BaTTeRST_

Bilgiliyim
ark.lar benim pc özellikleri çok düşük ben bunu 1 hafta içinde 1 gb ram yaptırıcam sonra başka neyi yükseltmem gerekir yani benim pc özelliklerinde 1 gb ram uymayacak olan varmı?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ekran kartı
anakart
işlemci
ram
hdd
powersupply

bir pc nin hızını ve performansını bunlar etkiler, sen bütçeni söyle ben sana yol göstereyeyim.

Buradan sadece işlemci hızını ve ram ini görebiliriz :)
Ram'in gerçekten düşük , ram takviyesi yap.
İşlemci hızın görüldüğü üzere 2.80 Ghz , yeni bir işlemci almana gerek yok , zaten daha iyi yüksek kalitede işlemci alsan o da pahalı olur.Kısacası işlemciyi geç , ram takviyesi yap.
Onun dışında ekran kartın kaç mb onu da söyleseydin ? Sadece işlemci hızını ve ramini görebiliriz buradan.

Sisteminin tümünün özelliklerini , marka modellerini falan everest programıyla ögrenebilirsin.
Ekran kartının genel özelliklerini ögrenmek için ise masaüstüne boş bir alana sağ tıkla özelliklere gel.Açılan pencereden ayarlar/gelişmiş/bağdaştırıcı sekmesine gel orada ekran kartının özellikleri yazar :)

Daha önceki mesajında paranın sorun olmadıgını belirtmiştin.
O halde bilgisayarına takviye yapacagına , bu bilgisayarı satıp yeni bir bilgisayar almanı tavsiye ederim.
Yeni bir bilgisayar alırsan alacagın ekran kartı da mutlaka dx10 uyumlu olsun , ileride çıakcak oyunlar dx10 isteyecek çünkü kahvekeyfi

BaTTeRST_

Bilgiliyim
öle ama ben bunu babama deiğimde bunu gereksiz görüyo yani almas ama yükseltme olanakları var ben hangi özellikleri yükseltebilirim. onu soruyom detective

Sro için asıl gerekenler ram ve ekran kartıdır.
Rahatça oynamak için ram en az 512 mb , ekran kartı da en az 128 mb olmalı.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
çok basit cevap yazalım madem fazla bilgin yok.

ram 1 gb yap
ekran kartını da 128 mb 128 bit li bir model yap yeterli olur sana.

Yukarı Alt