1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Mars'tan gelen karınca bulundu


 1. Journalist

  Journalist Aileden

  Kayıt:
  24 Aralık 2007
  Mesajlar:
  13.139
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Yaramaz avratların koynundayım.
  [​IMG]
  Yeni keşfedilen kör ve yer altında yaşayan bu pretador karınca türünün dünya üzerinde yürüyen ilk karınca türlerinden olduğu düşünülüyor. Şekli nedeniyle “Mars’tan gelen karınca” adı verilen türe Amazon Ormanı’nda ölü bitkilerde rastlandı.

  Teksas Üniversitesi’nden doktora öğrencisi Christian Rabeling, Brezilya’daki Amazon Ormanı’dan bu yeni karıncanın ilk alt türünü keşfetmiş oldu. Rabeling ve arkadaşları daha önce böyle bir şey görmedikleri için karıncaya “Martialis Heureka” yani “Mars’tan gelen Karınca” adını verdiler.

  Karınca yer altındaki yaşam alanına mükemmel şekilde uyum göstermiş. Uzun soluk bedeni ve gözsüz yaratılan bu karıncaların kafalarından çıkan kıskaçların avını yakalamak için çene kemiği görevi gördüğü düşünülüyor.

  M. Heureka sadece yeni bir tür olmanın dışında aynı zamanda yeni bir cins yani karınca familyasının da yeni bir alt türü. 21 alt familyaya yeni bir cins 1967’den beri eklenmiyor.

  Karıncaların 120 milyon yıldan beri dünyada var oldukları düşünülüyor. Bilim adamları karıncaların toprakta, ağaçta ya da farklı habitatta yaşamak için kolayca özelleştiklerini düşünüyor.

  Mars’tan gelen karıncanın ayağından alınan DNA örneği onun karınca aile ağacının en altına yerleştirdi.
   
 2. PolgaraWahrenheit

  PolgaraWahrenheit rank8

  Kayıt:
  12 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  8.082
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Üni
  Dünyada bulunabilecek herşeyi bulacağız. Ama daha çok şey çıkacak gibi. 120m yıldır yaşayan karıncayı şimdi buluyorsak... Adım adım kıyamete yolculuk :thumbsup:
   
 3. addIcFb

  addIcFb Aileden

  Kayıt:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  5.215
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  öğrenci
  Şehir:
  Okul
  Evet.Bazı yerlerde haklısın.. :coffee: Fakat..Bulacaklar :roll: :D