Kayıt
5 Kasım 2012
Mesajlar
5
Beğeniler
0
Maximum number of allowed computer (2) exceeded! Please wait for hardware ID reset at 0.00GMT+1

Arkadaşlar sorunun tam olarak ne anlama geldiğini ve nasıl çözüldüğünü biliyorum. ( Yani gece server resetlendikten sonra otomatik olarak düzeliyor ) Ama bilgisayarımı ne zaman resetlesem yada elektrikler kesilse tekrar açmaya kalktığımda bu sorunu yaşıyorum. 1 ay öncesine kadar Bilgisayarda kapansa elektriklerde gitse bu sorunu yaşamıyordum. 1 aydır bu sorunla karşı karşıyayım. Lütfen yardımcı olun.
Ortağım bilgisayarını kapatsada elektrikleri kesilsede yada bağlantısı gitsede bu sorunu almıyor.

Bot:Ortalama 3senedir kullanıyoruz ve 1 aydır sorun yaşıyorum , 2 kişi kullanıyoruz , defalarca şifremizi yeniledik ( hatta bu hatayı her aldıgımda ilk işim şifre değişip geceyi beklemek oluyor ) 3. kişinin girmediğindende eminiz.

Ne olduysa 1 ay önce oldu Şimdiden hepinize teşekkürler. İyi forumlar.
 
Kayıt
22 Aralık 2010
Mesajlar
7.631
Beğeniler
343
pcne bi keylogger atıp sürekli botunu işgal ediyolar dicem neden yapsınlar böyle bişeyi mantıksız.

pc kapanıp açılınca hatayı alman mantıksız geldi bana pcyi kapattığında modemide kapatıyor olabilir misin? Çünkü modem ip'n kapatıp açtıkça değişir. Modem ip'n dinamik ip bunu statik ip haline getirmeyi başarırsan sorunu çözersin diye düşünüyorum..
 
Kayıt
5 Kasım 2012
Mesajlar
5
Beğeniler
0
Ozaman elektrikler kesildiğinde bu hatayı almam gayet normal modem kapandığı için ip değişiyor. Peki pc kapandığında neden bu sorunu yaşıyorum onu araştıralım biraz :) Keylogger olma ihtimaline % 0 olarak bakıyorum Lisans'lı kaspersky kullanıyorum ve pc'yi sırf bu yüzden yeniden formatlayıp TAM TARAMA yaptım.
 
Kayıt
22 Aralık 2010
Mesajlar
7.631
Beğeniler
343
İnternet bağlantınızı komşu, akraba vs, ile paylaşıyorsanız sonda bulunan rakam değişebilir normaldir... Yahut PC niz kapalıyken cepten wireless a bağlanırsanız, siz pc yi kapattığınız zaman boşa çıkan misal 192.168.1.2 cep telefonu kullanımı için atanır... Cep Wifi a bağlıyken bu sırada PC yi açarsanız PC ye de doğal olarak 192.168.1.3 atanır... Siz PC yi açmadan önce komşunun biri araya kaynak olup modeme bağlanırsa size 192.168.1.4 gelir vs vs
Bi sitede böyle bi açıklama buldum bu yüzden olabilir mi?
 
Kayıt
5 Kasım 2012
Mesajlar
5
Beğeniler
0
Evet alt kattaki yiğenim laptop, kardeşim ise cep telefonundan giriyor. Peki bunun için nasıl bir çözüm üretebiliriz ?

Kaynak sitede bununla ilgili bir çözüm varmı ?
 
Kayıt
5 Kasım 2012
Mesajlar
5
Beğeniler
0
Yani şimdi statik ip bu işi çözebilir diye düşünüyorum ama hem ip için ttnet'e ekstra para ödemek istemiyorum hemde bazen modemi reset'lemem gerekiyor download amaçlı bu yüzden statik ip biraz kötü olur.
 
Kayıt
22 Aralık 2010
Mesajlar
7.631
Beğeniler
343
O ip internete çıkış ipsi değilmiş modeme bağlanma ipsi imiş. Modemi kapatmıyorsan ipnin değişmemesi gerek bende çok anlamıyorum, modemi resetleyip kurulumunu yeniden yapmayı dene bi..
 
Kayıt
5 Kasım 2012
Mesajlar
5
Beğeniler
0
Deneyelim tabi sonuç için gece server'in reset'lenmesi ver 1-2 pc'nin kapanmasını beklemek lazım belkide 1-2 hafta :D Teşekkürler UnDeFeateD
 
Yukarı Alt