, o kadar büyük bütçe ile oyuna ortak oluyorsun, bu kadar basit bir kodlama mı yaparsın, özenirsin, hazır kullanırsın?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Kimin aldığının ne önemi var ki, öyle yada böyle adam almış. Tr.joymax yönleniyorsa bitmiştir. Ama yine de söyleyeyim, Joysronun aldığını hiç sanmıyorum çünkü adamlarla yıllardır çalışıyorum ve başında kim olduğunu biliyorum, gamegaminin başında kim olduğu da çok açık. Aynı kişiler değiller.

Burak bu durum adamları bir herhangi bir kötü kalıba sokmaz ki. Gamegami'ye vahi inmedi sonuçta, bu işin içinde olan birileri gitti önerdi ve yol gösterdi. Açıkcasını söylemek gerekirse bu video öncesi ben de siteye girdiğimde bir amatörlük sezdim. Yıl oldu 2021 yani girip mmorpg oyun sitelerine bakın. Böyle bir projeden daha fazla görsellik beklentim vardı açıkcası. Umarım panelleri bu site üzerinde falan değildir.

Takımı
Galatasaray
Doğru mu değil mi bilmem ama doğruysa, sorun; Joymax'tan bağımsız, yalan bir proje olup olmaması değil. O zaten subdomain ile ve atılan ticketlar ile onaylandı. Sorun, bunu (joysro ekibi ile olmaları veya her nasıl bir bağ varsa) dile getirmemeleri. Açık açık belirtilmesi gerek. Aksi taktirde etik dışı bir hareket olur.

Ki açıkçası ben de sanmıyorum. Ama siteler arasındaki bazı kısımlar cidden işkillendiriyor. Aynı yazılımcının elinden çıkmış olabilir.

Takımı
Seçiniz...
Bu kadar basitten kastın nedir anlamadım.
Remo'nun panel sistemi gibi düşünebilirsin. Biliyorsun hepsi hazır, Remo sadece isim ve epin sistemini değiştiriyor, entegre ediyor falan. Bunca dalga yaratmış ses getirmiş bir oyundan ve bekleyen bunca kitleye karşı ben mükemmel bir tasarım beklerdim. Çıkan açıklara falan bak. Aynı tasarımcıdan çıkmış olabilir, yönlendirme de yapılmış olabilir ama milyon dolarlık bir yatırım söz konusu, sence bu kadar basit olunabilirmiydi? Bana tamamen saçmalık geliyor. Koca şirkette bir tane tasarımcı mı yok? :S

Burak bu durum adamları bir herhangi bir kötü kalıba sokmaz ki. Gamegami'ye vahi inmedi sonuçta, bu işin içinde olan birileri gitti önerdi ve yol gösterdi. Açıkcasını söylemek gerekirse bu video öncesi ben de siteye girdiğimde bir amatörlük sezdim. Yıl oldu 2021 yani girip mmorpg oyun sitelerine bakın. Böyle bir projeden daha fazla görsellik beklentim vardı açıkcası. Umarım panelleri bu site üzerinde falan değildir.
Sen ve bende yıllardır bu işin içerisindeyiz kanka, bu kadar basit bir tasarım ve açık olmamalı. Kaç bin oyuncu bekliyor bunu. Amacım karalamak değil, tasarım da gayet hoş ama videoda ki konuları görünce "ıyyy" diyor insan.

Doğru mu değil mi bilmem ama doğruysa, sorun; Joymax'tan bağımsız, yalan bir proje olup olmaması değil. O zaten subdomain ile ve atılan ticketlar ile onaylandı. Sorun, bunu (joysro ekibi ile olmaları veya her nasıl bir bağ varsa) dile getirmemeleri. Açık açık belirtilmesi gerek. Aksi taktirde etik dışı bir hareket olur.

Ki açıkçası ben de sanmıyorum. Ama siteler arasındaki bazı kısımlar cidden işkillendiriyor. Aynı yazılımcının elinden çıkmış olabilir.
Yazılımcı yüksek ihtimal aynı ama bu kadar büyük bir işte bu kadar büyük açıklar bırakılmaması gerekli. Tasarım gayet hoş ama ne bileyim, joysro'yu görünce (sonuçta oda bi pvp) insan "ıyy" oluyor. Sahiplerini az buz bilirim, yıllardır piyasadalar ve güven sarsmadılar (bildiğim kadarıyla oynamadım hiç). Ne bileyim ya ilginç geldi bana. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Cuma günü bu konuyu yt'de dile getirmezler ve açığa kavuşturmazlarsa komik duruma düşerler.
Yıllardır biliyoruz ki bu piyasa anında karalamayı, yıldırmayı, pes ettirmeyi seviyor.
Ufak bir açık verirsin, yıllarını heba ederler.

Sizlerle birlikte bende beklemedeyim yayını, sonrasında her şeyin en güzel şekilde olmasını isterim. :)

Yukarı Alt