1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Michael Jackson ünlü hareketinin sırrı çözüldü


 1. Swatch

  Swatch rank8

  Kayıt:
  7 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  456
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Popun kralı Michael Jackson'un yıllar önce bir klibinde dansçılarıyla birlikte gerçekleştirdiği hareketin sırrı ortaya çıktı


  Dizlerini kırmadan normalinden fazla bir şekilde öne eğilerek yaptığı dans gösterisi için özel dizayn edilmiş bir ayakkabı kullanan sanatçı yıllar önce bu özel ayakkabının patenti için bizzat başvurmuş.
  Patent uzmanlarına göre; Michael Jackson'ın 45 derecelik özel dans gösterisi aslında bir illüzyondan ibaret. Bu gösteriye dair 1992 yılında Amerikan Patent Ofisi'ne yapılan patent müracaatının detayları incelendiğinde temel unsurun aslında özel tasarımlı ayakkabı olduğu net biçimde görülebiliyor.
  Patent Müracaatını gerçekleştiren şirket Triumph International Inc. olsa bile ayakkabının resmi buluş sahiplerinden birisinin de popun kralı Michael Jackson olduğu ortaya çıktı. Michael Jackson söz konusu ayakkabılarını US 5 255452 numaralı patentle koruma altına almış. Buluş sahne tabanındaki bir çiviye ayakkabılardaki bir topuk deliğini iliştirerek ayakkabıyı giyenin ağrılık merkezini geriye doğru kaydırmasına olanak veriyor.
  Temel olarak bu ayakkabılar ayakkabı giyenin ayağını öne doğru basitçe kaydırılmasına olanak sağlayan özel olarak dizayn edilmiş bir topuk yuvasını içeriyor. Destek Patent A.Ş Avrupa Bölge Müdürü Tahir Gürdil ünlü sanatçının ölümünün ardından yapılan bir araştırma neticesinde sanatçının patent için bizzat başvurduğunun ortaya çıktığını ifade ederek "Dünyada gördüğümüz tüm şaşırtıcı gelişmelerin ardında bir fikir ve hesap yatıyor" dedi..
   
 2. Nebula

  Nebula olduser

  Kayıt:
  17 Eylül 2007
  Mesajlar:
  2.536
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Hamburg
  Bence haber doğru değil.
  Fiziksel olarak o klipte o şekilde duramaz,bu bir kesin. Ayakkabının da aslı yoktur bence.
   
 3. eLempTRa

  eLempTRa rank8

  Kayıt:
  8 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  1.880
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  enterasan :S