1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

MHP liderinden geçersiz HAYIR oyu


 1. Minotoche

  Minotoche olduser

  Kayıt:
  29 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  4.253
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  gk~

  Ankara Anıttepe İlköğretim Okulu'nda oyunu kullanan MHP'nin HAYIRCI Lideri Devlet Bahçeli, görevlilerin uyarısının ardından arabasından inerek unuttuğu imzasını attı.

  [​IMG]


  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anıttepe İlköğretim Okulu'nda 4329 nolu sandıkta oy kullandı. Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, Türkiye'deki siyasi partilerin referanduma ilişkin yoğun bir propaganda çalışmasına girdiğini söyledi. Bahçeli, "Bugün de milletimiz oyunu kullanmak üzere sandıklara gelmektedir. Halk oylaması 2011 ve sonrası için, Türkiye'nin geleceğinin belirlenmesi için bir dönüm noktası niteliği taşımaktadır. Özellikle 2011 yılında siyasal alandaki gelişmelerin izini de ortaya koymuş olacaktır" dedi. Bu bakımından halk oylamasının çok önemli olduğunu söyleyen Bahçeli, bunun bir demokratik hak olduğunu vurguladı. Bahçeli şöyle devam etti:

  "Her şey demokratik kurumlar aracılığı ile yerine getirilmelidir. Bizim için önemli bir gündür. Sandıkların sayım aşamasına gelindiği zaman ise milletimizde bir endişe ve bir kaygı, özellikle 2007 ve 2009 seçimlerinde ortaya çıkan tartışmaların bir benzerinin devam edeceği şeklindedir. O bakımından parti görevlilerinin, sandık kurulu üyelerinin çok dikkatli olmaları ve YSK'nın da sayım aşamasında çok özen göstermesini istiyoruz. İçişleri Bakanından da sandıklarda güvenli bir ortamı ortaya koymasını bekliyoruz."

  -BAHÇELİ İMZAYI UNUTTU-

  Öte yandan Bahçeli, oyunu kullanmasının ardından kimlik bilgilerinin bulunduğu listeyi imzalamayı unuttu. Oradan ayrılmak için arabasına binen Bahçeli'yi, sandık görevlileri durdurdu. Görevlilerin uyarısının ardandan Bahçeli imzasını da attı.

  Ajanslar