Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.474
Beğeniler
1.611
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Opera Mini 4,2 çıktı!

Opera’nın cep telefonları, cep bilgisayarları gibi taşınabilir cihazlar için geliştirdiği internet tarayıcısı çözümü Opera Mini’nin yeni sürümü yayınlandı.Symbian, Windows Mobile, RIM Blackberry OS, PocketPC, Palm gibi bir çok farklı platformda çalışabilen internet tarayıcısı Opera Mini’nin yeni sürümü Opera Mini 4,2 önizleme fazından kararlı sürüme geçti.

Geçtiğimiz gün Google’ın Android Market’ine giriş yapan, ancak Apple’ın iTunes üzerinden dağıtımına izin vermediği ücretsiz mobil tarayıcı Opera Mini’nin yeni sürümü 4,2 Opera’nın resmi sitesi üzerinden indirilebiliyor.

Mobil kullanıcılar yazılımın yeni sürümüne mobil cihazlarının tarayıcılarından mini.opera.com adresini girerek elde edebilirler.

Opera Mini’nin yeni sürümünde içinde yeni eklenen Özbekçe, Urdu, Türkmence, Kırgızca, Moğolca gibi dillerin de bulunduğu 90’dan fazla dil seçeneği, Opera Mini’nin görünümünü kişiselleştiren yeni kullanıcı temaları, Opera’nın masaüstü sürümü ile notlar, yer imleri gibi eklentileri senkronize edebilen Opera Link, geliştirilmiş gerçek zamanlı akışkan görüntü / ses protokolüyle birlikte daha iyi mobil video deneyimi sunuluyor.

Opera Mini 4.2 sürümünün Beta (önizleme) sürümü Nisan 2008’den beri kullanılabiliyordu.
 
Yukarı Alt