Kayıt
7 Mayıs 2009
Mesajlar
456
Beğeniler
0
Popun kralı Michael Jackson'un yıllar önce bir klibinde dansçılarıyla birlikte gerçekleştirdiği hareketin sırrı ortaya çıktı


Dizlerini kırmadan normalinden fazla bir şekilde öne eğilerek yaptığı dans gösterisi için özel dizayn edilmiş bir ayakkabı kullanan sanatçı yıllar önce bu özel ayakkabının patenti için bizzat başvurmuş.
Patent uzmanlarına göre; Michael Jackson'ın 45 derecelik özel dans gösterisi aslında bir illüzyondan ibaret. Bu gösteriye dair 1992 yılında Amerikan Patent Ofisi'ne yapılan patent müracaatının detayları incelendiğinde temel unsurun aslında özel tasarımlı ayakkabı olduğu net biçimde görülebiliyor.
Patent Müracaatını gerçekleştiren şirket Triumph International Inc. olsa bile ayakkabının resmi buluş sahiplerinden birisinin de popun kralı Michael Jackson olduğu ortaya çıktı. Michael Jackson söz konusu ayakkabılarını US 5 255452 numaralı patentle koruma altına almış. Buluş sahne tabanındaki bir çiviye ayakkabılardaki bir topuk deliğini iliştirerek ayakkabıyı giyenin ağrılık merkezini geriye doğru kaydırmasına olanak veriyor.
Temel olarak bu ayakkabılar ayakkabı giyenin ayağını öne doğru basitçe kaydırılmasına olanak sağlayan özel olarak dizayn edilmiş bir topuk yuvasını içeriyor. Destek Patent A.Ş Avrupa Bölge Müdürü Tahir Gürdil ünlü sanatçının ölümünün ardından yapılan bir araştırma neticesinde sanatçının patent için bizzat başvurduğunun ortaya çıktığını ifade ederek "Dünyada gördüğümüz tüm şaşırtıcı gelişmelerin ardında bir fikir ve hesap yatıyor" dedi..
 
Kayıt
17 Eylül 2007
Mesajlar
2.534
Beğeniler
0
Şehir
Hamburg
Bence haber doğru değil.
Fiziksel olarak o klipte o şekilde duramaz,bu bir kesin. Ayakkabının da aslı yoktur bence.
 
Yukarı Alt