Memo'dan üçlük yağmuru: 132-105
Utah Jazz, kendi seyircisi önünde Denver Nuggets'ı 132-105 mağlup etti. 27 sayıyla maçın en skorer ismi olan Mehmet Okur, kaydettiği 6 üç sayılık basketle kariyer rekoru kırdı.
- Resim Silinmiş.Deplasmanda Phoenix Suns'ı devirdikten sonra sahasında Denver Nuggets'la karşılaşan Utah Jazz, milli basketbolcu Mehmet Okur'un skorer oyunuyla maçı 132-105 kazandı.
İkinci çeyrekte 21/15 saha içi isabetiyle 43 sayı üreten Jazz, ilk yarıda yüzde 50 ile şut kullanan Nuggets karşısında soyunma odasına 23 sayı farkla önde girmeyi bildi. Mehmet Okur'un üç sayılık basketleriyle maç içinde farkı 37 sayıya kadar çıkarmayı başaran Jazz, beklenilenin aksine kolay bir galibiyet aldı.
11/9 gibi olağanüstü bir saha içi isabet oranıyla rakip potaya 27 sayı bırakan Mehmet Okur takımının en skorer oyuncusu olurken, aldığı 11 ribauntla double-double yaptı. Üç sayı çizgisinin gerisinden kullandığı 7 şutun 6'sında isabet kaydeden ve kariyer rekoru kıran temsilcimiz, hücumdaki inanılmaz performansına 3 top çalma ve 1 asist ekleyerek Jazz'ın zorlanmadan galibiyete ulaşmasını sağladı.
Carlos Boozer 23 sayı – 11 ribaunt – 3 asistle double-double yaparken, Jazz'ın genç yıldızı Deron Williams 16 asist – 14 sayı – 1 top çalma ve 1 blokla Mehmet'e eşlik etti. Oyuna sonradan giren Paul Millsap ise, 16 sayı – 10 ribaunt – 4 asist – 3 top çalma ve 2 blokla double-double yapan bir diğer Jazzlı oyuncu oldu.
Maça ilk beşte başlayan C.J. Miles oyunda kaldığı 23 dakika içinde 13 sayı – 2 ribaunt – 2 asist yaparken, Kyle Korver 12 sayı – 4 asist – 3 ribauntla, Matt Harpring 10 sayı – 3 ribaunt – 1 asistle katkı yaptı.
Konuk ekipte 28 sayı – 4 asist – 2 ribauntla oynayan yıldız oyuncu Allen Iverson maçın en skorer ismi olurken, Nuggets'ın genç yıldızı Carmelo Anthony 24 sayı – 6 ribaunt – 2 asist – 1 top çalma ve 1 blokla karşılaşmayı bitirdi.
Litvanyalı oyuncu Linas Kleiza 14 sayı – 6 ribauntluk performansıyla Nuggets'ın kenardan gelen en etkili ismi olurken, 12/7 saha içi isabetiyle 16 sayı üreten J.R. Smith skora önemli katkı yaptı; fakat Jazz, maçın başlamasıyla birlikte oyunun kontrolünü eline alarak rakibine hiç öne geçme şansı vermedi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
helal valla pivot adam hem 3 lük atıyor hem ribaund çok yönlü bi oyuncu inşallah geçen seneki formuna döner en kısa zamanda hmm

TiTaN_ demiş ki:
helal valla pivot adam hem 3 lük atıyor hem ribaund çok yönlü bi oyuncu inşallah geçen seneki formuna döner en kısa zamanda hmm
inş döner ama benim tek begenmedim yönü iceriyi pek zorlamıyor suan sut sokuyor güzel ama sutlar girmeyince ne yapacak bence sadece şuta yönelik kalmamalı extraokk
örn: phx macını izledim hep williams la 2 li oyun sonucu dısarı cıkarak sut attı cok nadir hatta bir bilemedin 2 kere iceri yuklendi

hmzsnmz demiş ki:
TiTaN_ demiş ki:
inş döner ama benim tek begenmedim yönü iceriyi pek zorlamıyor suan sut sokuyor güzel ama sutlar girmeyince ne yapacak bence sadece şuta yönelik kalmamalı extraokk
örn: phx macını izledim hep williams la 2 li oyun sonucu dısarı cıkarak sut attı cok nadir hatta bir bilemedin 2 kere iceri yuklendi
onu da geliştirse gerçektem tam bir yıldız olur extrabeer

TiTaN_ demiş ki:
hmzsnmz demiş ki:
TiTaN_ demiş ki:
onu da geliştirse gerçektem tam bir yıldız olur extrabeer
evet inş sakatlık vs. olmassa zaten yıldız olmaya dogru yuruyor extraokk

Yukarı Alt