Arkadaşlarım merhaba.

MacBook Pro bilgisayar kullanmaktayım. Aynı zamanda Silkroad Private Server sahibiyim ve yakın zamanda oyunumu açıyorum. Oyuna girebilmem için Parallels denk hizmetini kullanmayı düşünüyorum fakat sorunum şu.

Program ile oyuna giriş yaptığım zaman çözünürlük farklılığından dolayı ekranda mouse ile tıklama yapamıyorum. Bu programı daha önce kullanan birileri varsa bir yardımcı olursa sevinirim.

Takımı
Seçiniz...
Arkadaşlarım merhaba.

MacBook Pro bilgisayar kullanmaktayım. Aynı zamanda Silkroad Private Server sahibiyim ve yakın zamanda oyunumu açıyorum. Oyuna girebilmem için Parallels denk hizmetini kullanmayı düşünüyorum fakat sorunum şu.

Program ile oyuna giriş yaptığım zaman çözünürlük farklılığından dolayı ekranda mouse ile tıklama yapamıyorum. Bu programı daha önce kullanan birileri varsa bir yardımcı olursa sevinirim.
Parallels Desktop Windows 7 Ekran Çözünürlük Problemi

Parallels Desktop 7 Ekran Çözünürlüğü Sorunu » Sayfa 1 - 1

Bi bak bunlara, belki aradığın bunlar olabilir ya da yol gösterebilir.

Sorunu çözdüm. Buraya da cevap olarak yazıyorum belki işine yarayan olur.

1) Parallels Desk bilgisayarınızı kapatın. Güncelleştirme varsa güncelleştirin.
2) Configuration > Hardware > Graphic bölümüne tıklayın ve Scaled kısmını yani 2. kısmı seçin.
3) Sonrasında alt kısımda bulunan Gelişmiş Ayarlar kısmından Yatay Senkronizasyonu seçiyoruz ve 3D'yi aktif etmiş oluyoruz.

Sorununuz çözülmüştür, iyi oyunlar.

Yukarı Alt