Makale yazarak para kazanmak istiyorum ama tam olarak nasıl bişi bilmiyorum ne yapmam gerektiğini bilgisi olanlar bana yardım ederse sevinirim

hakim olduğun konularda makale yazarak 100 kelimelik bir makaleyi 1 liraya satabilirsin. tabi bu konudan konuya değişiriz teknoloji makaleleri 100 kelime 1 liradan satılırken sağlık ve forex-borsa içerikli makaleler 100 kelime başına 2-2.5 liradan alıcı bulabilirsin. fakat yazdığın makalelerde yazım kurallarına dikkat ederek yazman lazım. yazdığın makaleleri r10.net, iyinet, webmastersitesi.com gibi büyük webmaster sitelerine uygun bölümlerde satışa sunabilirsin. muhakkak müşteri bulursun eğer makalelerin %100 özgün ise kendine devamlı müşteri bile bulabilirsin.

Belarj demiş ki:
hakim olduğun konularda makale yazarak 100 kelimelik bir makaleyi 1 liraya satabilirsin. tabi bu konudan konuya değişiriz teknoloji makaleleri 100 kelime 1 liradan satılırken sağlık ve forex-borsa içerikli makaleler 100 kelime başına 2-2.5 liradan alıcı bulabilirsin. fakat yazdığın makalelerde yazım kurallarına dikkat ederek yazman lazım. yazdığın makaleleri r10.net, iyinet, webmastersitesi.com gibi büyük webmaster sitelerine uygun bölümlerde satışa sunabilirsin. muhakkak müşteri bulursun eğer makalelerin %100 özgün ise kendine devamlı müşteri bile bulabilirsin.

mesela ben burada aşagı yukarı 60-70 kelimelik bir yazı yazdım biraz daha uzatıp 100 kelimeye ulaştırmış ve yazım kurallarına dikkat etmiş olsaydım 1 lira değerinde bir makale olabilirdi. ( bana 1 lira borçlu olduğun anlamınada gelebilir :D )

Takımı
Galatasaray
Belarj demiş ki:
Belarj demiş ki:

mesela ben burada aşagı yukarı 60-70 kelimelik bir yazı yazdım biraz daha uzatıp 100 kelimeye ulaştırmış ve yazım kurallarına dikkat etmiş olsaydım 1 lira değerinde bir makale olabilirdi. ( bana 1 lira borçlu olduğun anlamınada gelebilir :D )
100 kelimeye para veren kalmadı.Bulursan r10da wmaracinda ws de haber ver :) en az 250-300.

The47

Bilgiliyim
çeşitli türde makeleler vardır aslında ancak piysadaki cogu kişi bodoslama makale yazmakta ve site sahiplerinin de amacı derli toplu bi yazı bütünlügü oldugundan ses çıkarmıyor.
belarj ın dedigi gibi öncelikle yazım kurallarına dikkat etmelisin, ve yapı itibariyle makaleler 3 paragraftan olur giriş gelişme sonuc (bazı türlerde 4 tanedir, 2 tane gelişme olur; giriş gelişme1 gelişme2 sonuc olarak.) girişte bahsedecegin şey hakkında genel olarak bilgi verirsin okuyucuyu konuya ısıtırsın ardından gelişme kısmında konuyu daraltıp sadede gelirsin. yani genişten dara dogru gider makale. sonuç kısmında ise giriş kısmında ve gelişme kısmında bahsettigin şeylerden kısaca özet geçersin ve bitmiş olur (evet sonuç kısmını yazmak en kolayı). tabi bu işin akademik boyutu. piyasadaki insanlar -senin net üzerinde muhattap olacagın kesim- bunları aramaz daha önce dedigim gibi derli toplu bi yazı olsun yeter isterler. ayrıca normalde bi makale yaklaşık 300 kelimeden olurşur zaten 100 kelime 1 paragraf bile etmez yani.

umarım biraz fikir sahibi olmuşsundur iyi forumlar :beer:

Nina Ricci demiş ki:
100 kelimeye para veren kalmadı.Bulursan r10da wmaracinda ws de haber ver :) en az 250-300.

orasını bilemem artık kaç kelimelik makaleler gidiyo ben ne kadar kazanacağı konusunda fikir sahibi olsun diye örnek verdim :D

Yukarı Alt