1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Müslümanlara sigarayı bıraktıracak haber


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]


  Bu haber sigara içen müslümanları ayağa kaldıracak cinsten... Öyle bir iddia ki duyduğunuz andan itibaren bir daha sigara içemeyeceksiniz.


  Ne yaptıysanız olmadı mı? Bırakıp bırakıp yeniden mi başladınız. O zaman bu haberden sonra sigarayı bırakırsınız, tabii Müslümansanız. Sıkı durun açıklıyoruz: Sigarada domuz kanı var:

  İddia Avustralyalı bilim adamı Chapman'dan. Chapman'a göre "sigara firmaları, filtrelerde domuz kanı kullanıyor"

  FİLTRELERDE DOMUZ KANI ŞÜPHESİ

  Sydney Üniversitesi’nden Profesör Simon Chapman, Hollanda’da yapılan bir araştırmaya dayanarak sigara filtrelerinin yapımında domuz kanı kullanılıyor olabileceğine dikkat çekti.

  Chapman, kanın solunum organlarına oksijen taşımasını sağlayan hemoglobin isimli proteinin, zararlı kimyasalları süzme özelliği olduğu için filtrelerde kullanıldığını belirtti.

  DÜŞÜNCESİ BİLE KORKUTUCU


  Bilimadamı, bu durumun başta Müslüman ve Yahudiler olmak üzere bazı grupları rahatsız edebileceğini belirterek, şöyle konuştu: “İnançları gereği domuz ürünleri tüketmeyen bu insanlar için bunun düşüncesi bile korkutucu. Bu sorunu çözmek tütün şirketlerinin sigaraların içeriğini ’ticari sır’ gerekçesini öne sürerek açıklamamaları nedeniyle zorlaşıyor.

  YUNANİSTAN'DA BİR SİGARA MARKASININ DOMUZ KANI KULLANDIĞI KESİNLEŞTİ

  Yunanistan’da bir sigara markasının domuz hemoglabini kullandığı kesinleşti. Eğer Yahudi ya da Müslüman bir sigara tüketicisiyseniz sigaranın içeriğini öğrenmek isteyeceksiniz. Sadece bu dinlere mensup insanlar değil vejeteryanlar da bu durum nedeniyle sigara üreticilerine tepki gösterecektir.”
  İslam'ın mantığını anlayamayanlardan gelebilecek bir yorum. Allah sağlığa zararlı olan herşeyi yasak etmiştir insana zaten. Sigara içip içip domuz lafını duyunca bırakacak adam tanımıyorum ben.