Journalist

Aileden
66587.jpg

Merkezi Ankara'da bulunan Merty Energy Petrol Arama Eğitim ve Servis Hizmetleri AŞ tarafından, Manisa'nın Alaşehir ilçesine 3 kilometre mesafedeki, ''Sarıkız-2'' kuyusunda petrol bulunduğu bildirildi.

Geçtiğimiz yıllarda Edirne bölgesinde açtığı 5 kuyuda doğal gaz bulan Merty Energy'nin operasyonlar müdürü Tayfun Atalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sarıkız-2 kuyusunda mühendis ve işçilerden oluşan 50 kişilik bir ekiple, 40 gün süreyle yaptıkları çalışma sonunda petrole ulaştıklarını
söyledi.

Sondaj çalışmalarında 1800 metreye kadar inildiğini ve değişik metrelerde petrol rezervine rastlanıldığını ifade eden Atalay, 5 milyon dolara mal olan çalışmada mutlu sona ulaşmanın sevincini yaşadıklarını kaydetti.

PETROL TAHMİNEN YAKLAŞIK 10 MİLYON VARİL

Atalay, ''Kuyuda 1-2 ay içerisinde bazı tetkikler ve üretim için kule kurulacak. Yapılacak test sonuçlarına göre üretim için start verilecek. Kuyuda yaklaşık 10 milyon varil petrol ve bu petrolün gravitesinin 31-37 API arasında olduğu tahmin ediyoruz '' dedi.

Atalay, ''Sarıkız-2'' kuyusunun Merty Energy operatörlüğünde, Petraco ve XTRM firmalarının ortaklığında açıldığını kaydetti.

Kuzey Irak bölgesinde de sismik çalışma yapan Merty Energy firması, 2009 yılında Adana, Manisa Alaşehir, Edirne ve Kırklareli arasında yeni doğal gaz kuyuları açacak.​

Journalist

Aileden
haberi duyunca çok şaşırdım ben daha çok petrol'ü kurak yerlerde çıkar sanıyordum Manisa'nın hertarafı yeşillik ama nerden buldularsa artık sevindirici bir haber :roll: :beer:

belki bende birgün ilerde petrol Kral'ı olurum benim araplardan ne eksiğim var :mrgreen:

ARK0 demiş ki:
haberi duyunca çok şaşırdım ben daha çok petrol'ü kurak yerlerde çıkar sanıyordum Manisa'nın hertarafı yeşillik ama nerden buldularsa artık sevindirici bir haber :roll: :beer:

belki bende birgün ilerde petrol Kral'ı olurum benim araplardan ne eksiğim var :mrgreen:
Böylece daha çok içki alırsın bende daha çok içki aşırırım daha çok para kazanırım :lol: İnş sende petrol kralı olursun o zaman :mrgreen:

Journalist

Aileden
Polgara demiş ki:
ARK0 demiş ki:

Böylece daha çok içki alırsın bende daha çok içki aşırırım daha çok para kazanırım :lol: İnş sende petrol kralı olursun o zaman :mrgreen:

ahaha ne gereği var hacım öyle birşey olursa kurarım bende abudabi şirketler grubu gibi 10 kişilik bir holding senide ortak yaparım %1 Hisse ile paraya para demessin :mrgreen:

gerçi sen ordada ne yapar eder beni soyarsın :mrgreen:

Yukarı Alt