1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Oynamadan gidiyor


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  24.648
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir

  Oynamadan gidiyor
  Renkli kişiliği ve Alman ekolüne yatkınlığı ile ondan beklentiler büyüktü... Ama olmadı, Beşiktaş'ın patronu Schuster, Denizli'nin aldırdığı Hilbert'i 'gideceklerin' en başına yazdı.

  [​IMG]

  Beşiktaş’a transfer edildiği andan itibaren o günlerin en popüler ismi olmuştu Roberto Hilbert... Renkli kişiliği ile tribünlerin onu bağrına basması, vatandaşı olan Alman hoca Schuster’in de prensi olması bekleniyordu. Ancak olmadı... Mustafa Denizli döneminde Beşiktaş’ın takibine takılıp Siyah-Beyazlı renklere bağlanan, yani aslında Schuster’in isteklerinden olmayan 26 yaşındaki oyuncunun Türkiye macerası başlamadan bitmek üzere. Kontenjan problemi sebebiyle kadroda yer açma uğraşındaki Beşiktaş’ın teknik patronunun ilk olarak Hilbert’i gözden çıkardığı öğrenildi. Sadece bir resmi maçta, o da geçtiğimiz hafta oynanan Plzen karşılaşmasında Siyah-Beyazlı formayı giyen, ancak pek de bekleneni veremeyen Alman futbolcuya durumun en kısa zamanda tebliğ edilmesi bekleniyor.

  Alacağı ödenecek

  Bu gelişmenin hayata geçmesi için tarafların karşılıklı olarak anlaşması gerekiyor. Yönetim önce Hilbert’ten kulüp bulmasını isteyecek. Ancak bu yönde olumlu sonuç alınamazsa bu kez Siyah-Beyazlılar kesenin ağzını açmak zorunda kalacak. Yıllık maliyeti 1 milyon Euro’ya gelen Hilbert’e alacağının önemli bir bölümünün ödenerek mukavelenin feshi de seçenekler arasında.​