Beyler benim monitör 2-3 gün önce elektriklerin gidip gelmesiyle florasanlarından birini kaybetti :D

Çok araştırdım, florasanı değişse bile uzun ömürlü olmuyormuş sonra tekrar sorun çıkartıyormuş. Bende 2. el almaktansa yeni bir monitör bakıyorum. Bütçe maksimum 250 lira.

Benim bulduklarım ;

LG 18.5" 19EN33S-B

Philips 18,5" 196V3LSB25

LG 21.5" E2242C (Bu bütçe dışına çıkıyor ama düşünebilirim.)

Philips 227E4LSB/62 21.5" (250 TL bütçe dışına çıkmadıkça güzel bir şey yok sanırım.)

pek anlamam monitörlerden ama hafta sonları vatanda %30 indirim oluyor o zamanlar değerlendir derim.

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
İndirimleri takip edip alabilirsin bence öyle yap. Marka olarak Samsung tavsiye ederim.

Daha teknik özelliklerine bakayım dedim ama bütçe dahilindeki LG ile Philips arasında sadece kontrast farkından dolayı Philips önde ulaşabildiğim kadarıyla. Güçlü bir bilgisayarla oyun oynayıp harika grafikler gözlemlemek için demiyorsan -ki öyle olsa bunları tercih sırasına bile almazdın- ikisinin farkı da değersiz aslında muhteşem farklılık göstermez ki 1mil/1 kontrast da ilginç geldi açıkçası o fiyata.

Bütçe haricindeki iki seçeneği ele alısak neredeyse hiç bir farkları yok görünürde. Kullanıcı yorumlarını bilmek lazım tabi ama teknik anlamda ikisi de aynı gibi ama Philips'in bu TrueVision dalgasını test etmediğim için bir şey diyemem ama bunda da Philips'i öneririm galiba

Sonuç olarak ikisinde de Philips daha iyi görünüyor.

ek: İşini göreceğini düşünüyorsan bütçeyi aşmaya gerek yok.

Kullanıcı yorumu olarak en alttaki 21'' lik monitörü aldığına pişman olan yok daha çok övgü var. Diğerlerinde bir yorum bulamadım. 4. linkdekini tercih etmemin sebebi 21.5'' olması. Çoğu teknoloji sitesini araştırdım ondan daha ucuz 21.5'' led monitör bulamadım. Aynı monitör vatanda 440 TL.

Benim desktop 18,5" bana yetiyor. Evde zaten sadece Dota 2 oynayacağım tutarsa öyle geçiyorum. Onun dışında kardeşim kullanıyor ki o da zaten twitter tumblr filan. O yüzden çok üst bir şeye para vermeye gerek yok bence aslında. Ama 50 lira farkla da arada dağlar kadar fark olan bir monitöre maddi durumunu biraz zorlama şansın varsa atla derim. Zaten ona da bir şey olursa atarım artık çöpe şayet yedi bitirdi beni.

Benim bozulan 19'' idi. Philips'in 18,5'' ile 21.5'' monitörleri arasında kaldım. Eğer özellik olarak çok bir fark yoksa bütçe zorlamadan 18.5'' alayım..

Dn : 21.5'' olan Full HD.

Arada her yönden fark var. Çözünürlük, dotpitch, kontrast gibi. Bunları çok hissedemezsin normal kullanımla. 21" olan daha iyidir elbet ama 250 aşarım diyorsan öyle. Aksi takdirde "ben güzele güzel demem güzel benim olmadıkça" demiş yüce adam. Bana kalırsa gerek yok 18,5" iş görür. Benim şu an kullandığım laptoptaki işlemci benim desktoptakinden kat kat yavaş ama oyun oynarsam wepladan oynadığım için pek ihtiyacımı aşmıyor. Demeye getirdiğim ihtiyacının üstüne çıkmaya gerek yok.

edit: 18,5" içinde LG daha iyiymiş. Electroworld hakkında görüşlerimi pmden "yıldızlı olarak bildirdim." :mrgreen:

Bu mesaj Clochard rumuzlu uyeden alinti yapildi
Clochard demiş ki:
Bu mesaj BthnCvk rumuzlu uyeden alinti yapildi
BthnCvk demiş ki:
http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/monitor/lcd-monitor/LS22CMKKFV/UF

Şuanda bunu kullanıyorum ve çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim ekran kalitesi mükemmel :thumbsup:
Önerdiği model LCD hocam olmadi: LCD de florasan sorunu var. LED tv de o sorun yok. Bir daha patlasın istemiyorum.

Önerin için teşekkürler :muck:
Florasan sorunu ne bilmiyorum ama şuana kadar hiç sorun çıkarmadı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum :think:

Çalışma prensipleri sebebiyle -uçurum olmasa da- LED her türlü daha avantajlıdır. O kadarını söylesem yeter.

BthnCvk demiş ki:
Clochard demiş ki:
BthnCvk demiş ki:
http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/monitor/lcd-monitor/LS22CMKKFV/UF

Şuanda bunu kullanıyorum ve çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim ekran kalitesi mükemmel :thumbsup:
Önerdiği model LCD hocam olmadi: LCD de florasan sorunu var. LED tv de o sorun yok. Bir daha patlasın istemiyorum.

Önerin için teşekkürler :muck:
Florasan sorunu ne bilmiyorum ama şuana kadar hiç sorun çıkarmadı yaklaşık 2 senedir kullanıyorum :think:
Florasan dediğim LCD lerde florasan aydınlatma var, LED lerde led aydınlatma var. LCD de düşük voltajdan vb. florasan yanınca monitör perte çıkıyor. Çoğu yer yapamıyor, yapsa bile uzun ömürlü olmuyor

Philips 227E4LSB/62 21.5"
Şuanda kullandığım monitör , çok güzel hiç pişman değilim. 320 TL'Ye almıştım 6 ay önce şuan piyasası nedir bilmiyorum :muck:

Bu mesaj M ' BiLGiN rumuzlu uyeden alinti yapildi
M ' BiLGiN demiş ki:
Şuanda kullandığım monitör , çok güzel hiç pişman değilim. 320 TL'Ye almıştım 6 ay önce şuan piyasası nedir bilmiyorum :muck:
Ya LG yada senin kullandığını alacağım bro. Şuan 294 lira. + Kargo var senin aldığın fiyata geliyor zaten.

HD görüntüler hakkında yorumun nedir? Monitör 1080p videoları canlı gösterebiliyor mu?

Clochard demiş ki:
Bu mesaj M ' BiLGiN rumuzlu uyeden alinti yapildi
M ' BiLGiN demiş ki:
Ya LG yada senin kullandığını alacağım bro. Şuan 294 lira. + Kargo var senin aldığın fiyata geliyor zaten.

HD görüntüler hakkında yorumun nedir? Monitör 1080p videoları canlı gösterebiliyor mu?
Çok canlı ve net , ama ttnet kullanmıyosan al , çok geç doluyor yav :starving: :starving:

Yukarı Alt