Her şeyin endüstriyel ve teknolojik bağlamda bir başı ve bir sonu var. Misalen,bugün Progressive metal diye dinlediğin Opeth,Dream Theater gibi grupların popüler oluşundan önce Progressive Rock denilen bir olgu vardı. Bugün Quensryche,Fates Warning falan fıstık dinleyen insanı çok az bulursun. Bunun bir sebebi de çağa ayak uydurup rock (daha yumuşak başlı riffler,dönemin özelliklerine iithafen ''hippi'' alt temalı sözler[Quensryche ve Fates Warning'i tenzih ederek söylüyorum] vs.) çizgilerinden kayarak metal müziğe,daha çeşitli enstrumantal altyapıyı kullanır oluşlarındandır. Rock'n Roll tarzında ama çok çok daha kalitelisi olan Blues ölmüyor mesela;çok engin bir deniz kendileri. Rock'n Roll'u özleyen dostlarımı Blues'a yöneltebiliriz mütemadiyen.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Limanerg demiş ki:
Bugün gözüme birşey çarptı.Dünyada artık hiç rocker yetenek yetişmiyor.Peki ya efsaneler öldüğünde ne olacak?Şu anda tek Motörhead kaldı.Tam bir guns n' roses fanatiği olmama rağmen 92den sonraki hiç bir parçasını dinlemem.Slash gitti GnR bitti.Nerdeyse Türkiyedeki herkes metal dinliyor.Tabi bende.Bu konudaki yorumlarınızı yazarsanız sevinirim :kalp: :headbang:
ps.Lütfen biri çıkıp bana Metallica demesin.Metallica rock değil metal çalar
Neden sadece yurt dışına bakıyorsun? İyi ya da kötü ülkemizde de tutuluyor rock. Misal Duman - Alternatif. Şebnem sonracığıma Özlem Tekin. Metal ise bizim ülkemize ağır gelir. Metallica geldi yazın sonisphere'a mesela, Creeping Death çalınırken bizim izleyicilerimiz alkış ile ritm tuttu.
Rock-Metal dinleyenlerin hepsini dinsiz olarak yönelten örümcek kafalı arkadaşlarıma sesleniyorum. Sizin müzik anlayışınıza farklı diye dinsiz biz mi oluyoruz? Müslüm dinleyip de kendini jiletleyen çok gördüm. 3. sayfa haberlerinde Müslümcü öldü diye geçen haberi çok iyi hatırlıyorum. İntihar edenlerin cenaze namazı kılınmaz, intihar etmek yasak diye biliyorum. Ee dinsiz siz oldunuz?
Her tarafına dövme yaptırır onu yaptırır bunu yaptırır. Size ne yani? Hiç mi dövmeli insan görmediniz namaz kılan, kilisede günah çıkartan?
Kafa sallamaktan başka bir halt bilmiyorsunuz diyen arkadaşıma bu lafım da. Pop dinleyip kıç sallayacağıma rap dinleyip(bir de müzikten anlıyorum diye geçinen) de el sallayacağıma giden trenin arkasından el sallarcasına, kanımı ısıtan bir ritm ile kendimi müziğin akışına bırakırım daha iyi.

NiGHTMaRe

Aileden
@wW
Bro soruna cevap vereyim.Senin de dediğin gibi Türkiye'de metalin kabul edilme, gelişme olasılığı %1.Ama yine de ben ilerde böyle bir grup kuracağım buna eminim.İster black metal olsun, ister trash metal olsun, ister power metal olsun, ister death metal olsun yapacağım.Neden sadece yurt dışına bakıyorsun diye sormuşsun^^Duman, Şebnem Ferah demişsin.Türkiye'de onlara pop gözüyle bakılıyor :)))
"Benim kadar metali iyi dinleyip süzen biri olamaz" diyipte Creeping Death'te alkış tutanların vay haline^^ Bu konuda herşeyde sana katılıyorum. :beer:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Limanerg demiş ki:
@wW
Bro soruna cevap vereyim.Senin de dediğin gibi Türkiye'de metalin kabul edilme, gelişme olasılığı %1.Ama yine de ben ilerde böyle bir grup kuracağım buna eminim.İster black metal olsun, ister trash metal olsun, ister power metal olsun, ister death metal olsun yapacağım.Neden sadece yurt dışına bakıyorsun diye sormuşsun^^Duman, Şebnem Ferah demişsin.Türkiye'de onlara pop gözüyle bakılıyor :)))
"Benim kadar metali iyi dinleyip süzen biri olamaz" diyipte Creeping Death'te alkış tutanların vay haline^^ Bu konuda herşeyde sana katılıyorum. :beer:
Türkiye'de vokal yok. Yetenekli vokal yok erkek. Sırf kuru gürültü metal cover yapan gruplarda. Eğer erkek vokal bulursan gırtlağı olan diyaframdan söyleyen, çağır beni de. Şu zamana kadar hiç şansım yaver gitmedi

sadece senin için sona eriyordur.başka grupları beğenmiyorsan kişisel olarak bitirirsin rocku.

Biz Nothing Else Matters Calmıstık 1-2 Konserde Ve Ortam Boşalmıştı Sıkıntı yok devam Et demişti Bas Gitarist ama Hep o boşalmanın sebebini merak ettim ve en sonunda türk insanının az kısmının metal dinleyebilecegine karar verdim ve öyleydi Rock Çalmayı Hiç denemedim ama bizim tarzımıza ağır laflar yağdıran o adamlara benden bi çift laf sizin sadece 1 ritimden yada 2 ritimden ibaret arabalarda acıp kıcınızı oynattıgınız şarkılara adam gibi ritimle eğlendiren,sevdiren,kanını donduran bizim şarkılarımızla arasında dağlar kadar fark var kafamızı sallıyoruz belki ama Dövmede olabilir bendede dövme var olabilir bu normal bi şey o insanın istediği bi şey her metalci dinsiz diye bi kural yok Death Metal yada Black Metal için bunları soyleyebiliriz simdi elektro gitarım var 17 yasındayım 7 yasından beri caliyorum yani bendemi satanistim 9 senedir metal dinliyorum yani bu durumda satanist mi oluyorum Rock'n Roll u surdurucek efsanelerden degilim belki ama sürdüren Gitaristlerinden biri olucam.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
ayberk5665 demiş ki:
Biz Nothing Else Matters Calmıstık 1-2 Konserde Ve Ortam Boşalmıştı Sıkıntı yok devam Et demişti Bas Gitarist ama Hep o boşalmanın sebebini merak ettim ve en sonunda türk insanının az kısmının metal dinleyebilecegine karar verdim ve öyleydi Rock Çalmayı Hiç denemedim ama bizim tarzımıza ağır laflar yağdıran o adamlara benden bi çift laf sizin sadece 1 ritimden yada 2 ritimden ibaret arabalarda acıp kıcınızı oynattıgınız şarkılara adam gibi ritimle eğlendiren,sevdiren,kanını donduran bizim şarkılarımızla arasında dağlar kadar fark var kafamızı sallıyoruz belki ama Dövmede olabilir bendede dövme var olabilir bu normal bi şey o insanın istediği bi şey her metalci dinsiz diye bi kural yok Death Metal yada Black Metal için bunları soyleyebiliriz simdi elektro gitarım var 17 yasındayım 7 yasından beri caliyorum yani bendemi satanistim 9 senedir metal dinliyorum yani bu durumda satanist mi oluyorum Rock'n Roll u surdurucek efsanelerden degilim belki ama sürdüren Gitaristlerinden biri olucam.
10 senedir gitar caliyorsun ve nothing else matters'a metal diyorsun oyle mi? Pek inanmiyorum artik dediklerine.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Belli oluyor 10 senedir caldigin konusmalarindan. Nothing Else Matters calip sahne bosalinca sebebini Turkiye'de "metal" dinlenmiyora baglamandan ozellikle asiri belli oluyor. Kusra bakma dostum cahilsin muzik konusunda. 10 senedir caliyorsun demek ki bos caliyorsun. Insan konusmadan once dusunur "lan acaba ben bu lafi etsem kendimi rezil eder miyim" diye.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
ayberk5665 demiş ki:
Metallica Genel Olarak Metalden Saayılıyo bende 10 senedir çalıyorum.
Metallica metalden sayilmiyor trashten sayiliyor. James Hetfield grubunun her zaman heavy metal olarak nitelendirir zira trash metal heavy metalin alt dalidir. Trash gruplari arada ballad parcalar yapar. One, Fade To Black ve ozellikle The Unforgiven serisini dinle bir.
Kulaklik takip NEM dinleyip metahicaciyim ben :headbang: diye geciniyorsan diyecek bir seyim ne yazik ki yok. Sozde 10 senede caldigin sozde parcalarin ne oldugunu bilmeden caliyorsan yazik. Sen o gitari direk sat. Git sahile akdeniz aksamlari cal klasik gitarla. Valla. Iki tane kiz dusurursun en azindan. Genel kultur falan da gerektirmez.

arab_baho demiş ki:
rock dediğin dinsizlerin müziği k... başlarına dövme yaptırım ne anlamı oldugunu bilmedikleri sözleri başkaları ile paylaşmaları anlamına geliyor bana rock benim için birşey ifade etmiyor eskileri gebersin yenileride yetişmesin memnun olurum ben dinlemiyorum genel olarak yazdım alınma tartışmada çıkarmayın benim düşüncem.
Bilgisayarda 2 ses uydurup anlamı belli olmayan şarkı yazmıyorlar. Elektro gitarını,basını,baterisini her notasını kendileri ayarlıyorlar. Üzerine solo atıyorlar. Şarkının sözlerini kendileri yazıyorlar. Helal olsun yok. Ama bi tane dövme yaptı mı dinsiz allahsız. Nerden biliyorsun kardeşim? Serdar ortaç gibi 3 kelimeyle 10 şarkı yazan adamı mı dinleyelim yani? Yada onun başından bi parça kıçından bi parça kesip remix denen şeyi yapan işssiz djleri mi dinleyelim? Dövmemize de müziğimize de karışmayın.

Al hatta örneği
http://www.youtube.com/watch?v=Ja3FAlRDApM
Remix- neyse artık-
http://www.youtube.com/watch?v=0M0d5CM141w

Bu da adam gibi müzik - dinsiz müziği senin tabirinle-
http://www.youtube.com/watch?v=X1ZRBPA8SK0
He yok serdar ortaç benim için uygundur dersen buyur devam et.

Wax Whine demiş ki:
ayberk5665 demiş ki:
Metallica Genel Olarak Metalden Saayılıyo bende 10 senedir çalıyorum.
Metallica metalden sayilmiyor trashten sayiliyor. James Hetfield grubunun her zaman heavy metal olarak nitelendirir zira trash metal heavy metalin alt dalidir. Trash gruplari arada ballad parcalar yapar. One, Fade To Black ve ozellikle The Unforgiven serisini dinle bir.
Kulaklik takip NEM dinleyip metahicaciyim ben :headbang: diye geciniyorsan diyecek bir seyim ne yazik ki yok. Sozde 10 senede caldigin sozde parcalarin ne oldugunu bilmeden caliyorsan yazik. Sen o gitari direk sat. Git sahile akdeniz aksamlari cal klasik gitarla. Valla. Iki tane kiz dusurursun en azindan. Genel kultur falan da gerektirmez.
Cok Salakca Bu,On Sene Boşa Gecmedi Nothing Else MAtters'a metal Demiyorum Thrash yada Heavy Her türlü Metal ama Demek istedigim Şu biz o konserde Nothing else Matters dan oncede caldık şarkılar yani nothing else matters metallicadan caldıgımız tek parcaydı ve sahnenin boşalması bundandır diye dusunduk yani grubun adının sadece metalica olması sarkıalrının hepsinin sert oldugu anlamına gelmiyor biz bunu sarkıdan oncede soyledik metalicayı Metal ve diger kategorilerine Bağlayan Fuel,Master Of Puppets,No Leaf Clover,Seek And Destroy var bende bunlardan dolayı dedim ayrıca kulagıma kulaklık taktıgımda asla metallica dinlemem Pantera Vb.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Salakca? Hm ok. Cehaletin su anda parlamandan dahi kaynaklaniyor ya da suradan; "nothing else matters metallicadan caldıgımız tek parcaydı ve sahnenin boşalması bundandır diye dusunduk". Cevir kazi yanmasin. 2 mesaj once kalin bir sekilde gosterdigim yazilarini oku oyle konus. 17 yasinda cocuk gelmis gitar konusunda ahkam kesiyor. Muzik konusunda cahil olan insanlarla ozellikle rock'n rolla metal trash konusamam kusra bakma.

evette Bar Arkadaşın Babasının Olunca Oğluda baterist Olunca Torpil başka Oluyo Orda Farklı Yazmış olabilirim ama Konserde Tek Şarkının Çalınmayacagını Biliyorsun sanırım.

ayberk5665 demiş ki:
evette Bar Arkadaşın Babasının Olunca Oğluda baterist Olunca Torpil başka Oluyo Orda Farklı Yazmış olabilirim ama Konserde Tek Şarkının Çalınmayacagını Biliyorsun sanırım.
Kardeşim yazmaya devam etme bence her mesaj gördüğünde. Karşında seninde tahmin edebileceğin gibi piyasacılar yok kendinle çelişiyorsun başka yaptığın birşey yok. Müziğini yapmaya devam et, hakkı"mızda" en hayırlısı budur.

Bu ne lan ne kadar posermışım :D Var var, geleceği gözüken birçok grup var.

Bu arada ne kadar salakça konuşmalar dönmüş burada yua. Hele ayberk adlı arkadaşımıza ayrı bir iç geçirdim.

Yukarı Alt