-Resim Silinmiş.
Microsoft Visual C++ 6.0 Standard Edition
Download
Not:İng İlizce Acıklaması Vardı Onddan Yazmadım Biliyorsunuz sandım
Visual Basıc
isual Basic Nedir

Microsoft vb microsoftun gelistirdiği bir yazılım derleyicisidir.Programlamayla biraz olsun ilgilenenlerin hemen hemen hepsi Qbasic hakkinda birşeyler öğrenmiştir.İşte sizin de gözlemleyebileceğiniz gibi,dil gene aynı dil sadece bir iki ekleme var(tabi ole,ado,activex,dll ve daha sayamıyacağim kadar ileri uygulamalar icin kullandiğimiz komutlari saymazsak)ama programın derlendigi alan tamamen görsel,herşeyi mousenizle yapiyorsunuz.Yani programınıza 1 buton koymak,buton simgesi işaretliyken mousenizle çizmeniz kadar kolaydır.Kısaca özetlersek Visual Basic adından da anlaşılacağı gibi Qbasici temel almış ancak ondan çok daha gelişmiş(benzer) dile sahip ileri uygulamalı bir dildir.
Neden Visual Basic

Yukarıda vb'nin ne olduğunu tanımınladıktan sonra bu yazıda neden vb'yi tercih edelim sorusuna yanıt arıyacağız.Vb bir Microsoft ürünüdür.Bu yüzden burada yazacağınız programların databaseleri windowsla tamamen uyumlu olacaktir çünkü aynı firma tarafından destekleniyor,bunun gibi birçok Microsoft ürününü vb ile etkinleştirme imkanımız var örnegin accessde yaptiğiniz basit öğrenci kayıt programını VB'den açıp onu VB'de daha görsel daha gelişmiş hale getirebilirsiniz.Atlanmaması gereken bir ayrıntı da şu: Vb'de program derlemek birçok dile göre daha kolaydır.Çünkü VB'de görsellik ön plandadır ve dil olarak da kolaydır,demek istediğim; komut ezberlemek için çok uğraşmıyorsunuz,biraz ingilizce biliyorsanız işiniz çok kolay; komutlar genelde ingilizce ya da ingilizce kısaltmaları.Şu var ki bazıları bunu abartır ve der ki: "Bilgisayarı yeni açanlar bile vb'de program yazabilir,vb çocuk işidir.." Evet vb'nin kolay olduğunu ben de söylüyorum ama programlama mantığı hep aynıdır,ekran başında kafa çatlatırsınız.Ben de herzaman diyorum, gene en kolayı VB dir ama iş çok sonraki derslerimde anlatacağım dll,actixex.. gibi uygulamalara geldiğinde herkes biraz zorlanır.Dünya üzerinde 3,5 milyonun üzerinde insan VB kullanmakta,ayrica birçok yazılım şirketi de vb bilen yazılımcılar aramakta.Özetliyecek olursak programlamaya yeni başlamışsanız ve gelişmek istiyorsanız şiddetle VB tavsiye ederim,VB yi iyice kaptiktan sonra size delphi veya Microsoft c++ tavsiye ederim...

Biliyorsunuzdur diye koymamıstım

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

pfffffff

Aileden
Yazılım programı da
bu nasıl topic acmak ne işe yarar nedir ne deildir yazar insan yahu.

Yukarı Alt