Journalist

Aileden

Yepyeni Bir Online Oyun !! : Rakion Online

Oyun Hakkında :

"Dusmaninizla Karsilastiginizda Adrenalini Hissedin"

'Rakion: Chaos Force' un hedefi size dusmaninizla karsiya gelmenin heyecanini ve siddetini tatma hissini vermektir. Dusmaninizla yuzyuze geldiginizde ilk elden bu heyecani yasayacak ve birden bire kendinizi, cok guclu atak ve kombolarin kullanildigi savasta bulacaksiniz.

Diger aksiyon oyunlari gibi, Rakion savas oyunlarinin basit kuralina odaklanir. Ozel saldirilar dusmaniniza daha cok zarar verir fakat daha uzun zaman sonra tekrar kullanilabilirler. Bunu bilerek, diger oyuncularin zayif noktalarina saldirabilirsiniz

Rakion "guard" ve "catch" tekniklerini sunmaktadir. Cesitli atak kombinasyonlarini kullanarak, guclu ve dusmaninizi havada dondurebilecek "catch attack" 'lar yapabilirsiniz. Diger "catch" ozellikleri ayrica oyunun icinde kullaniminiza sunulmaktadir.

"Zirhlar havada ucusuyor"

Dusmanlariniza saldirdikca, zirhlari biraz biraz kirilacak veya siddetinden parcalanacakir. Bu parcalar duvara carpip oradan sekebilir.

Dusmaniniza verdiginiz kritik zararlar sonunda, zirhlarinin havada ucusunu seyredin.

Dusman ustundeki ataklarinizin etkileri Rakion'da digerler benzeri oyunlardan cok daha farklidir.

"Hasmimin ustune olum getirmen icin seni cagiriyorum"

Rakion'un istegi basit savas taktikleri degildir. Rakion sadece bir savas oyunu da degildir. Savasin kaderini belirleyebilecek karmasik stratejileri icermektedir. "Cell-system" bunlardan biridir.

Oyuncular kendilerine ait yaratiklari, CP (Cell Point) kullanarak summon edebilirler (cagirabilirler). Bu ozellikleri savasta veya oyunu kazanarak alabilirler. Yaratiklar sizin ve takiminiz icin buyuk bir destek olabilirler ve bazen de dusmaninizi sasirtmak icin kullanilabilirler. Her yaratik farkli bir ozellige sahiptir. Bu yaratiklarin buyuklukleri cok kucukten devasa ebatlara kadar degismektedir.

Takimlar tarafindan summon edilen yaratiklar, size gercek bir savasin nasil oldugunu gosterircesine, cok buyuk bir mucadele ortaya koyarlar.

"Ofke beni bambaska biri yapiyor"

Oyuncular guc durumlarla karsilastiklarinda, kendilerini cok guclu yaratiklara cevirebilirler. Bu durum cok uzun surmeyecektir ancak savasini kaderini degistirebilmeye yetebilir.

"Chaos System" bu aksiyon oyununu daha keyifli yapmak icin insa edilmistir. Dusmanlarin cogaldigi ve sonsuza guce ulastiginiz Kaos moduna (Chaos Mode) girebilirsiniz.

"Pratik istatistik ve malzeme sistemi"

Rakion'da ArmorPoint ve HitPoint'ten fazlasi vardir.

Karakterinizi upgrade edebileceginiz 10 adet yetenek vardir. Oyuncular bazi item lari birlestirip istenilen karakter yetenegini maksimize edebilirler. Zirh, silah, yuzukler, ve tilsimlar oyunda hazir bulunmaktadir.

"Stratejik level atlama"

Rakion siddetli aksiyon ve taktiklere dayali bir online oyundur. Ayrica RPG oyunlarinin keyfini de size sunar.

Olusturdugunuz karakterinizin yaninda, yaratiginiz da evrim gecirir. Oyuncular yaratiklarini diledikleri sekilde upgrade edebilirler.

"Stratejik oyun kurali ve harita dizayni"

Savas saldiri oyunlarini iki uc ay oynamak cok eglenceli birsey olmayabileceginden, Rakion size seveceginiz farkli bir cok degisiklik sunar. Bunlardan ikisi stratejik oyun oynamaya elveren benzersiz oyun kurali ve harita dizaynidir.

Savasin kaderi, takimlarin stratejilerine bagli olarak her an degisebilir. Rakion'da zaferin hedefi sadece dusmani veya belirli bir hedefi yok etmek degildir. Son zaferi kazanmak icin, oyuncular 2-3 asamadan gecer ve hucum ya da defans agirlikli takim oyunu ortaya koyarlar. Bu benzersiz oyun kurallari kolay olmasina ragmen, bazen oyuncular akillica tasarlanmis stratejiler ortaya cikartabilirler.

--

Oyun Kuralları :

- Oyuncular kirmizi ya da mavi takima girerek birbirleriyle savasabilirler. Her iki takimda da maksimum oyuncu sayisi 10 dur.
- Bir roundda verilen butun gorevleri yapan takim kazanir.
- Olu karakterler belirli bir zamandan sonra canlanabilir.
- Bir oyunda 4-6 arasinda round vardir.
- Rakion'un yaraticilari, oyunculara daha cok gercekcilik vermek istemislerdir.

KAZANMA SARTI

- Kendi Master Goleminizi koruyun, dusmanin Master Golemini yokedin.
- Eger iki golemde yasarsa, goleminin hayati en cok olan takim kazanir.

MODE KURMA

- Her takimin bir Master Golemi vardir.
- Sahanin ortasinda tarafsiz bir golem vardir.
- Gold Golemin iki enerji cubugu vardir: mavi ve kirmizi.
- Gold Goleme en son vuran oyuncu Gold Sword (altin kilici) alir
- Gold sword u sadece 1 dakika 30 saniye tutabilirsiniz.
- Eger Gold Sword'u tutan oyuncu olurse, Gold Golem ayni noktadan dirilir.
- Sadece Gold Sword'la Gold Goleme zarar verebilirsiniz.
- Butun oyuncular Gold Sword'u son 30 saniyede alir.

OYUN SURECI

- Gold Golemi oldurun Gold Sword u alin.
- Dusmanin atagini savustururken, Gold Goleme zarar vermeye calisin.
- Eger Gold Sword u diger takim ele gecirirse, Master Goleminizi koruyun ya da rakibin hepsini yokedin.

- Saldiri ve Defans
- Gold Sword'u alan kisinin takim arkadaslari onu korumali ve Master Golem'i oldurmesinde yardimci olmalidirlar.
- Gold Sword'u alamayan takim diger takimi yok etmeli ya da Master Golem'lerini korumalidirlar.

--

Karakterler ve Kurallar :
KARAKTER

TANITIM

Swordsman (Kýlýç üstadý) savaþýn anahtarý, yakýn dövüþün en güçlü adamýdýr. Eðer saðlam bir zýrh giyip kýlýcýný kuþanmýþsa zayýf noktasýný bulmak oldukça zordur. Ýki çeþit Swordsman vardýr. Birincisi kendi becerilerini geliþtirmek için kendini disipline ederken, diðeri "cell" puanlarýný kullanarak yaratýklarla savaþýr. Savaþtaki cesur lider o olabilir.

OZELLIKLER

Swordsmanlar yakýn dövüþ için çok iyi dengelenmiþ özellikleri vardýr. Rakibinizin hareketlerini iyi okuyabilirseniz, savaþýn lideri siz olabilirsiniz. Standart tip karakter olup yeni baþlayanlar için ideal olabilir. Ancak uzak dövüþ ve yaratýklar tarafýndan baþlatýlan hava saldýrýlarýnda zayýf kalabilir. Swordsmanler menzilli saldýrýlar için býçak kullansalar da genelde bu saldýrý tipini pek tercih etmezler.

YAKIN DÖVÜS SALDIRILARI

Single slash: Move forward and slash horizontally. (After delay1)
Double slash: Move forward and slash horizontally twice. (After delay1)
Double slash2: Slash once horizontally and once vertically. (After delay2)
Triple slash: Move forward and slash horizontally 3 times. (After delay2.5)
Triple slash2: Move forward and slash horizontally twice. Knock out enemy after delay by holding the false edge with hand. (After delay2.5)
Jump attack: Strike down from mid-air (After delay2)
Forward stab: A long stabbing moving forward. (After delay2)
Forward slash: Move forward and slash horizontally. Knock out by using power of pushing and striking. (After delay2.5)
3 combo strike: After storing-up-energy action strikes 3 times consecutively. (After delay2)
The sky slash: Guard position. Move forward a few steps and slash horizontally at once powerfully. (After delay3)
Rising up attack: Slash while rotating, rising-up. (After delay1)
Guard: Guard by guard position.
Front grip: Stab once and retreat knife. Slash horizontally. (After delay2)
Rear grip: Stab enemy's back and stab again at the lying down enemy.

--

Yaratıklar
TUR

Yaklasarak saldian bir turdur.

TANITIM

Yaratiklarin buyuk cogunlugu, gecmiste Roperd bolgesinde, Alcon tarafindan olusturulmus birliklerden ya da yutulmus yaratiklardan olusmustur. Fakat orada olan NAK'lar isteksiz bir sekilde yutulmuslardir. NAK'lar coklu olarak saldirirlarken guclu ancak tekli saldirirlarken zayiftirlar.

OZELLIKLERI

NAK'lar haritada en cok bulunan yaratiklardir. Onlari summon ederken 1 le 3 aradinda summon edebilirsiniz. Dusmani kolaylikla sarip zirhlarini zehirli salgilariyla eritebilirler.

--

Download:
Download

SonSAHNE

Bilgiliyim
Oyun boyutu 275 mb dir. ben biraz araştırdım gunz gibi bişeymiş. pek sarmaz beni böle oyunlar :lolmuch:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
oyunun linkleri vb. bilgileri görselleri ilgili bölüme konulsun lütfen yeni bölüm açılmıştır Wink

ben bunu onceden oynardim hatta buna gore hack siteside vaardi ordan stage hack yapardik gorevler de hic canavar cikmasti 5 gunde 25 lv olurduk ardindan itemleride gusel yapinca hele ki oyunun taktigini bilen bir ninjasanis sizi kimse yenemes ayrica gorseller cok ii ve hicte sarmior deil 30+ olunca asil oyunun tad cikior ama taktik bilipde 1 lv char acipta kasarsanis 25 lv adami bile golem warda yenersinis

ben bunu onceden oynardim hatta buna gore hack siteside vaardi ordan stage hack yapardik gorevler de hic canavar cikmasti 5 gunde 25 lv olurduk ardindan itemleride gusel yapinca hele ki oyunun taktigini bilen bir ninjasanis sizi kimse yenemes ayrica gorseller cok ii ve hicte sarmior deil 30+ olunca asil oyunun tad cikior ama taktik bilipde 1 lv char acipta kasarsanis 25 lv adami bile golem warda yenersinis

ozur dilerimde yannislikla tusa 2 defa basmisim nasil mesajin silindiginide bilmiorum siz silermisiniz

ya kardeş şu stage hack bana da sölersen çok sewinirim veya başka birisi sölesin nolur 4 gündür arıyorum ve daha çalışır bi hack bulamadım çıldırcam kafyı yicem ya :evil: :evil:

Yukarı Alt