Komik Cep Mesajlari Tam 163 Tane

#
bu mesaj ozel bi frekansla gonderilmistir.zekilerde hafiza kaybi aptallarda kisa sureli korluk **elerdede bi anlik gulumseme yapar!!!
#
seni gorunce gozlerim dolar, kulaklarim mark
#
oglum müjde sana is buldum - nasil is - büfede yedigün vereceksin
#
Temel ile Dursun Trabzonda KAZI yapiyorlarmis. Kaz ölmüs
#
Zaman kötü , Kolla Götü
#
Ey daglari taslari herseyi yaratan rabbim ,herseye bir güzellik ayri bir tat insanlara akil mantik zeka dagitirken bu mesaja mal mal bakan bu öküzü niye unuttun
#
Adamin biri saçlarini önce ortadan ayiriyormus sonra liseden ayirmaya baslamis
#
Güçlü kollari ile beni koltuga oturttu..üstüme abandi..eline aldigi kocaman aletini agzima soktu..çok canim yandi ve agzimdan kanlar akiyordu..ama çürük disimi sonunda çekmişti..
#
su anda her 100 kisiden 35i uyuyor, 10u yemek yiyor, 25i calisiyor, 15i ** yapiyor, 10u araba sürüyor, 4ü ders calisiyor bir tabe salakta elinde telefon sms okuyor
#
Ah kizim ah!! Ben ne salagim. Seni ne doktorlar, ne mühendisler istedi de vermedim. -Üzülme annecigim. Ben hepsine verdim.
#
Yat dedi yattim, ac dedi actim, aletini cikarip soktu. Isini bitirdiginde kan gelmeye basladi, cok korkmus ve cok aci cekiyordum, cünkü ilk kez dis cektiriyordum!!
#
Bütün bisikletlere bindim, Bisan a binemedim..
#
Dünyada **elik olmasaydi ; dünya yuvarlak olmazdi
#
DUN GECE SENI O KADAR ARADIM KI,SOGUK VUCUDUMA DOKUNMANI O KADAR ISTEDIM KI,YATAGA SENSIZ VE CIPLAK GIRMEK ZORUNDA KALDIM!NEREDEYDIN BENIM CANIM PIJAMALARIM?)
#
Ask bir muz kabugudur , dikkat etmezsen ayagin degil , hayatin kayar
#
sürüm sürüm sürün arko crem
#
Doga nin Kanunu varsa Arif sag in sazi var
#
Temel Kazi yapinca Fadime Hasretlikten Çatlamis
#
umudun yoksa bu dünyada atla asagiya dünyadan baska yerden degil keh hö!hö!
#
iki uzayli benzin istasyonuna gitmisler.biri benzin pompasini tutmus dötüne sokmus.digeri ona saskin bir bakisla:bu yaptigin normalmi?demis.digeri ise:hayir kursunsuz.demis
#
Boynuma sürterek gögüslerinin arasindan asagiya kalçamin yanina kadar getirip yuvasina oturttum çikan slak sesi bana güven veriyordu EMNİYET KEMERİNİ SEN DE TAK !
#
Askim seni seviyorum! ama parayı daha cok lakin paranin ne onemi var ,muhim olan miktarı
#
ERKEKLER ARABA GIBIDIR,DIKKAT ETMEZSEN ALTINDA KALIRSIN
#
sen bir meleksin,dagda gezen ineksin,ot veririm yemezsin,allah belani versin
#
KADININ BiRi MUTFAGA GiTMİS HAMiLE KALMIS.NEDEN?
CEVAP:CUNKU CAY KOYMUS DA ONDAN
#
Kadinin Biri Yildizlari izliyormus hamile kalmis neden?
cevap : YILDIZ KAYMIS
#
sana yaza yaza yaz geldi.mesaja zam geldi.daha yazacaktım ama konturum bitti
#
Galata kulesinden attım fesimi.Eyyy fani insaf et degdireyim tepesini.Değdirirsem tepesini itelemem gerisini.Itelersem gerisini keserim nefesini
#
KULA BELA GELMEZ HAK YAZMADIKÇA HAK BELA VERMES KUL AZMADIKCA
#
SINAVDAN SIFIR ALDIM AMA ÖNEMLI DIIL , ÖNEMLI OLAN KATILMAKTI
#
elleriyle beyaz vucudumu ellediler dudaklariyla emdiler,atesiyle yaktilar,bilmem ne istediler benim gibi sigaradan?
#
o nun sert bedenini oce avcumun icine aldim sonra kafasini dudaklarimin arasindan gecirdim o essiz sivi bana hayat veriyordu cocacola hayatin tadi..
#
Bir Daha Kumar oynamıyacağıma Bahse girerim
#
Dünya delikanli olsaydi, yuvarlak olmazdi...
#
we aill now upgrade your brain,please wait.....................searching.......searching .........still searching.........sorry=NO BRAIN found....
#
ASLIYI SEVDI KEREM,ASLI IÇIN DAGLARI DELERIM DEDI KEREM ASLI VERMEDI BI KEREM ,BEN BÖYLE ASKI SIKEREM
#
SEN SEN OL KAPI ÖNÜNDE ASK YAPMA , ASK IN GÖZÜ KÖRDÜR AMA KOMSUNUNKİ ASLA .
#
ASK BIR SUDUR,IÇ IÇ KUDUR
#
Seytana adini sordum açmamis gül dedi.Seni seviyorum dedim gülerek manyak dedi.Bi öpücük ver dedim.Etrafina bak dedi.Zorla alirim dedim.Sende o ** varmi dedi...
#
Ögretmenin vurdugu yerde gül biter.Hiç morarmıs gül olurmu!
#
üfff yavrum,anam,yalarim,yutarim,döserim..sayin abonemiz lütfen ürkmeyiniz bu telsimin in motivasyon mesajidir, biz buna cep-taciz diyoruz. Belki baskalarida bu uygulamaya baslar ha nedersiniz fena olmaz degilmi
#
Her gün agzina al! oksarcasina dudaklarinin arasinda gezdir!zevkin doruklarina ulastiginda dahada hizlan!ve sonraddeye gelince macunu tükür firçayi temizle dis sagligina dikkat et!...
#
devlet i osmani ali de terfi i temayuzilim irfan ile olmaz ya olacak kuvvetli iltimas ya olacak medeni haz yada olacak delikle temas
#
dereceye girmek için çok çalişti ama hasta oldu derece ona girdi
#
gülü seven dikenine katlanır,kaktüs sevenin vay haline........
#
Ask bir sudur , iç iç kudur , , ,, , Ask bir visne iç iç Kisne...
#
sen bi afıtabey-i yektasin darende deliksiz. ben o deligin matkab-i ihtiyactan kemiksiz
#
NIYETIM ACIZANE-I TACIZ ETMEK DEGIL BILAKIS EFKAR-I UMUMEDE NACIZANE BIR MIKIS TEKLIFIDIR.VERECEGINIZ HER MUSPET CEVAP HARABE-I MIKIMIN DERMANI OLACAKTIR.
#
YÜRÜDÜM OLDUM DEVE GÖRDÜNMÜ ENDAMIMI BENDE TiTEYiM SENSiZ GÜNLERiN ECDADINI FERHAT OLURUM BENDE DAGLARI DELERiM SiRiNiDE TiTERiM SENiDE TiTERiM )
#
ERKEKLER NEDEN EVLENEMEYECEKLERI KADINLARIN PESINDEN KOSARLAR KOPEKLERIN KULLANAMAYACAKLARI OTOMOBILLERIN PESINDEN KOSMALARI GIBI
#
buna kim inanır kadirinanır
#
Daire kiralayamıyorsan , kare kirala..
#
Adamın biri araba almak için galeriye gitmiş,, alamayınca kan kaybından ölmüş.
#
BU GüZELLLiK,BU ZEKA, BU AKIL, HELE SU ANLAM DOLU GöZLERiN BüYüSü ALLAH BüTüN GüZELLiKLERi BiR YERDE TOPLAMIS. NEYSE KENDiMDEN COK BAHSETTiM SENDEN NABER?
#
sen sev seveni seven sevsin seni
#
ayipsa sakin söyleme ayip edersin
#
BU GüZELLLiK,BU ZEKA, BU AKIL, HELE SU ANLAM DOLU GöZLERiN BüYüSü ALLAH BüTüN GüZELLiKLERi BiR YERDE TOPLAMIS. NEYSE KENDiMDEN COK BAHSETTiM SENDEN NABER?
#
DERECEYE GIRMEK IÇIN COK CALISTI AMA ILERI ZEKALI DOPINK ALAYIM DERKEN HASTALANDI VE O DERECEYE DEGILDE DERECE ONA GIRDI...
#
Soluk boruna akıttıgım an o enfes sıvı faaliyete geçecek ve bu mesajı bitirmiş olacaksın...
#
cok tatlisin güzelsin,dikkat et arilar yemesin.
#
ask bir sudur ic ic kudur
#
su anda her 100 kisiden 35i uyuyor, 10u yemek yiyor, 25i calisiyor, 15i ** yapiyor, 10u araba sürüyor, 4ü ders calisiyor bir tane salakta elinde telefon sms okuyor
#
ask bir poktur yemeyen yoktur
#
ARABA ISIK HIZINI GECERSE NE OLUR CEVAP : FARLAR ARKADAN GELIR
#
seni görünce gözlerim dolar kulaklarim euro burnumda döviz bürosu olur
#
SEYTANA KÜLAHINI TERS GIYDIRDIM MAKSAT INSANLIK OLSUN
#
ARANIYOR??? ENDÜSÜK NOTU BES OLAN DERTE ATISMAMIZA IZIN VEREN ILKDERS UYUMAMIZA IZIN VEREN EN AZ 4 DERECE MIYOP GÖZLÜKLÜ BIR ÖGRETMEN ARANIYOR....
#
geçenlerde bitkisel hayata girdim maksat yesillik olsun
#
bakarsan bag olur bakmazsan bakma lan..!
# Sayın abone son dönem faturanız 92.845.268TL dir.Lütfen yarına kadar ödeyiniz.Teşekkürler.
# Sayin abonemiz aldigimiz sikayet dogrultusunda bir abonemizi rahatsiz ettiginizi saptadik lutfen abonemizden ozur dileyiniz
# Yukarı aşağı salladım sallasım.Bir anda fışkırmaya başladı.Hemen ağzımız dayadım.İşte o gerçek tat.COCA COLA
# Sayın abonemiz.Faturanızı zamanında ödemeğinizden dolayı hattınız kullanıma kapanmıştır.
# Güçlü kolları ile beni koltuğa oturttu..üstüme abandı..eline aldığı kocaman aletini ağzıma soktu..çok canım yandı ve ağzımdan kanlar akıyordu..ama çürük dişimi sonunda çekmişti..
# gece sensiz cirilciplak girdim yataga..çok üsüdüm ve yanlizdim.hep senin hayalinleydim..yanima gelmeni beni sarmani ve isitmani bekliyordum..benim sevgili çizgili pijamalarım
# I AM AN ALIEN! I HAVE TRANSFORMED MYSELF INTO YOUR PHONE AND RIGHT NOW I AM HAVING SEX WITH YOUR FINGER. I CAN SEE THAT YOU like IT BECAUSE YOUR ARE SMILING!
# Yat dedi yattim, ac dedi actim, aletini cikarip soktu. Isini bitirdiginde kan gelmeye basladi, cok korkmus ve cok aci cekiyordum, cünkü ilk kez dis cektiriyordum!!
# Kocamandı,elimde tam olarak tutamıyordum çok büyüktü, aşağı yukarı salladım tam fışkıracakken ağzıma dayayıp hepsini içtim coca-cola yı çok seviyorum!
# KARANLIKTI, GÖZLERİ PARILDIYORDU... EĞİLDİM...BACAKLARINI AYIRDIM...MEMELERİNİ AVUÇLADIM...ÇOK ZEVK ALIYORDUM, ÇÜNKÜ HAYATIMDA İLK KEZ İNEK SAĞIYORDUM.......
# ÖNCE İÇİNE GİRDİM İYİCE YERLEŞTİM.İYİCE KAVRADIM ONU SONRA 1-2 YETMEDİ 3-4 SONRA İLERİ GERİ... AMAN TANRIM NE BÜYÜK ZEVKMİŞ ARABA KULLANMAK! )
# TURKCELL HATLI CEP TELEFONLARINIZIN DAHA iYi ÇEKMESi iÇiN, TELEFONUNUZU DiK POZiSYONA GETiRiP ÜZERiNE OTURUNUZ...
# selam bu mesajı ben yani cep telefonun yazdı,beni cok seviyorsun biliyom cunku hic yanından ayırmıyosun,lutfen tuslarıma yavas bas,ve antenimi ikide bir cıkarıp takma olurm mu
# ETKİLEME SANATI.......... Erkek: Sesi sen de duydun mu? Ne sesi? Ben birsey duymadım! Kalbim kirildi
# Baban hırsız mıydı? Hayır ! Ne Alaka?!? Gözlerinin yerine konulan elmasları kim, nerden çaldı o zaman?
# Bana yolu tarif edebilir misiniz? Kiz: Ne yolu? Nereye? Kalbine
# Benim dördüncü kız arkadaşıma çok benziyorsun.Kaç tane kız arkadaşın oldu senin?Üç
# Sırtına dokunup: Aman Allah ım gerçekten omuz kemikleri!! Ben bunları kanat sanmıştım!
# Baban uzaylı mıydı? Oda nerden çıktı? Senin gibi birşey yeryüzünde yok çünkü!
# Telefon numaramı unutmuşum, seninkini ödünç alabilir miyim?
# Ílk görüşte aşka inanır mısın ? Yoksa dışarı çıkıp tekrar mı gireyim?
# Söfer; rampaların ustasıyım gözlerinin hastasıyım
# Tanrım kör oldum. Artık kusura bakamıyorum.
# Gayem zatialinizi taciz etmek değil, Efkarı Umumiye?de muhabbet kurmaktır. Cevabı müsbetiniz kalbi hazalimi tamir-i temin edeceğinden, dest-i muhabbetinize talibim.
# 1 dakika içinde telefonunuz bozulacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
# Dün gece seni o kadar aradım ki, soğuk vücuduma dokunmanı o kadar istedim ki, yatağa çıplak ve sensiz girmek zorunda kaldım! Neredeydin benim canım pijamalarım?.
# Niye öyle aptal aptal bakıyorsun? Benim ben, cep telefonun. Çantanda durmak boğucu ve karanlıktı. BENİ ÇIKARDIĞIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM!
# Biliyor musun, az önce ne olduğunu çok iyi biliyorum ben.. Ne mi oldu? Telefonuna bu mesaj geldi.
# Dişlerin tıpkı yıldızlar gibi sarı ve birbirinden o derece uzak. Arada onları fırçalasan?
# 2002 yıldızına göre; PARA: Yıldızın gülümsüyor, SAĞLIK: Yıldızın gülümsüyor, İŞ: Yıldızın gülümsüyor, SEVGİ: Yıldızın gülmekten ölüyor!!!
# Fazla düşünme, bakma öyle bön bön. Mesaj geldi işte, okusana kardeşim.. Sana bir de nasihat vereyim bari; Ne kadar az düşünürsen hayatta o kadar başarılı olursun!
# Sana sarılmayı o kadar çok seviyorum ki. Çünkü o sırada yüzüne bakmam gerekmiyor.
# Sen likör gibi tatlı, Tekila gibi çarpıcı, Viski gibi asil, Konyak gibi sıcak, Şampanya gibi özel, Şarap gibi tutkulu, Malibu gibi egzotik, Kokteyl gibi muhteşemsin.
# Tanrıdan bir çiçek istedim, o bana bir bahçe verdi. Tanrıdan bir ağaç istedim, o bana bir orman verdi. Tanrıdan bir salak istedim senin numaranı verdi.
# Kaynanamı kaybettim. Görenlerin görmezlikten gelmeleri rica olunur.
# Bataryası zayıf rüyalarımda, kapsama alanı dışında kalan canım sevgilime, şebeke hatası nedeniyle ulaşamadım, şimdi yüreğimde full çeken hattımla seninleyim.
# Bir köpek ile bir erkek arasında ne fark vardır? -Köpek sadece halıyı kirletip mahveder, erkek ise tüm yaşamını mahveder.
# Şu araba benim olsun. 5 milyar borcum olsun. SATINCA ÖDERIM.
# Aşk bir muz kabuğudur. Bastınmı AYAGIN değil HAYATIN kayar.
# Hey sen! Beni sevdiğini neden hiç söylemiyorsun? Her yere birlikte gidiyoruz tamam, her ortamda beraberiz, geceleri bile yanındayım ben. Dürüst ol tamam mı? Başka bir cep telefonunu mu seviyorsun yoksa?
# Sabah kahvaltı edemiyorum çünkü seni düşünüyorum. Öğlen yemek yiyemiyorum çünkü seni düşünüyorum. Akşam yemek yiyemiyorum çünkü seni düşünüyorum. Gece uyuyamıyorum çünkü açımmmm!
# Bu mesajı 5 arkadaşına yolla.. Eğer bu sms zincirini kırarsan hayat boyu aşk hayatın kötü gidecek. Eğer zinciri devam ettirirsen 22 gün içinde gerçek sevgiye kavuşacaksın.
# HANi BAHARDA ACAN GüLLER VARYA RENK RENK,HANi CiCEKLERiYLE A$KI;YAPRAKLARIYLA SEVGiYi ANLATIR,i$TE O GüLLERiN DiKENLi DALLARI DöTüNE GiRSiN EMi! =
# KapTan $öFöRünüs konu$uyo!!!ciKaRin beni bu kaPTan!!!
# YA KUSURABAKMA UZUN ZAMANDIR ARIYAMIYORUM CüNKü KAFAM COK SIKI$IK.$U SAVA$I ATLATiiM SöZ AKSAM YEMEGiNE GELiCEM! Gönderen: Usame Bin Laden
# Odamdaydim.Dikili durdugunu gördüm.Elime aldim.Asagi yukari sallamaya ba$ladim,birden fi$kirmaya basladi.Hemen agzima dayadim.Ohh!i$te hayatin tadi COCA-COLA
# SAYUN DURKSEL APONEMUS.SON TONEME AYIT FATURANIS EBEYIZIN DAMI KADAR OLUK.SULEMEDI DEMEYIN KESERIK DELEFONU!OA GORE IKISTIRA KODUK
# Bu güzeLLik,bu güLü$,bu zeKa,bu akiL heLe anLam doLu gözLer vaRya;tüm güzeLLikLer biRaRada topLanmi$.mySe kenDimden coK baHsettim SenDen naBeR?
# kahvaLti yaPmaDim cünKü Seni dü$ünDüm,ögLe yemeGi yemeDim cünKü Seni dü$ündüm,ak$am yemeGi yemeDim cünKü Seni dü$ünDüm,uYuYamiyoRum cünKü cok ACIKTIM
# süRün!öLene kaDaR süRün!anNen de süRünSün baBan da!kaRde$in biLe süRünsün!süLaLen heP süRünsün!öLene kadaR süRünün!hePiniz süRünün!ARKO KREM süRünün
# SEN BIR MELEKSIN, DAGDA GEZEN INEKSIN, OT VERIRIM YEMEZSIN, ALLAH BELANI VERSIN...
# GULU SEVEN DIKENINE KATLANIR, KAKTUS SEVENIN VAY HALINE.........
# BUNA KIM INANIR KADIRINANIR...
# BU GUZELLIK,BU ZEKA,BU AKIL,HELE SU ANLAM DOLU GOZLERIN BUYUSU ALLAH BUTUN GUZELLIKLERI BIR YERDE TOPLAMIS.NEYSE KENIMDEN COK BAHSETTIM SENDEN NABER?
# ASKIM SENI SEVIYORUM! AMA PARAYI DAHA COK LAKIN PARANIN NE ONEMI VAR, MUHIM OLAN MIKTARI
# UMUDUN YOKSA BU DUNYADA ATLA ASAGIYA DUNYADAN BASKA YERDEN DEGIL KEH HO! HO!..
# alirim assaga veririm ... kızdırma beni ... seni bu laflar bayır assaga erkeksen boslukları doldur lan dinazor ...
# NEBAKIYON SALAK
# TEMEL ASKARDEN BABASINA MEKTUP YAZMIS. BABASINDAN HEMEN CEVAP GELMIS. -OGLUM YAZDIGINI KIMSE OKUYAMADI GELINCE SEN BIZE OKURSUN. :-)))
# SAYIN TELSIM ABONEMIZ.SEBEKE SERVISLERIMIZDEN DAHA ITYI BIR SEKILDE FAYDALANABILMENIZ ICIN TELEFONUNUZU DIK TUTUP USTUNE OTURUN
# ask bir kese gel sirtimi kesele....
# Bundan daha komik bir sey mi olur bedava gidiyor bütün smsler sagollasin
# LA BU MESAJI OKUYANIN..MINA ..OYIM,SEN HARiÇ KIZMA CANIM... )
# BU GUZELLIK,BU ZEKA,BU AKIL,HELE SU ANLAM DOLU GOZLERIN BUYUSU ALLAH BUTUN GUZELLIKLERI BIR YERDE TOPLAMIS.NEYSE KENIMDEN COK BAHSETTIM SENDEN NABER?
# iyi güzelde bu hazir mesajari nasil gönderecegiz...?
# kadir kurt kadir kurt kadir kurt kadir kurt
# ne bakıyon ooole hiçmi mesaj görmedin
# aşk matematiğe benzer elbiseyi Cıkar yatağı Topla bacakları Böl Carpmaya başla
# ben * gubreciyim uysada ***erim uymasada ***erim
# Niye oyle aptal aptal bakiyorsun? Benim ben, cep telefonun. Cantanda durmak bogucu ve karanlikti. BENI CIKARDIGIN ICIN TESEKKUR EDERIM!
# yazi yazma helaya basin girer beleya goturuler merkeze ziktirirler herkese
# Su an hatlarin yogunlugu nedeniyle mesaj tam olarak gelmemistir ve mesaj yuklenmektedir. Bu islem *kac dakika surebilir. Lutfen bekleyiniz
# KAYNANAMI KAYBETTIM GORENLERIN GORMEMEZLIKTEN GELMESI RICA OLUNUR..... ARABANLI
# dayi ins. mesajlarim sana ulasmistir ..bundan emin olmak icin sana baska sitedende mesaj yaziyorumm. oldu s.a
# bagirsak kurtlari bagirsakta yasar bagirmasakta yasar
# çaresizseniz çare sizsiniz
# KALBINDE BANA YERIN YOKSA SEVDIGIM UZIULME BEN AYAKTADA GIDERIM
# SENYN GYBY AKILLI,SENYN GYBY ZEKY,SENYN GYBY ÇALI?KAN BU DÜNYADA BULUNMAZ.BU DÜNYANIN SENYN GYBY SÜPER ZEKALARA YHTYYACI VAR.SENY ZYKYP ZYKYP ÇOGALTMAK LAZIM.
# TEMEL ASKARDEN BABASINA MEKTUP YAZMIS. BABASINDAN HEMEN CEVAP GELMIS. -OGLUM YAZDIGINI KIMSE OKUYAMADI GELINCE SEN BIZE OKURSUN. :-)))
# keloglan neden berbere gitmez çünkü o keldir...bunu okuyana 1-2 bide benimki
# günaydın dostlar başbakan hakkın rahmetine kavuşmuş halkımızın gözü aydın 1 nisan
# LA BU MESAJI OKUYANIN..MINA ..OYIM,SEN HARiÇ KIZMA CANIM... )
# Bundan daha komik bir sey mi olur bedava gidiyor bütün smsler sagollasin kurtsoft
# SAYIN TELSIM ABONEMIZ.SEBEKE SERVISLERIMIZDEN DAHA ITYI BIR SEKILDE FAYDALANABILMENIZ ICIN TELEFONUNUZU DIK TUTUP USTUNE OTURUN
# ask bir kese gel sirtimi kesele....
# iyi güzelde bu hazir mesajari nasil gönderecegiz...?
# Ne bakıyon ooole hiçmi mesaj görmedin
# aşk matematiğe benzer elbiseyi Cıkar yatağı Topla bacakları Böl Carpmaya başla
# Dün eSki dostLarLa kaR$iLa$tik.eSki günLerden konu$tuk.SonRa topLu bi ReSim cekineLim deDik ama Sen yoktun biZ de topSuz cektiRdik =
# HANi BAHARDA ACAN GüLLER VARYA RENK RENK,HANi CiCEKLERiYLE A$KI;YAPRAKLARIYLA SEVGiYi ANLATIR,i$TE O GüLLERiN DiKENLi DALLARI DöTüNE GiRSiN EMi! =
# günaydın dostlar başbakan hakkın rahmetine kavuşmuş halkımızın gözü aydın 1 nisan
# Şu an hatların yoğunluğu nedeniyle mesaj tam olarak gelmemiştir ve mesaj yüklenmektedir. Bu işlem birkaç dakika sürebilir. Lütfen bekleyiniz

Yukarı Alt