Absence

- Resim Silinmiş.​

Soru :bu SBot çok güzelmiş, ben bu botu kullanmak için ne yapmalıyım?
Cevap:
1-ilk önce bot sitesinden kayıt olmalısınız, nasıl kayıt olacağınızı öğrenmek için tıklayın
2-daha sonra eğer kredi kartınız ve de paypal hesabınız var ise buraya tıklayarak paypay üzerinden nasıl sbot alacağınızı öğrenebilirsiniz.
3-eğer kredi kartınız yada paypal hesabınız yok ise extraloob.com farkı ve güvencesiyle buraya tıklayarak aylık SBot alabilirsiniz.
4- SBot satın aldıktan sonra SBot Resimli Anlatım bölümünden nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz...

Soru : Bu SBot güncellendiğini nerden öğrenicez, resmi sitesi bazen açmıyor!
Cevap : Biz sizin için resmi siteyi sürekli takip ediyoruz. ve SBOT 1.04 [ 23 Aralık 2008 ] Güncel başlığı altında sürekli en güncel SBot linkini veriyoruz.

Soru : herşeyi sorunsuz yaptım ama Login e tıklayınca hata veriyor. ne yapmalıyım?
Cevap: Bot User Name büyük küçük harfe duyarlı. eğer resmi siteye kayıt olurken, Bot User Name yi UstaMeeN yaptıysanız bot programında da UstaMeeN yapmalısınız. başka bir şekilde yazarsanız hata verir...

Soru : İki veya Daha Fazla Char Nasıl Açarım ?
Cevap: Her bot için ayrı bi klasor ve configlerdeki mac adresleri ile oynamanız gerekiyor aksi takdirde c10 veriyor. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayın...

Soru : Mac'leri nasıl değiştiririm ?
Cevap: botcfg.ini dosyasinin icindeki mac1,mac2 yi "0(Sıfır)" yapmamiz lazim yoksa cift bot acarken hata veriyor
Kod:
[safecon]
relogin=0
multiclient=1
mac1=1183359
mac2=60951

böyle olacak

[safecon]
relogin=0
multiclient=1
mac1=0
mac2=0

Soru : SBot u en fazla kaç pc yada ip de kullanabilirim
Cevap: SBot ip gözetmeksizin sadece 2 ayrı bilgisayara kurulum imkanı tanıyor. daha fazla bilgisayara kurarsanız bot hesabınızı riske atarsınız. aynı pc'ye yeniden windows kurulumu yapmanız da size aynı sorunu yaşatacaktır.

Soru : SBot townda npclere uğradıktan sonra öylece bekliyor. ne yapmam lazım?
Cevap:
- Resim Silinmiş.
Training Place sekmesinde, Training Method'da use script coordinates seçili olmalıdır. daha sonra choose script butonuna basarak script seçilmelidir. sonrasında ise Stop training ve sonrasında Start training butonuna basın. bot kasma alanına gidecektir.

Soru : SBot yeni versiyonu indirdim. yanlız içinden sadece exe çıktı. bende kurulum yok. ne yapıcam ben şimdi?
Cevap: SBot 1.03b (bunu indirin)
bu dosya güvenlimidir diyenler için, buda virustotal tarama sonucu

Soru : Bot event boxları (Jewel Box) toplamıyor ne yapmalıyım?
Cevap: filtre menüsünden id:24384, Name: Santa gift box'u işaretlemeleri gerekmekte...

Soru : SBot yaratığa trace atmış gibi peşinde dolanıyor ve anlatıldığı kadar hızlı değil. Acaba ayarlarda bir yanlış mı yaptım?
Cevap: Skill Sekmesinde Iterate attack skill kutusundaki işareti kaldırın ve save setting deyin. botu durdurun ve yeniden başlatın sorununuz düzelecektir. SBot anlatıldığı kadar hızlı kasmaya başlayacak.

Soru : SBot ile nasıl script hazırlayabilirim?
Cevap: SBot Script Oluşturma / Kullanma başlığını okuyunuz...

Soru : Wrong Client version, Please update client and bot diye hata veriyor bun nasıl giderebiliriz?
Cevap: Böyle bir mesajı aldığınızda oyuna silkroadınız güncel olmayabilir. Silkroad.exe ile oyunu açarak güncelleme var mı kontrol ediniz. eğer oyun güncel ise SBot'un en güncel versiyonunu buradan indirin.

Soru : Bot towndayken npcleri sürekli geziyor. bir türlü kasma alanına gitmiyor. nasıl çözebilirim.
Cevap: botun npc den almasını istediğiniz hp/mp ve diğer itemlerin bulunduğunuz townda olduğundan emin olun. örnek: semerkand/downhang/hotan da hp recovery herb alamaz bot. dolayısıyla da towndan çıkamaz.

Soru : Clientless moda geçtikten sonra tekrar client moduna geçmek için ne yapmamız gerekiyor?
Cevap: Clientless moda geçtikten sonra client moduna geçmek için botu kapatıp yeniden açmanız gerekiyor maalesef...

SBot Sorun ve Çözümleri sürekli güncellenecektir. Sizde bir sorunla karşılaşırsanız bu başlık altında belirtin çözmeye çalışalım. Siz bir sorunu çözdüyseniz yine bu başlık altında belirtin ilk mesajda yayınlayalım.

Soru : Bot npc de yanlış yerlere giriyo. ne yapabilirim.
Cevap : bu genelde client modunda olur. çözüm ise çok basit. bot townda npcleri gezerken mousenizi oynatmayın. botun yanlış yerlere girmesine neden olursunuz. örneğin depoyu açmaya çalışan bot honor point ile alınan silahların olduğu ekranı açabilir.

Soru : SBot itemleri storageye atıyor. ama storageyi isrobot gibi düzenlemiyor. ne yapabilirim?
Cevap :

Alttaki resimde gördüğünüz gibi, Setting Sekmesinde Sort Storage seçeneğini işaretleyin ve Save Setting butonuna basın. artık bot deponuzu isrobot gibi düzenleyecektir...
- Resim Silinmiş.

Önemli Notlar
bir hata bildirimi yapmadan önce
1- Skill Sekmesini kontrol edin. Buffs bölümüne atak skillerini koyup koymadığınızı kontrol edin.
2- Setting Sekmesini kontrol edin. ayarlar olması gerektiği gibi mi?
3- Silkroad klasörünü doğru gösterebildiniz mi? Setting->Choose Silkroad Directory menüsünden silkroad dizinini gösterin.
4- Training Place bölümünü kontrol edin. Script yüklemediyseniz mutlaka bota bir script gösterin.
5- Bot Status alanında Error - Receive Error yazıyorsa bu sbotun bot sunucusuna bağlanamadığı anlamına gelir. lütfen bir süre sonra yeniden deneyin...
hata bildirimi yaparken
1- varsa hata mesajını mutlaka ekleyin.
2- hatayı anlatamıyorsanız, bizim anlamamızı sağlayacak bir ekran görüntüsünü ekleyin.
- Resim Silinmiş.
3- Yukarıdaki resimde gördüğünüz kırmız ile belirtilen alanlardaki bilgileri bize iletin.

hatayı nekadar açık bildirirseniz size o kadar hızlı çözüm üretebiliriz...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
ustacım benm bi sorunum var :D

benim karakter alış verisini yapınca spawn point e geliyor sonra tekrar npcleri dolaşıyor bunu ben charı oyundan cıkaranakadar devam ettiriyor ne yapabilirm kasma notasına gidemiyor char npc yi dolaşmaktan

soruya cevap verebilmem için bot ekranının altındaki mesajları buraya aktarmalısın. o zaman daha kolay yardımcı olabilirim.

usta tamam hallettim oyun clientless mode da idi ayarları yaparhen hp yi ve mp yi herb yapmışım galiba ondan semerkandda bulamayınca habire npcleri dolasmış garibim :D

bu çok basit bi hata ama insanlar dalgın olabiliyorlar. bunuda hemen ekleyelim. dalgın botterları bu sıkıntıdan kurtaralım :D

Benim sorum mesela ben charı açtım clientless yaptım clientless olunca dc yiyor mu char acaba?Yani pc kapatsakda bi sorun olur mu?Cevap verirseniz sevinirim:)Bu arada botu kulanmıyorum.

Unknown demiş ki:
Benim sorum mesela ben charı açtım clientless yaptım clientless olunca dc yiyor mu char acaba?Yani pc kapatsakda bi sorun olur mu?Cevap verirseniz sevinirim:)Bu arada botu kulanmıyorum.
pc kapatınca botta gider :mrgreen: senin dediğin gibi pc i kapatınca bot gitmese kassa ohh ne elektrik nede adsl gelir saçma saçma konuşma lütfen :mrgreen:

salih30 demiş ki:
Unknown demiş ki:
pc kapatınca botta gider :mrgreen: senin dediğin gibi pc i kapatınca bot gitmese kassa ohh ne elektrik nede adsl gelir saçma saçma konuşma lütfen :mrgreen:
Sen kendini ne zannediyosun ya adam gibi cevap ver olmuyosa olmuyo de sen kendini bu işlerin profesörü olarak görüyosun heralde.Fazla bilmişlik taslama sadece sorulana cevap ver doğru düzgün cevaplamıyorsanda hiç konuya bakma.!!!!

Arkadaşlar lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim. burda SBot kullanan ve sorun yaşayan arkadaşlarımıza destek olmaya çalışıyoruz. seviyemizi koruyalım!

@Unknown pc/internet konusundaki bilgisizliğine verelim. diğer şekilde yazdıkların pek de mantıklı değil.

clientsiz bot sro_client.exe çalışmadan charın oyunda olması demek. yani sonuçta bot yine senin makinende çalışıyor. senin pc kapanırsa doğal olarak karakter de oyundan düşecektir. internetin gitmesi de aynı şekilde.

Merak etme Pc/İnternet konusunda bilgim senden çok daha fazla bundan emin ol.+clientless olayını tam bilmediğim için sordum sende hayır olmaz diyebilirdin insanları bilgisizlikleriyle aşağılama seninde bilmediğin çok şey vardır.Benimle pc bilgini yarıştırmaya kalkma yolda kalırsın.Ok:wink1:

Unknown demiş ki:
Merak etme Pc/İnternet konusunda bilgim senden çok daha fazla bundan emin ol.+clientless olayını tam bilmediğim için sordum sende hayır olmaz diyebilirdin insanları bilgisizlikleriyle aşağılama seninde bilmediğin çok şey vardır.Benimle pc bilgini yarıştırmaya kalkma yolda kalırsın.Ok:wink1:
Evet bayağı iyi biliyorsun pc yi herhangi bir bilgsayarın kapanınp internet kesildiğinde online bir oyunu oynayamayacağınıda biliyorsundur umarım ukala tavırların için 1 uyarı aldın sana yardım etmeye çalışan cümlelerinde art niyet olmayan kişilere bir daha bu gibi ithamlarda bulunma...

CaN_KsK demiş ki:
Unknown demiş ki:
Evet bayağı iyi biliyorsun pc yi herhangi bir bilgsayarın kapanınp internet kesildiğinde online bir oyunu oynayamayacağınıda biliyorsundur umarım ukala tavırların için 1 uyarı aldın sana yardım etmeye çalışan cümlelerinde art niyet olmayan kişilere bir daha bu gibi ithamlarda bulunma...
Ben clientlessi yeni gördüm bilmiyorum sordum adam bana cahil muamelesi yapıyo bu mu yardım etmeye çalışan kişilik herkes kendini niye böyle pc mühendisi gibi görüyosa anlamadım.Uyarı puanıda önemli değil istediğiniz kadar verin np:wink1:

Unknown demiş ki:
CaN_KsK demiş ki:
Unknown demiş ki:
Ben clientlessi yeni gördüm bilmiyorum sordum adam bana cahil muamelesi yapıyo bu mu yardım etmeye çalışan kişilik herkes kendini niye böyle pc mühendisi gibi görüyosa anlamadım.Uyarı puanıda önemli değil istediğiniz kadar verin np:wink1:

Bence sakinleş .. :thumbsup:

Unknown demiş ki:
Pc mühendisi olmasa da senden iyi biliyor belli ki :coffee:
Uzatmayın konuyu :curtain:

beyler bizim arki aldıda bankada takılıyomuş başka bi sorunu yokmuş onu düzelmenini yolu varmı bide ondan başka sorunun varmı şuuan botun?

bot status mesaj bölümünde bir hata mesajı veriyor mu? eğer mesaj veriyor ise mesajları buraya yazabilirsen daha kolay çözüm üretebiliriz. şu an aklıma gelen sorunlar ve çözümleri şöyle.

banka doludur. itemleri bankaya koyamıyor olabilir. jewel box'u bankaya koymak üzere ayarlanmıştır. jewel box bankaya koyulamıyor bot jeweli bankaya koymak için takılıyo olabilir.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
çok teşekkürler harika başlık olmuş benim başlığı kaldırıyorum bu topicte tarafımdan sabitlenmiştir 8)

Soru : SBot u en fazla kaç pc yada ip de kullanabilirim
Cevap: SBot ip gözetmeksizin sadece 2 ayrı bilgisayara kurulum imkanı tanıyor. daha fazla bilgisayara kurarsanız bot hesabınızı riske atarsınız. aynı pc'ye yeniden windows kurulumu yapmanız da size aynı sorunu yaşatacaktır.

Demısınız benım merak ettıgım makınaya hıcmı format atmıyacam ben yaw :D
1-2 ayda bır format atan bı ınsanım yenı hesapmı alıcam format attıgımda :)

Yukarı Alt