Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.473
Beğeniler
1.611
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bu kez ben sizden yardım almak için bir konu açıyorum , günlerdir çözmek için çabaladım durdum ama sonunda pes ediyorum ve artık sizlere yöneltiyorum.

Biliyorsunuz bir ay önce silkroadserver.com'u yenilemiştik , yeni tasarım özel kodlama her şey çok güzel , siteye gelen giden sayısı her gün artıyor ama bununla beraber sorunlarda çıkıyor.İnsanlara özellikle server sahiplerine laf anlatamıyorum.Okuma yazma bilmiyor da olabilirler bir fikrim yok açıkçası artık her şeyi düşünür oldum.

İlk sorunum server ekleme bölümüyle alakalı.Aşağıda ki resimde görebileceğiniz gibi açık bir şekilde "http" yazmayın demişim.


Bu uyarıyı gördüğünüzde ne yaparsınız ? www.extraloob.com şeklinde yazarsınız.Gel gelelim server onaylama sayfasına , http:// yazan mı dersin , facebook sayfasını yazan mı dersin herşeyi geç "lion sro yaz 1 . tıkla" yazanı bile var.


İlk sorunum budur , ikinci sorunumda da yine aynı karakterler başrolde.Sitede ki "Reklam ver" sayfasına iki tane uyarı asmamıza rağmen hala mail olarak bana serverının tanıtımını gönderen kişiler var.

Bir iki kişi değil neredeyse her gün server tanıtımları , "indiremiyorummm" tarzı mailler ve dahası geliyor.Hatta bazıları bir kere göndermek yerine spam bile yapabiliyor :curtain:


Bu arkadaşların kendilerine de kaç kez mail attım , neden buraya mail atma gereği duydunuz sitede bu kadar uyarı varken diye cevap alamadım.Dediğim gibi artık sizlerden yardım bekliyorum... :coffee:
 

Kalkandelen

Bilgiliyim
Kayıt
13 Nisan 2009
Mesajlar
2.467
Beğeniler
66
Şehir
Antalya
Takımı
Besiktas
Her yaştan oyuncuya sahipken bu oyun türleri böyle şeyler doğal diye düşünüyorum ama ALLAH sabır versin uğraşmak zor .

ps: birinciye sesli güldüm nasıl bişeydir o ya :)
 

Canova

 
Kayıt
19 Mayıs 2009
Mesajlar
1.190
Beğeniler
0
Hocam siteyi kapat çık gel :D Böyle server sahiplerinin server'ında oynayanlar var bir de :D

Flood için her üyeliğin bir hafta(veya belirli bir gün) içinde en fazla bir tane kayıt göndermesini sağlayabilirsin.

url için ise, asp.net olsaydı daha iyi cevap verebilirdim ama, bir validation kontrolü ekleyerek çözebilirsin. Eklemek istediğinde, post etmez, yanına "lütfen linki doğru giriniz" gibi bir uyarı verir. Böylece "lion sro yaz 1. tıkla" gibi şeylerden kurtulabilirsin. :D
 
Kayıt
24 Mayıs 2007
Mesajlar
3.806
Beğeniler
55
Şehir
İzmir, Bornova
ASP.Net ise asp:RegularExpressionValidator u kurcalayarak herşeyi yapabilirsin hocam :)

Misal mail adresi yerine mail girmeden göndremez asla... Aynı şeyi URL Link içinde yapabilirsin... Hatta biraz uğraşarak facebook adresi verirse kaydını kabul etmeyebilirsin :)
 
Kayıt
24 Temmuz 2009
Mesajlar
19.721
Beğeniler
33
Şehir
Beykoz
Takımı
Besiktas
beyinlerini oyun icin oldurmus cahil bir topluluga hic bir sey yapilamaz. bu oyunun en kotu yani bu iste
 
Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.473
Beğeniler
1.611
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Asp.net değil , php . Burada ki amaç zaten sınırlamak olsaydı zilyon tane sınırlama koyardım.Tabii bunun bana ne kadar yararı olurdu tartışılır , sonuçta eklenen bir serverın dahi önemi var.Hepsini kendim düzeltip ekliyorum siteye.Konuyu açarken anlatmak istediğim , bizim insanımızın ne kadar dikkatsiz ve özensiz olduğu.Sadece bir saniye sürecek bir şeyi bile okumaktan aciz olduğu.Şimdi bu adamlar server açmış ve oyuncularına bir şeyler vermeye çalışıyorlar.Bir çoğu silk satışı yapıyor ve insanların parasını alıyor.Server da bir problem yaşandığında sizin mesajlarınızı okuyacak şikayetinizi dinleyecek kişiler bunlar.Bir saniyesini ayırıp "http:// yazmayın" yazısını okumayan insanlar :)

Hani birde şöyle bir güzelliği var bu işin , silkroadserver.com'a sitesini ekleyen bir çok kişi tutup bana reklam için de geliyor , yok işte büyük projelerimiz var biz çok büyük adamız diye de geliyor.Bakıyorum ben silkroadserver.com'a bu büyük adamlar , bu büyük projeleri olan kişiler http:// koymayın yazısını bile okumamışlar :) Komik bir tarafı da var yani.Mesaj atıyorlar , böyle firmayız , şöyle oyumuz var buyumuz var firewall'ımız var yazmışlar "ama okumanız yazmanız yok" diye cevaplıyorum mesajlarını :curtain:

Son olarak ta gelen başka bir maili paylaşayım , 3 gün önce geldi çok güldürdü :))

Server acmak istiyorum bütün arkadasLarımı mutLu etmek istiyorum herkes oynarken ne güzeL sro serveri desin istiyorum yardımınız icin de tesekkür ediyorum. Saygılarımla
 
Kayıt
24 Mayıs 2007
Mesajlar
3.806
Beğeniler
55
Şehir
İzmir, Bornova
Gecenin bu vaktinde internette olmamın tek sebebi Gerçekten Güzel server(lar) yapmak :headbang:

Çok acımasızca mı olacak bilemiyorum ama nerede o bebeler whiteangel
 
Yukarı Alt