YAS 5
Anne ve babamın birbirlerine bağırmalarının beni ne kadar korkuttuğunu öğrendim.
YAS 7
Meşrubat içerken gülersem içtiğimin burnumdan geleceğini öğrendim
YAS 12
Bir şeyin değerini anlamanın en iyi yolunun bir sure ondan yoksun kalmak olduğunu öğrendim.
YAS 13
Annemle babamın alala tutuşmalarının ve öpüşmelerinin beni daima mutlu ettiğini öğrendim.
YAS 15
Bazen hayvanların kalbimi insanlardan daha fazla işittiğini öğrendim.
YAS 18
İlk gençlik yıllarımın keder, şaşkınlık, ıstırap ve asktan ibaret olduğunu öğrendim
YAS 24
Askın kalbimi kırabileceğini ama buna değer olduğunu öğrendim.
YAS 33
Bir arkadaşı kaybetmenin en kestirme yolunun ona ödünç para vermek olduğunu öğrendim.
YAS 36
Önemli olanın başkalarının benim için ne düşündükleri değil, benim kendi hakkımda ne düşündüğüm olduğunu öğrendim.
YAS 38
Esimin beni hala sevdiğini, tabakta iki elma kaldığında küçüğünü almasından anlayabileceğimi öğrendim.
YAS 41
Bir insanin kendine olan güveninin, basarisini büyük oranda belirlediğini öğrendim.
YAS 44
Annemin beni görmekten her seferinde sonsuz mutluluk duyduğunu öğrendim..
YAS 46
Yalnızca minik bir kart göndererek bile birinin gönlünü aydınlatabileceğimi öğrendim.
YAS 49
Herhangi bir isi yaptığımdan daha iyi yapmaya çalıştığımda, o isin yaratıcılığa dönüştüğünü öğrendim.
YAS 50
Sevgi, evde üretilmemişse, başka yerde öğrenmenin çok güç olabileceğini öğrendim.
YAS 53
İnsanların bana, izin verdiğim bicimde davrandıklarını öğrendim.
YAS 55
Küçük kararları aklımla, büyük kararları ise kalbimle almam gerektiğini öğrendim.
YAS 64
Mutluluğun parfüm gibi olduğunu, kendime bulaştırmadan başkalarına veremeyeceğimi öğrendim.
YAS70
İyi kalpli ve sevecen olmanın, mükemmel olmaktan daha iyi olduğunu öğrendim.
YAS 82
Sancılar içinde kıvransam bile baskalariina basarisi Olmamam gerektiğini öğrendim.
YAS 90
Kiminle evleneceğin kararının hayatta verilen en önemli karar olduğunu öğrendim.
YAS 95
Öğrenmem gereken daha pek çok şeyler olduğunu öğrendim

Bu kısa ve öz ama bir o kadar da güzel yazıyı sizlerle paylaşmak istedim

Yukarı Alt