Merhaba arkadaşlar ben bu sene Voronej Devlet Üniversitesi'nde hazırlık fakultesini bitirmiş bir öğrenciyim. Forumda zaten tanıyanlar vardır beni, size Rusya ve Voronej hakkında bilgi vermek istedim. Buraya kayıt olabilmek için lise diploması yeterli oluyor. Hazırlık sonrası konsolosluktan öğrenci dosyası açıldığında barajı geçmiş ygs belgenizle başvurursanız diploma denklinizde olabiliyor. Voronej Devlet Üniversitesi bologna sistemine geçtiği için dünyada geçerli bir diploma veriyor size.Tıp ve hukuk dışındaki bölümlerin Tr'de artık denkliği bulunmaktadır. Üniversite'de okuyabiliceğiniz bölümlere gelirsek şöyle:

Sözel bölümler:
*Hukuk
*İşletme
*Uluslararası ilişkiler
*Uluslararası İşletme
*Siyasi bilimler
*Gazetecilik
*Reklamcılık
*Sinema-televizyon
*Arkeoloji
*Jeoloji
*Tarih
*Psikoloji
*Turizm
*Rus dili ve edebiyatı
*Alman dili ve edebiyatı
*İngiliz dili ve edebiyatı
*Fransız dili ve edebiyatı
*İspanyol dili ve edebiyatı
*Tercümanlık
*Konservatuar

Sayısal bölümler:
*Tıp
*Eczacılık
*Fizik tedavi ve rehabilitasyon
*Diş hekimliği
*Kimya
*Fizik
*Matematik
*Biyoloji
*Genetik
*Kimyasal teknoloji ve bioteknoloji
*Veterinerlik
*Uçak müh.
*Uzay müh.
*İnşaat müh.
*Mimarlık
*Maden müh.
*Nükleer müh.
*Elektrik-elektronik müh.
*Bilgisayar müh.
*Bilgisayar-Simülasyon
*Programlama ve Yazılım müh.
*Ekonomi-Finans

Ücretlere gelirsek;

Hazırlık sınıfı ücreti (yıllık) : 1850 dolar

Lisans eğitimi esnasında;
Lisans eğitimi ücreti (yıllık) : 2000-2700 dolar

Yurt kirası (yıllık): 380 dolar
Sağlık sigortası (yıllık): 120 dolar
Beslenme v.s aylık diğer masraflar ortalama: 250-300 dolar

Daha detaylı bilgi için ister konu altına ister pmden isterseniz msn veya facebooktan görüşebiliriz.

The47

Bilgiliyim
bu parayı zaten türkiyede okurken yiyosunuz, fiyatları uygun bence

EmmaW

dersler peki rusçamı anlatılıyor ingilizce mi? birde lise diploması yetiyor demişsinde universitenin saygınlığı ne yani yabancı ülkelerde gideri varmı bir bilgin varmı ? :lol:

EmmaW. demiş ki:
dersler peki rusçamı anlatılıyor ingilizce mi? birde lise diploması yetiyor demişsinde universitenin saygınlığı ne yani yabancı ülkelerde gideri varmı bir bilgin varmı ? :lol:
Dersler rusça, ingilizceniz varsa ingilizcede açıklama yapabilir hocalar tabi.

Voronej Devlet üniversitesi Bologna anlaşması sayesinde tüm dünyada geçerli diploma veriyor. Voronej üniversitesi çoğu bölümleri( tıp ve hukun haricindeki) yök tanıyor ve denklik veriyor...

Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Rusya'daki Voronej üniversitesi tüm dünyada tanındığı gibi ülkemizde de YÖK tarafından tanınmakta ve diplomalarına denklik verilmektedir. Bu özelliği ile Rusya, üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en mantıklı kaliteli ve ekonomik seçeneklerden biri haline gelmiştir.

Burdandan rusya sıralamasına bakabilirsiniz; http://www.4icu.org/ru/

Takımı
Galatasaray
Fiyatları çok uygun görünüyor.Yabancı dilde eğitim verilmeside bir avantaj bakalım durumları ayarlayabilirsem bende ilgilenebilirim bu üniversiteyle

cok ıyı fiyatta hiçbirşey bedava . ama benım bölümüm yok ne yazıkkı . bunu 2 sene önce görmus olsam balıklama atlardım ...

Yukarı Alt