Kayıt
26 Ocak 2016
Mesajlar
4.026
Beğeniler
1.398
Şehir
Edirne
Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
rah_47950900146.jpg


Planet Earth II

Belgesel
2.png

Planet-Earth-2-banner.jpg


David Attenborough nefes kesen belgesellerine Planet Earth II serisi ile devam ediyor! Seride 40 farklı ülkenin 117 farklı mekânını birlikte keşfe çıkıyoruz. Dünya’nın eşsiz güzelliklerini keşfettiğimiz bu keyifli yolculuğa gezegenin en nadir hayvanlarının sığındığı ıssız adalara giderek başlıyoruz. Sonrasında sırasıyla dağlar, çöller, ormanlar ve çayırlar gibi farklı yaşam alanlarını ve buralarda yaşayan hayvanların habitatlarını inceleme fırsatı buluyoruz. Birbirinden güzel 6 farklı bölümden oluşan belgesel dizisinde vahşi doğada yaşayan hayvanların hayatta kalma mücadelelerine şahit oluyoruz. Aynı zamanda doğanın kusursuz dengesi ve büyüleyiciliği tüm şeffaflığıyla gözler önüne seriliyor. Bu sürükleyici ve keyifli macerada yaşanılan ilginç ve eğlenceli dakikalarla serinin son kamera arkası bölümü ortaya çıkıyor. Bu bölümde nefes kesen görüntülerin nasıl çekildiğini görmekle beraber yaşanılan eğlenceli anları da izleme fırsatı bulacaksınız.


Serinin müzikleri Gladyatör, Kara Şövalye Üçlemesi ve Inception gibi filmlerin müziklerini besteleyen Hans Zimmer tarafından belgesel serisi için özel olarak tasarlandı.

Seri IMDb'nin En Çok Oylanan Dizileri Listesi'nde 1.Sırada olma özelliğine sahip.
Doğa ve hayvanlarla ilgili belgesel izlemek isteyen herkese öneririm 6 bölüm her biri birer saatten oluşuyor. Tanıtım yazısı bana ait değil.

33056-d3a4d5ca047f2988ae3921fac405fd19.png
 
Yukarı Alt