Kayıt
28 Haziran 2007
Mesajlar
342
Beğeniler
0
Bu Klavuz Silkroad Online oyununda PK olunması durumunda yapılması gereken işlemler hakkında bilgiler vermek amacıyla tarafımdan hazırlanmıştır.


--------------------------------------------------------------------------------Silkroad Online oyununda başka bir playeri durduk yere öldürmeniz sonucunda PK (Player Kill) Statüs alırsınız. Tabi bu Guild Savaşları ve Trader-Hunter-Thief'lik durumları haricinde kalan zamanlarda karşımıza gelen bir durumdur. Kısacası ALT tuşuna basarak bir player veya köpeğini öldürdüğümüz takdirde PK Status'a geçeriz.

PK durumuna geçildiği zaman ismimiz kırmızı bir hale dönüşür ve ekranın sol üst köşesinde resmimizin altında bir kurukafa işareti belirir. Fare imlecimiz ile bu kurukafa simgesinin üzerine gittiğimiz zaman kaç puanlık PK yediğimizi ve puana göre kaç level olduğumuzu görebiliriz.


PK Durumunda başımıza gelebilmesi muhtemel olaylar.

1. Enerjimiz şehir içindeyken durmadan kendi kendine düşer.
2. Şehir dışındayken enerjimizin düşmesi durur fakat bu durumdayken bütün oyuncular için açık hedef halinde olduğumuzdan dolayı yakalandığımız takdirde onlar bizi öldürür. Eğer yok yakalansam da bişi olmaz ben onları öldürürüm derseniz o zaman her öldürdüğünüz vatandaş için tekrar PK puanı almaya devam edersiniz ve PK durumundan kurtulmanız zorlaşır.
3. Ölüm halinde eğer üzerimizde eşya varsa çok büyük ihtimalle bu eşya drop olur ve yakında olan kişi tarafından alınabilir. Aynı zamanda Skill Point ve Experience point kaybederiz.

PK Durumundan kurtulmak için yapılması gereken işlemler:

1. Eğer PK durumundaysak ve hala ölmemişsek ölmeden bir şekilde sakin bir yere kaçmanın yolunu aramamız veya şehre ölmeden girmenin bir yolunu bulmamız gerekmektedir.
2. Eğer şehirde isek üstümüzdeki bütün itemleri sandığımıza koymamız karımıza olacaktır. Eğer itemleri boşaltmadan kapıdan çıkmaya çalışırsanız ve ölürseniz muhtemelen item kaybına uğrayacaksınızdır.
3. PK durumunu geçirmek için
a. Ya itemlerimizi bırakıp kapı önüne çıkacağız ve PK sayımız bitene kadar ölüp duracağız,
b. Şehirde bekleyip enerjimizin kendi kendine bitmesi dolayısıyla ölüp duracağız,
c. Monsterlere kendimizi öldürterek PK puanının düşmesini sağlayacağız,
d. Düşük leveller için en riskli yöntem olan, şehir dışına çıkıp PK geçene kadar Monster öldürerek PK puanlarını bitirmeye çalışmaktır. Eğer bu yöntemi kullanmayı planlıyorsanız çok dikkatli olmanız gerekmektedir çünkü ölmeniz durumunda item kaybedersiniz.

Her halükarda, ölmeniz durumunda Experience Point kaybedeceğimiz açıktır ve Experience puanlarımızı harcamak gibi bir lüksümüz olmadığından dolayı buna katlanmamız gerekecektir.

Fakat, PK durumunda ölünmesi halinde aynı zamanda yüklü miktarda SP'de kaybedilir. Bu nedenle kendinizi öldürmeyi düşündüğünüz takdirde elinizdeki bütün SP'leri harcayabildiğiniz kadar harcamanızı tavsiye ederim. Çünkü harcamadığınız takdirde ziyan olacaklardır.
 
Kayıt
9 Nisan 2007
Mesajlar
1.469
Beğeniler
0
Oyuna yeni yeni ısınan ve Pk'yı bilmeyen arkadaşlar için güzel bi çalışma.
Saol..
 
Kayıt
20 Haziran 2007
Mesajlar
61
Beğeniler
0
europe charlar kırmızı gözüküyor charın kestiği zamanda pk oluyorsun başıma geldi.. Botum kesmiş sanırım adamı. neyse p lvlini ölerek geçirdik. ama şu kuru kafa resmi orda hala o nedir ne zaman geçer ?
 
Kayıt
3 Mayıs 2007
Mesajlar
8.692
Beğeniler
0
bir kaç gün sonra geçiyo bende geçen gün eziq bi moron yüzünden pk oldum her ölüşte 20 sp Sad(((((((( k lık çok kötü bişey yavv
 
Kayıt
3 Ağustos 2007
Mesajlar
2.042
Beğeniler
0
Şehir
HeLL
bende bi kere olmuştum pwp yaparken adam cape yi çıkardı bende tam wurdum pk!!! lwl atlıcakken lwl düştüm yaffw Crying or Very sad
 
Kayıt
27 Nisan 2007
Mesajlar
53
Beğeniler
0
o günlük öldürebilecein adm sayısı olması lazım çünkü yanında daily pk limit yasıo bilmiom denemedim 13de kaldım bn :lolmuch:
 
Yukarı Alt