4 cekirdek işlemci(intel 2.66ghz) 2 gb ram 1gb ekran kartı(128 bit ati) 500gb hard disk olan bir pcde anno2070 diye bir oyunu grafikleri en düşükte olmasına rağmen oynayamıyorum oyunda donmalar oluyor benim size sormak istediğim ram 8 gb bide c: de rahat olsun diye bir 500 gb hard disk alsam sizce pc rahatlarmı ?

Takımı
Besiktas
duzceli81 demiş ki:
ramini yukselt pcye format at sorun düzelir
Evet eğer birde ekran kartı ramden yiyorsa pc yavaşlar bir 4 gb falan yapsan rahatlar :nod:

ben olsam önce ekran kartına overclock yapardım düzelirse gider ekran kartı alırdım benim fikrim. ATI CCC ile overclock u kartı kastırmıcak şekilde ayar çekebilirsin test edersin 1 saat falan açık bırak test ekranını geçerse bu sefer oyun da açık tut 1-2 saat kadar. Zaten zorlarsa ekran kartı yanıt vermeyi durdurucak kendini bi nevi korumaya alıcak. böyle birşey olmassa devam edersin.

not: overclock hakkında bilgin yoksa deneme bile

xtollgax demiş ki:
ben olsam önce ekran kartına overclock yapardım düzelirse gider ekran kartı alırdım benim fikrim. ATI CCC ile overclock u kartı kastırmıcak şekilde ayar çekebilirsin test edersin 1 saat falan açık bırak test ekranını geçerse bu sefer oyun da açık tut 1-2 saat kadar. Zaten zorlarsa ekran kartı yanıt vermeyi durdurucak kendini bi nevi korumaya alıcak. böyle birşey olmassa devam edersin.

not: overclock hakkında bilgin yoksa deneme bile
bu konuda bilgim yok sakata gelmiyeyim ama yinede sağol

Yukarı Alt