Xperyon

Bilgiliyim
Kayıt
27 Temmuz 2011
Mesajlar
2.547
Beğeniler
0
Şehir
TürkTelekomArena
Geride bıraktığımız sezon sergilediği mücadele ile sarı kırmızılı taraftarların beğenisini kazanan Felipe Melo'nun transferinde Galatasaray, uyguladığı politika değişimin sonucunu aldı.Uzun uğraşlar sonucunda Felipe Melo'yu kiralık olarak kadrosuna katmayı başaran Galatasaray, Juventus'a ödeyeceği 1 milyon 750 bin euroluk rakamı üç eşit taksit halinde kasasından çıkartacak.

Juventus ile oldukça uzun süren pazarlıklar yapan ve öncelikli olarak Brezilyalı futbolcuyu 5 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek transfer etmek istediğini belirten Galatasaray, Torino temsilcisinden bu konuda olumsuz bir cevap almıştı.

Juventus'tan aldığı ret cevabının ardından yeni bir strateji belirleyen sarı-kırmızılı yönetim, Brezilyalı futbolcuyu 1 yıllık kiralık olarak kadrosuna katmak için harekete geçmişti. Bir sezon önce Melo'yu 1.5 milyon euroya kiralayan Galatasaray, Brezilyalı futbolcuyu yine aynı rakam üzerinden 1 yıl daha kiralamak istedi.

Juventus'un 2 milyon euroluk kiralama isteğini düşüren ve 1 milyon 750 bin TL'ye çeken sarı-kırmızılı yönetim, bu rakamı üç eşit taksit halinde ödeme konusunda da Torino temsilcisi ile el sıkıştı.

1 milyon 750 bin euroluk kiralama ücretini üç eşit taksit halinde ödeyecek olan Galatasaray, sezon sonunda Brezilyalı futbolcuyu kadrosuna katmak istediği takdirde satış bedeli olarak konulan 6.5 milyon euroluk bedeli de yine 3 eşit taksit halinde ödeyecek.​

Kaynak:Sporx
 
Yukarı Alt