Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Ödev Bilgi Paylaşım Bölümü Açılmıştır!

Hepimize öncelikle hayırlı uğurlu olsun ilköğretimden, yüksek lisansa kadar her türlü bilgi ve paylaşımlarımızı ve soru-cevapları ve ödevlerimizi bu bölüm altında konuşup çözüme ulaştıralım.

zaman içerisinde çok güzel kitapçıklar dökümanlar derleyip bastırabiliriz bile...

Saygılarımızla,
-Resim Silinmiş.

Son düzenleme:

Morwena

Buralıyım
Hacım bence çok Güzel faydalı bir Konu açmışsın Teşşekkürler .

eet siftahı ben açayım biri bana değirmenimden mektuplar adlı kitabın özetini bulabilirmi ben çok araştırdım bulamadım

WarriorsouL demiş ki:
eet siftahı ben açayım biri bana değirmenimden mektuplar adlı kitabın özetini bulabilirmi ben çok araştırdım bulamadım
buyur umarım yardımcı olur
DÜNYA KLASİKLERİ DİZİSİ: 116 DEĞİRMENİMDEN MEKTUPLAR YERLEŞME Buna en çok şaşanlar tavşanlar oldu! Değirmenin kapısını kapalı ve duvarlarla öndeki düzlüğü otlar bürümüş göre göre, sonunda değirmencilerin kökü kurudu sanmışlar ve yeri uygun bularak, burasını tıpkı bir karargaha, stratejik bir üse dönüştürmüşlerdi. Burası sanki tavşanların Jemmapes değirmeni olmuştu. Geldiğim gün, bunlardan, abartısız yirmi kadarı, çepeçevre düzlüğe oturmuş, ön ayaklarını ay ışığına uzatıp ısınmaktaydılar. Pencereyi aralar aralamaz, fırt! Bütün ordugah bozguna uğradı ve kuyruk havada, bütün o küçük beyaz kıçlar, haydi fundalığa. Umarım, yine gelirler. Beni görünce şaşıranlardan biri de, yirmi yıldan beri değirmende oturan, birinci katın kiracısı, düşünür tavırlı, yaşlı ve korkunç bir baykuş oldu. Kendisini yukarıki odada, ana milin üstünde, sıva ve kiremit parçaları arasında dimdik ve kıpırtısız buldum. Bana yuvarlak gözleriyle bir an baktı, sonra beni yabancı bulmuş olacak ki, "Hu! Hu!" demeye ve tozdan kurşuni bir renk almış kanatlarını güçlükle çırpmaya başladı. Ah, bu düşünürler! Fırça nedir, bilmezler!... Neyse, bu kırpışık gözlü ve asık yüzlü sessiz kiracı, bu haliyle hepsinden çok hoşuma gitti. Ben de hemen kira sözleşmesini yeniledim. Eskisi gibi değirmenin bütün üst katı, çatıdaki girişiyle birlikte, onun olacak. Bana da alt kattaki beyaz badanalı, tıpkı bir manastır yemekhanesi gibi basık ve kemerli küçük oda kalıyor.

hayırlı ugurlu olsun ben deniz yeni bölüm modunuz sizlere iyi bilgiler verebilmeyi umuyorum hmm

okan abi duyuruyu iyi yapamamıssın sadece bu bölümde gözüküyor abi :mrgreen:

ya bu mufredat harbi bu kadar zorlastimi ?
ne bicim ogrencilere odev veriyorlar bence bu hocalar killigina yapiyor eskiden kutuphanede arastirildigi icin odevler basitti simdi internet var diye odevler gariplesti ne demek yahu genin kopyalanmasidir bilmem nesidir
gece gece sinirlerim zipladi ALLAH okuyana hele hele boyle mufredatin elinde harcananlara sabir versin
ben sahsen okumaktan sogudum :) sizi bilmem

Yukarı Alt