1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Rektörün yatak odasından servet çıktı...


 1. Streetwise

  Streetwise rank8

  Kayıt:
  11 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.839
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Konya'daki `Okyanus' operasyonunda 1 milyon YTL paraya da el konuldu

  Konya’da ’ihale çetesi’ kurdukları iddiasıyla ’Okyanus’ operasyonuyla gözaltına alınan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan’ın yatak odasında servet bulundu.

  Konya’da yürütülen ’Okyanus’ operasyonunun üçüncü dalgasında ’ihaleye fesat karıştırdığı’, ’rüşvet aldığı’ ve ’çıkar amaçlı suç örgütü yöneticisi’ olduğu iddiasıyla 33 kişiyle gözaltına alınan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan’ın konutunda yapılan aramada yatak odasında bulunan döviz ve Türk parası olarak yaklaşık 1 milyon YTL’ye el konuldu. Rektör Okudan ve bazı zanlıların müvekkilleri olduğunu söyleyerek sorguya katılmak isteyen iki avukata, kendilerinin de ’şüpheli’olduğu ve haklarında işlem başlatıldığı söylenerek izin verilmedi.

  Merkezi Konya’da bulunan ve 12 ilin doğal gaz dağıtımı şirketinen sahipleri arasında bulunan Okyanus Grubu’na yönelik olarak düzenlenen operasyonun üçüncü dalgası pazartesi günü saat 05.00’da 8 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Operasyonda, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan’ın dışında, Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Rıza Sarıbabıçcı, Tıp Fakültesi Hastanesi Başmüdürü Atilla Çalışkan’ın da aralarında bulunduğu toplam 34 kişi gözaltına alındı.

  Soruşturma çerçevesinde dün sabah Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Özkağnıcı ile ondan önce dekanlık yapan Prof.Dr. İnci Mevlütoğlu da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne çağrılarak ifade verdi. Bu profesörlerin de soruşturmaya dahil edilebileceği belirtildi.

  Lojman villada servet

  Operasyonda gözaltına alınan zanlıların sorgusu devam eden Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Okudan’ın, Meram Eğitim Fakültesi Kampusu’nda bulunan ve Rektörlük Lojmanı olarak kullanılan villaya baskın yapan polis detaylı arama yaptı.

  Villada bazı önemli evrakla birlikte, çekmecelerde saklanan ve yarısından fazlası dolar ve euro olmak üzere yaklaşık 1 milyon YTL tutarında paraya, rüşvet parası olduğu iddiasıyla polis el koydu.

  İki zanlı da Hac’da

  ’Okyanus’ operasyonunun üçüncü dalgasında gözaltına alınmak üzere aranan Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yunus Ağralı, Karaman Devlet Hastanesi Müdürü Ali Aktaş, Konya’da Okyanus Şirketler Grubu yöneticisi Zafer Öztürk, Şanlıurfa’da şirket yöneticisi Mehmet Emin Süt ve Ankara’da şirket yöneticisi Mehmet Kaya bulunamadı. Polisin her yerde aradığı bu zanlıların Başhekim Yunus Ağralı ile Hastane Müdürü Ali Aktaş’ın hacda bulunduğu belirtildi.  Saygılarımla
  FeeL