21 Yaşaltı Milli Takımı ile Akdeniz Oyunları için İtalya'da kampta olan Rıdvan Şimşek, Beşiktaş'a transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'a transfer olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten genç futbolcu, "İtalya'ya gelmeden önce Beşiktaş ile görüşmeler devam ediyordu. Milli takım kampındayken transferim gerçekleşti. Çok mutluyum ve heyecanlıyım. Beşiktaş çok büyük bir camia. Geçen sezon iki kupayı alarak büyük bir başarıya imza attılar. Yeni sezonda da kupaların en büyük adayı Beşiktaş. Artık ben de bu takımın bir oyucusuyum. Beşiktaş'ın başarısı için elimden geleni yapacağım" dedi.

Siyah-beyazlı takımda forma savaşının zorlu geçeceğini ifade eden Rıdvan, "Çok kaliteli ve tecrübeli futbolcular var. Fakat, ben de çok çalışıp, hocamızın istediklerini en iyi şekilde yaparak formayı giyeceğime inanıyorum. Beşiktaş taraftarının ne kadar ateşli, coşkulu olduğunu biliyorum. O taraftarın önünde oynayacağım günü iple çekiyorum. Beşiktaş formasını uzun yıllar giyip, 'Beşiktaşlı Rıdvan' olarak anılmak istiyorum" diye konuştu.

Yukarı Alt