Photoshop'u Hızlandırma

Photoshop Açılırken ve çalışırken sizi ve bilgisayarınızı kasıyor mu? Artık hızlandırmak elinizde. Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirirseniz program açılırken ve işlem yaparken artık kendini ve sizi kasmayacak %30 performans sağlayacaksanız.

:arrow: Photoshop'ta iken Ctrl+K Tuşuna basınız.
:arrow: İletişim kutusu çıktıktan sonra Ctrl+7 Tuşlarına basınınz.
:arrow: Scratch Disk Bölümünde
- Resim Silinmiş.​

Photoshop Ayarlarını Başa Döndürme

:arrow: Edit>Color Settings (Shift+Ctrl+K)
:arrow: Menü sayfası açılınca ALT tuşuna basılı tutun OK'un altındaki Cancel Reset'e döner ona basıp en başa alabilirsiniz.
- Resim Silinmiş.​

Photoshop Araçlarının Kullanımı

Fontlar'ı nereye atıcaz

:arrow: Yerel Disk (C:)>WINDOWS>Fonts Klasörünün içene atıcaksınız.

Resimleri GIF Olarak Kaydetme

- Resim Silinmiş.​
:arrow: Açılan pencerede Save>Kaydet diyerek GIF resmimizi oluşturmuş oluyoruz.

Adobe Photoshop Türkçe Yardım Paketi

Photoshop CS4 İle Extended arasında ne fark var?

Adobe Photoshop Cs4 ile Adobe Photoshop Cs4 Extended farklı sürümler olarak karşımıza çıkıyor. Tabiki bu durum bir ilk değil. Photoshop cs3 ile birlikte gelen bir yol ayrımı aynı zamanda Photoshop'u rakiplerine nazaran daha da özel yapan bir yeniliktir. Photoshop artık sadece iki boyutlu resim işleme programı olmaktan çıkıp Extended versiyonu ile 3 boyutlu resim işleme özelliği de kazanmıştır. Adobe firması tam olarak özellikler açısından iki sürümü şu adreste karşılaştırılmış halde vermiş. Türkçe olarak yazılmış bu adresten bu incelemeyi yapıp. Kullanım alanınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Photoshop Kısayol Tuşları

Gif Şeklindeki Resimleri Küçültme

Adobe Photoshop Download

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
@Apollon

beraber hazırlayacağımızı zannediyordum neden bana haber vermeden açtın konuyu anlamadım :!:

Yukarı Alt