- Resim Silinmiş.
Arkadaşlar internette bir sürü photoshop dersi var fakat çoğu ingilizce olduğu için bazı arkadaşlarımız bunlardan yararlanamıyor.Bende bazı kolay dersleri sizin için türkçeye uyarladım ve kendi anlatımımla size sunuyorum.Katkıda bulunabildiysem ne mutlu bana :muck:
İlk önce aşağıdaki resmi masaüstünüze kaydedin ve photoshopta açın.
- Resim Silinmiş.

İlk önce yeni bir layer oluşturuyor new layer sekmesinden
- Resim Silinmiş.

Layerimizi oluşturduktan sonra oluşturduğumuz layeri seçiyoruz ve Pen toolu seçiyoruz.Bunu kısa yoldan p'ye basarakta kullanabilirsiniz klavyenizden.
- Resim Silinmiş.

Pen toolu seçtikten sonra üstteki paths'ı seçiyoruz.
- Resim Silinmiş.
O işlemi bitirdikten sonra resmimizin üstünü pen tool ile şu uzunluk ta bir çizgi çekiyoruz.
- Resim Silinmiş.
Çizgiyi çektikten sonra uzatarak ve eğerek resimdeki şekile getirmeye çalışıyoruz.Resimdeki şekilin aynısı olmasa farketmez çünkü esas olan nasıl yapabileceğiniz öğrenmek.
- Resim Silinmiş.
Bu işlemi tamamladıktan sonra brush toolu seçiyoruz.Zaman kaybetmemek için klavyenizden B tuşuna basmanız yeterli olacaktır.
- Resim Silinmiş.
Bu işlemide tamamladıktan sonra F5 e basıp brush menüsünü açıyoruz.Brush tip Shape'ye bastıktan sonra resimdeki brusha benzer bir brush seçiyoruz be diameter ayarını 40 px'e getiriyoruz.
- Resim Silinmiş.
Bu işlemi tamamladıktan sonra spacing'i %1 e getiriyoruz.
- Resim Silinmiş.
Bu işlemide tamamladıktan sonra gene brush menusunden cıkmadan önce Shape Diynamics adlı kutudaki tiki işaretliyoruz ve Control'u Pen Pressure yapıyoruz.
- Resim Silinmiş.
Bu işlemide yaptıktan sonra brush menusunden ok'a basarak çıkıyoruz ve önce D,sonrada X'e basarak background ve foreground color'u siyah-beyaz haline getiriyoruz.
- Resim Silinmiş.
İlk ışık efektimizi yapmak için hazırız öyleyse Path kısmını açıyoruz ve oluşturduğumuz pathın üstüne 2 kere basarak path'ımızı saveliyoruz(kaydediyoruz).
- Resim Silinmiş.
Pathımızı kaydettikten sonra path menüsünden sağ yukardaki küçük simgeye basıyoruz ve Stroke Path diyoruz.
- Resim Silinmiş.
Bastıktan sonra karşımıza cıkan kutuda sol alttaki Simulate Pressure kutucuğunu işaretliyoruz.Ve Tool: yazan yerede Brush'u seçerek devam ediyoruz.
- Resim Silinmiş.
Bu işlemi yaptıktan sonra resmimizin aşağıdaki hale gelmesi lazım.
- Resim Silinmiş.
Ardından layer menüsünden alltaki simgeye tıklıyoruz ayarları düzenledikten sonra layerimize outher glow ekliyoruz.
- Resim Silinmiş.
Outher glowu seçtikten sonra Blend modeyi Linear light yapıyoruz Size'yi 30 px ayarlıyoruz
- Resim Silinmiş.
Onları ayarladıktan sonra rengimizi ayarlamak için eye dropper toolu seçip resimde gösterdiğimiz kadının yüzündeki bölgeye tıklıyoruz.
- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.
Eye droper ile kadının yüzüne tıklayıp rengimizi ayarladıktan sonra devam ediyoruz.Outher glowu ekledikten sonra aynı yerden inner glow ekliyoruz.
- Resim Silinmiş.
Blen modeyi gene Linear light ayarlıyoruz opacity ayarını %75 ve Size ayarını 10 px yapıyoruz.
- Resim Silinmiş.
Bunları ayarladıktan sonra gene renk ayarlamak için eye dropper toolu seçiyoruz ve alttaki kadının yüzündeki bölgeye tıklıyoruz.
- Resim Silinmiş.
Bu işlemi yaptıktan sonra son bir işlemimiz kalıyor.Path menüsünü açıyoruz ve resimdeki yere tıklayarak ışık efektimizin üstünde path çizgisini kaybediyoruz.
- Resim Silinmiş.
Ve resmimiz hazır.Sizlere birşeyler öğretebildiysem ne mutlu bana.Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum :muck: :sfff: .Konu anlatımının ve çevirisinin herşeyi bana aittir alıntı değildir.
- Resim Silinmiş.
Saygılarımla ExTrowe..
- Resim Silinmiş.​

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Sakın fii tarihindeki ekleme gibi bir hataya düşme. :mrgreen:
Bunu ekleyebilirsin.
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Metover demiş ki:
Sakın fii tarihindeki ekleme gibi bir hataya düşme. :mrgreen:
Bunu ekleyebilirsin.
- Resim Silinmiş.